Trnavské rybníky
reklama

Spartak láka aj cudzincov, na trnavskom štadióne bola partia z Londýna

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.5.2023, 12.09, prispievatelia

Členovia amatérskeho klubu z metropoly Anglicka si pozreli naživo zápas Spartaka so Žilinou.

Spartak láka aj cudzincov, na trnavskom štadióne bola partia z Londýna

Weirside Rangers sa po zápase bavili v Bokovke. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama


V poslednom kole ligového ročníka 2022/2023 hostili futbalisti Spartaka na Štadióne Antona Malatinského žilinských Šošonov.

 

Zápas bez stresu zo straty bodov priniesol poltucet gólov a výhru Trnavy, futbal vo svižnom tempe a stále sa dalo na čo pozerať. A to nielen na trávniku, ale aj na tribúnach. 


Na úvod zaujala choreografia detského sektora pripravená spartakovskými ultras a potešil aj veľký banner pod ním: „Červeno – čierni, od detstva verní.“

ŠUPA technika
reklama

 

Samotný „kotel“ šliapal už tradične vo vysokých obrátkach, o tom netreba pochybovať. Mladí fanúšikovia nielen zborovo odpovedali na prekrikovačku „Spartak – Trnava“, ale aktívne vyzvali severnú tribúnu zvolaním „To my sme Spartak“ odpovedať „Všetkým je dobre známe...“

 

Aj keď návšteva nebola rekordná, atmosféra strhla na západnej tribúne aj takmer 30 člennú skupinu mužov oblečených podozrivo v rovnakých tričkách. Pozornému oku neuniklo logo na ich prsiach, ktoré prezradilo ich pôvod.

 

Amatérsky futbalový klub z Londýna založený v roku 1919 Weirside Rangers po piatkovom priateľskom dvojzápase v Podolí si chcel pozrieť aj vrcholnú ligu na Slovensku.

 

 

„Včera sme vyhrali v Podolí 2:0, je to pekná dedina s priateľskými ľuďmi. Tu je výborná atmosféra pre dobrý futbal,“ uviedol jeden z mladších futbalistov z Londýna, Škót pôsobiaci v metropole Veľkej Británie.

 

Viac o ich pobyte na Slovensku nám prezradil predseda OŠK Podolie Tomáš Bobocký. „Moja sesternica žije v Anglicku a jej manžel je šéfom klubu amatérov v Londýne. V roku 2002 sme sa dohodli na ich návšteve Slovenska a Angličania už boli u nás viackrát, naposledy to bolo pred 15 rokmi.. Som rád, že sa nám v tomto roku podarilo nadviazať na túto tradíciu. Najprv si zahralo naše Áčko, ktoré hosťom podľahlo 1:2, strelcom nášho gólu bol Matúš Feranec. Lepšie zahrali starí páni, ktorí vyhrali 3:2. Presnú mušku mali Daniel Radošinský, Miroslav Masár a Miroslav Feranec,“ priblížil šéf klubu z Podolia.

 

Takto sa Londýnčania bavili po zápase v Bokovke:

 

V tejto malebnej dedinke známej aj parkom miniatúr pár sezón pôsobil aj spartakovec Stanislav Hlaváč. Pamätníci si spomenú na smutný záver ligy v Rimavskej Sobote 1997, ktorý spartakovský mladík dohral v slzách.

 

Futbalový dres v Podolí obliekal v rokoch 2012 až 2014. Zahral si za old boys aj v tomto zápase? „Nie, nehral kvôli zraneniu, iste by nám pomohol,“ dodal Bobocký na záver.

 

Klub má okrem mužov v západoslovenskej piatej lige aj starších žiakov, ktorý hrajú IV. ligu v trenčianskom regióne. Navyše má obec s necelými dvomi tisícmi obyvateľov aj prípravku U11.

 

Je možné, že niektorý z talentov Podolia raz bude hrať aj na trnavskom štadióne, uvidíme...


ŠTEFAN HORVÁTH

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama