Trnavské rybníky
reklama

Cyklisti v Piešťanoch budú môcť v ranných hodinách jazdiť cez pešiu zónu

AKTUALITY - Piešťany | 27.5.2023, 09.23, prispievatelia

Zatiaľ ide o skúšobné obdobie.

Cyklisti v Piešťanoch budú môcť v ranných hodinách jazdiť cez pešiu zónu

V Piešťanoch platil zákaz vjazdu cyklistov na pešiu zónu od leta 2015. Teraz nariadenie prehodnocujú. Foto: piestany.sk

Cukrovar
reklama

 

Mesto Piešťany umožní počas júna vjazd cyklistov na pešiu zónu. Cyklisti budú môcť od 1. júna používať pešiu zónu v čase od 5:00 do 10:00, keď majú povolený vjazd aj zásobovacie vozidlá.

 

Informovala o tom piešťanská radnica s tým, že skúšobné obdobie potrvá počas celého júna. Pokiaľ nedôjde ku kolíziám či nehodám, bude vedenie mesta zvažovať otvorenie pešej zóny pre cyklistov počas celého dňa.

 

O cyklistoch na pešej zóne sa Piešťanoch diskutuje už dlhšie. „Skúsenosti okolitých miest za posledné roky nám ukazujú, že cyklisti do centra mesta patria. Piešťany sú predsa aj mestom bicyklov. Kľúčom k úspechu je vzájomná ohľaduplnosť chodcov a cyklistov,“ povedal primátor Piešťan Peter Jančovič.

Potulky mestom
reklama

 

Piešťany sprístupnia pešiu zónu cyklistom v čase národnej kampane Do práce na bicykli. K dispozícii budú mať celú šírku pešej zóny, teda nielen vyhradený pruh.

 

Podľa Viliama Černého z Mestského úradu v Piešťanoch budú obyvatelia mesta v najbližších dňoch informovaní o zásadách, ktoré treba počas jazdy po pešej zóne dodržiavať.

 

Mestá nemajú rovnaký postoj k cyklistom na pešej zóne. Napríklad Trnava, ktorá je tiež cyklistickým mestom, v júni 2020 zakázala cyklistom vjazd na pešiu zónu.

 

Naopak, Nitra na jar minulého roku cyklistom v prípade dodržiavania určených pravidiel jazdiť po pešej zóne umožnila a cyklisti majú odvtedy vjazd na pešiu zónu povolený.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama