Trnavské rybníky
reklama

Siladiciam k poháru gratuloval aj Poór: Kým budem živý, takéto zápasy tu budú

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 27.5.2023, 10.39, Ján Král

Finále Bestrent Cup-u sa hralo na Štadióne Antona Malatinského a malo by sa tam hrať aj o rok.

Siladiciam k poháru gratuloval aj Poór: Kým budem živý, takéto zápasy tu budú

Michal Mesároš a František Lančarič preberajú pohár za triumf v Bestrent Cup-e od Jána Hrčku, zástupcu sponzora súťaže a Vladimíra Poóra, ktorého spoločnosť prevádzkuje trnavský štadión. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Možnosť zahrať si na futbalovom Štadióne Antona Malatinského v Trnave je pre mnohých futbalistov z nižších súťaží snom. Hráčom zo Siladíc a Veľkého Orvišťa sa v piatok naplnil.

 

Podarilo sa im to vďaka Bestrent Cup-u. V oblastnej pohárovej súťaži sa prepracovali až do trnavského finále, kde sa napokon z triumfu 2:0 tešili Siladičania.


„Atmosféra bola veľmi dobrá, myslím, že diváci sa bavili. Vzhľadom na to, že proti sebe stáli dedinské mužstvá, to bol aj celkom dobrý zápas. Škoda, že sme inkasovali už v prvej minúte, druhý gól už padol do našej otvorenej obrany. Musím uznať, že o ten gól boli Siladice lepšie. Treba dať hore hlavy, chalani to odmakali, patrí im uznanie. Finálový zápas mal úroveň, bol veľmi dobre zorganizovaný. Klobúk dole,“ vravel čiastočne sklamaný, no na druhej strane hrdý tréner Veľkého Orvišťa Andrej Filip. 

ŠUPA technika
reklama


Bývalý ligový futbalista Prešova či Spartaka Trnava občas do ligových duelov svojho tímu naskakuje ako hráč. Tentoraz zostal len na lavičke náhradníkov.


„Mal som tu česť nastúpiť v otváracom dueli štadióna. Teraz som dal priestor chlapcom. Trnavský futbal je každopádne moja srdcová záležitosť, o tom netreba debatovať,“ pokračoval Filip.

 

Zvítanie trénerov pred zápasom. Debatu Andreja FIlipa (vľavo) a Petra Vargu sleduje Denis Bališ.

 


Jeho náprotivok Peter Varga bol maximálne spokojný. Hoci tiež ešte občas nastúpi do zápasu, vo finále už dal prednosť iným.

 

„Striedať sme mohli piatich, chalanov som s tým uzrozumel už na tréningu. Verím, že o rok si finálovú účasť zopakujeme a nastúpiť tak budú môcť aj ďalší,“ uviedol Varga.

 

Siladice na zápas angažovali posilu z Červeníka, o zdravie hráčov sa staral fyzioterapeut Miroslav Krajčovič. Takto robil bandáž Branislavovi Fančovi.

 


K triumfu mu prišiel zablahoželať aj Vladimír Poór. Bývalý majiteľ Spartaka sledoval duel osobne. Štadión naďalej prevádzkuje jeho spoločnosť, bol to on, kto dal súhlas, aby sa tu hralo aj finále oblastnej súťaže.


„Tento štadión sme stavali, aby sem ľudia chodili a zabávali sa. Futbal je fenomén, v Trnave obzvlášť. Som šťastný, že prišlo tisíc ľudí na zápas dvoch klubov z nižších súťaží. Bol by som rád, aby všetky vybudované štadióny po celom Slovensku slúžili aj pre tieto účely. Takto tvoríme liaheň futbalistov. Keby sme sa nevenovali na Slovensku aj amatérsku futbalu, nových hráčov nevychováme,“ uviedol Poór.

 

Siladice sa už v prvej minúte tešili z gólu.

 


Štafetu po Poórovi v roku 2019 prevzali noví majitelia klubu bratia Drobní. Na tento rok pripadlo piate výročie, keď klub ešte pod Poórovým vedením získal titul. Majstrovský kolektív Nestora El Maestra sa vráti na štadión 9. júna.

 

V exhibícii sa postaví Mužstvu futbalových zázrakov (MUFUZA) zložených z hercov, šoumenov a futbalových osobností. Následne vystúpi kapela Gladiátor. 


„Chcem, aby sa ľudia zabavili futbalom a Spartaku to prinieslo záujem ľudí. Ide mi o to, aby sme na futbal navnadil aj mladých. Čo sa týka hráčov, teším sa na všetkých. S každým si dám cigáru, aj keby som mal odpadnúť,“ zasmial sa Poór a prisľúbil, že finále Bestrent Cup umožní na štadióne zorganizovať aj o rok. „Kým budem živý a budem tu, takéto zápasy tu budú!“ vyhlásil.

 

Vladimír Poór odovzdáva cenu najlepšiemu hráčovi zápasu Milošovi Hechtovi zo Siladíc.

 


Siladice k triumfu nasmeroval gólom už v prvej minúte Miloš Hecht, ktorého neskôr vyhlásili za hráča zápasu. V závere pečatil triumf gólom na 2:0 Filip Kadlec.


„Duel bol od začiatku napínavý. Skórovali sme síce v prvej minúte, nebolo to však vôbec jednoznačné. Súpera sme nepodcenili, do poslednej minúty to bola dráma, až na konci sme to definitívne potvrdili na našu stranu,“ obzrel sa za duelom Filip Kadlec.

 

Prienik Filipa Kadleca do gólovej šance.

 


„Chceli sme hrať to svoje, odohrať dobrý zápas. To, že mi to tam padlo, je čerešnička na torte. Oslavy budú, ale skromné, nakoľko v nedeľu hráme ligu. Nevypúšťame nič, máme zálusk na prvé miesto, v nedeľu ideme opäť od nuly, akoby sme nič nevyhrali,“ doplnil 19-ročný mladík, ktorý pochádza z Horných Zeleníc a de facto patrí k početnej skupine odchovancov Siladíc, ktorí nastúpili aj do stretnutia. 


„Prišli aj členovia z našej rodiny. Z gólu sa veľmi teším. Hrať na tomto štadióne je obrovská česť, zážitok na celý život. Tak ako väčšina nášho tímu som fanúšikom Spartaka, chodievam na zápasy. O to je to celé silnejšie,“ uzavrel.

 

Radosť Siladičanov po druhom góle.

 


Siladice na trávnik priviedol ako kapitán Michal Mesároš. V útoku zásoboval prihrávkami hrotového Františka Lančariča. Spolu napokon prevzali pohár pre víťazov i putovný pohár.


„Aj s Mišom sme na sklonku kariéry, ešte to ale nie je bodka. Každopádne, na štadióne sme mali super zážitok. Bodaj by sme sa sem o rok vrátili a zahrali si tu znova,“ poznamenal František Lančarič.

 

„Bolo to náročné, predsa len, je tu väčšie ihrisko než na akom sme zvyknutí nastupovať. My starší sme toho už mali dosť. Ale dobre, myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Súper bol tiež dobrý. Prišlo veľa fanúšikov, za čo som ľuďom vďačný. Je to super zažiť také niečo s rodnou obcou a kamarátmi.“

 

František Lančarič pri jednom z brejkov.

 


Siladice majú na dosah aj ďalší významný úspech v tejto sezóne. Stále siahajú na prvenstvo v 7. lige. Budú však musieť zabrať, už v nedeľu hrajú s Ružindolom. 


„Náš cieľ pred každou sezónou je zachrániť sa. Ako už potom skončíme... Uvidíme, čo to vydá. Zostávajú štyri kolá do konca,“ uzavrel Lančarič.

 

Ďalšia fotogaléria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama