Trnavské rybníky
reklama

Bestrent Cup vyvrcholí na trnavskom štadióne súbojom Siladíc s Veľkým Orvišťom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 25.5.2023, 16.41, Ján Král

Súboj dvoch malých obcí môže priniesť veľký zápas.

Bestrent Cup vyvrcholí na trnavskom štadióne súbojom Siladíc s Veľkým Orvišťom

Pred rokom sa tešili z triumfu futbalisti Červeníka. Pohár prevzal vtedy z rúk predsedu ObFZ Vladimíra Hracha (uprostred) a zástupcu sponzora súťaže Jána Hrčku (vpravo) obranca Miroslav Jarábek. Ten medzitým už hrá za Siladice a tak nastúpi na finále po roku opäť. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Bude to sviatok oblastného futbalu. Na Štadióne Antona Malatinského v Trnave sa v piatok 26. mája odohrá finále Bestrent Cup-u. Oblastná pohárová súťaž vyvrcholí súbojom Siladíc s Veľkým Orvišťom.


V oboch prípadoch ide o účastníkov siedmej ligy, teda najvyššej súťaže ObFZ Trnava. Siladice sú v aktuálnej tabuľke na druhom mieste, za 22 kôl získali o trinásť bodov viac ako šieste Veľké Orvište.


Duel má výkop o 18:00, vstup pre divákov je cez bránu H z prekrytej pešej zóny City Areny. Cenu vstupného stanovili na tri eurá.

ŠUPA technika
reklama


Veľké Orvište je obec z piešťanského okresu s približne tisíckou obyvateľov. V Siladiciach (okres Hlohovec) žije zhruba 650 ľudí.


„Okrem psov a mačiek a dôchodcov nad 90 rokov, pôjdu na futbal všetci. Doma zostanú len tí, čo nemôžu chodiť. Pôjdu dva autobusy fanúšikov, ďalší na autách, darmo, je to sviatok nielen pre hráčov ale aj pre ľudí z obce. Vážime, že sa finále hrá na trnavskom štadióne, je to motivácia ako hrom,“ hovorí tréner Siladíc Peter Varga.


K dispozícii bude mať takmer kompletný káder. Možnosť zahrať si v ligovom prostredí je pre hráčov obrovský ťahák.

 

„Ani doktori takí v nemocniciach nie sú, ako všetci hráči zázračne vyzdraveli, zrazu môžu hrať všetci, teda okrem Martina Laurinca, ktorý išiel s dcérou do Prahy na tanečnú súťaž,“ pokračoval kouč Siladíc, ktorý si finále na štadióne, kde hráva domáce zápasy Spartak i reprezentácia Slovenska, zahral aj minulý rok s Červeníkom. Spolu s ním vtedy figuroval v tíme aj Miroslav Jarábek, ktorý teraz tiež hrá za Siladice. 


„Čaká nás zaujímavý súper, jeden z tých ťažších. Majú dobré mužstvo. Nemôžeme si dovoliť nič podceniť. Tešíme sa, že už sme tam, každý chce vyhrať.“


Podobná situácia je aj vo Veľkom Orvišti, ktoré trénersky vedie bývalý ligový stredopoliar Spartaka či Prešova Andrej Filip. K dispozícii by mal mať tiež široký káder, otáznik visí len nad Tomášom Pavlovičom, ktorého trápi zranenie. „Boľačky majú aj niektorí ďalší hráči, ale verím, že zatnú zuby,“ vraví vedúci mužstva z Veľkého Orvište Stanislav Šoka.


„Chlapci sa tešia, vydajú zo seba všetko, popasujú sa o víťazstvo. Každý má motiváciu priviesť pohár do Veľkého Orvišťa. Siladice majú kvalitné družstvo, prehrali sme s nimi v lige, ale verím, že finále bude iný zápas. Každopádne, aj účasť v takomto súboji je úspech,“ doplnil Šoka.


V zime sa stal prezidentom klubu Rudolf Filip, brat trénera mužstva, ktorý prebral žezlo po starostovi obce. „Samospráva však klub naďalej podporuje, aj teraz organizuje autobusový výjazd na zápas,“ dodal Šoka.


V zápase sa hrá nielen o prestíž, ale aj o hodnotné ceny. Víťaz získa poukaz v hodnote 1000 eur na nákup športového športového výstroja v spoločnosti Meva, pohár pre víťaza a putovný pohár.

 

Získa tiež právo prihlásiť sa do Slovnaft Cup-u v sezóne 2023/2024. 


Porazený finalista dostane poukaz v hodnote 500 eur na nákup športového výstroja v spoločnosti Meva.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama