Bestrent Cup ukoristili na trnavskom štadióne futbalisti Siladíc

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 26.5.2023, 21.26, Ján Král

Rozhodli góly Hechta a Kadleca.

Siladice získali pohár pre víťaza aktuálneho ročníka aj putovný pohár. Nad hlavu ich ako prví dvihli skúsení hráči Michal Mesároš a František Lančarič. Foto: Ján Král

Víťazom Bestrent Cup-u sa stali futbalisti Siladíc. Vo finále oblastnej pohárovej súťaže, ktoré sa uskutočnilo v piatok na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, zdolali Veľké Orvište 2:0.

Skóre otvoril už v prvej minúte Hecht, ktorého strela spoza šestnástky skončila v sieti Slováka. Išlo o vôbec prvú akciu zápasu.

Gólové hody sa však nekonali, hoci dobré šance na skórovanie mali oba tímy. V družstve Siladíc v prvom polčase najmä Ertl, na strane Veľkého Orvišťa v závere chytil Dekáňovu strelu z desať metrov brankár Svitek.

Cez prestávku Veľké Orvište prestriedalo brankárov a Nemček musel zasahovať pri šanciach Sekereša či Hechta.

V závere si vytvorili Veľkoorvišťania územný tlak, avšak obrana Siladíc odolala a po jednom z brejkov sa presadil v osobnom súboji na ľavej strane šestnástky striedajúci Kadlec a strelou k bližšej žrdi stanovil konečné skóre na 2:0.

Duel účastníkov 7. ligy sledovalo 980 divákov, čo je počet, ktorý nepríde niekedy ani na zápasy niektorých ligistov.

Gól Filipa Kadleca na 2:0. Foto: Ján Král