Futbal, 8. B: Drahovce strelili Brestovanom osem gólov, Zavar Šulekovu deväť

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.5.2023, 19.52, prispievatelia

Vedúce Drahovce si idú za svojim cieľom, Brestovanom doma nadelili osem gólov. Moravany nad Váhom vyhrali tiež, aj keď najtesnejším rozdielom. Nakladačku kola uštedril Zavar súperovi zo Šulekova.

Zavarčan Matej Chlebík strelil hetrik. Archívne foto: Ján Král

Drahovce sa v zápase s Brestovanmi ujali vedenia gólom Michala Németha už v druhej minúte, ale potom nič nenasvedčovalo tomu, že spustia gólovú smršť. K tej došlo až v druhom polčase, Németh pridal ďalšie dva góly a nezaostávali ani jeho spoluhráči. Nakoniec brankár Brestovian lovil loptu zo siete osemkrát, hostia zaznamenali jediný gól až v 80. minúte z pokutového kopu. Len pripomíname, že v predchádzajúcom kole nadelili Brestovany deväť gólov Ostrovu.

V tabuľke druhé Moravany to mali oveľa zložitejšie. Vo Veselom sa v prvom polčase ujali vedenia gólom Miškecha, ale domáci Bartovic vyrovnal. O víťazstvo hostí sa postaral až v 90. minúte Martin Zelenay. Domáci v tom čase už hrali bez vylúčeného Vallu.

Zavar nastrieľal Šulekovu už v prvom polčase päť gólov a kanonáda na bránku hostí neustala ani v druhom polčase. Mužstvo domácich malo až dvoch trojgólových strelcov – Martina Krajčoviča a Mateja Chlebíka. Hostia zaznamenali svoj jediný gól až v závere zápasu.

Posledná Chtelnica mala blízko k bodu v Dubovanoch. Po polčase vyhrávala, pár minút pred koncom inkasovala vyrovnávajúci gól. Keď už to vyzeralo na deľbu bodov, rozhodol o víťazstve domácich vlastným gólom Slabý z mužstva Chtelnice.

Trakovice pomerne prekvapujúco zdolali Veľké Kostoľany 2:0, Prašník porazil Ostrov 3:1, Leopoldov zdolal Borovce gólom Bošáckeho.

RUBBEX 8. liga B – 23. kolo

Trakovice – Veľké Kostoľany 2:0 (0:0)

Góly: 53. Paulovič, 59. Krajčovič

TRAKOVICE: Sahraoni – Ľ. Ščasnovič, Radošovský, Lackovič, Hlatký, Janovič, Drgoň, M. Ščasnovič, Komarňanský, Paulovič, Krajčovič (Žemla, Jančička, Zelenay)

VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – P. Lopatka, Poláček, Prosnan, Porubský, F. Lopatka, Krivošík, Jamrich, Kolarovič, Mačica, Gula (Uhlík, Ondrášik, Zajíček)

Prašník – Ostrov 3:1 (0:1)

Góly: 57. Balcír, 59. Bogora, 90. Priebracha – 26. Boršč

PRAŠNÍK: Mucha – I. Balcír, Priebracha, M. Balcír, Bogora, T. Balcír, Líška, Adamčík, Sipos, Bielik, Grešák (Konkúš, Sudora, Nykodem, Miklovič)

OSTROV: Hajdín – Gagorik, Svetlík, Valo, Regina, Pikulík, Boršč, Urbánek, Pavlovič, Mitošinka, Legíň

Dubovany – Chtelnica 3:2 (1:2)

Góly: 34. Masarik, 84. Strečanský, 90. Slabý (vlastný) – 21. Jakáb, 40. Ostrihoň

DUBOVANY: Tonkovič – Kollár, Lužák, Ferenc, Kusý, Strečanský, Masarik, Jurda, Masaryk, Lukáč, Pažík (Bernát, Boldiš, Šimák)

CHTELNICA: Pavelský – Rechtorík, Natčin, Brisuda, Slabý, Piešťanský, Tomáška, Jakáb, Kosmál, Kimmerling, Ostrihoň (Kyselica)

Veselé – Moravany nad Váhom 1:2 (0:1)

Góly: 50. Bartovic – 30. Miškech, 90. Zelenay

ČK: 84. Valla (Veselé)

VESELÉ: Strecký – Rácz, Valíček, Valla, R. Duračka, Bokor, Bartovic, Konečný, M. Duračka, Jurda, Sereda (Klúčovský)

MORAVANY: Lamini – Bíro, I. Jánošík, Vetrík, Miškech, Halanda, Zelenay, J. Jánošík, Blahuta, Miškerník, Nagy (Ondris, Chochula,Frankovič, Mihálik)

Leopoldov – Borovce 1:0 (1:0)

Góly: 32. Bošácky

LEOPOLDOV: Žemla – Golány, Gažovič, Šuliman, Bošácky, Lukáčik, Piovarči, Švestka, Škoda, Cibrín, Krajčovič (Endrle)

BOROVCE: Drobný – Herceg, Vavrinec, Nguyen Khac, Hýbek, Kapičák, Macháč, Štefanka, Herceg, Kolník, Krajčo (Valo)

Drahovce – Brestovany 8:2 (2:1)

Góly: 2., 65. a 69. Németh, 45. Onder, 46. Rusnák, 48. Hargaš, 66. Rusnák, 75. Marušic – 26. Červenka, 80. Zvolenský (pen.)

DRAHOVCE: Paulovič – Rusnák, T. Onder, M. Onder, Cesnek, Valla, Zajac, Németh, Marušic, Rusnák, Hargaš (Poláčik, Rusnáčik, Hrošek, Kosa)

BRESTOVANY: Šery – Marián Dorčiak, Zvolenský, Vidovič, Cibulka, Martin Dorčiak, Hutár, Salviany, Tokoš, Červenka, Spevák (Šmondrk, Oláh, Krivošík)

Zavar – Šulekovo 9:1 (5:0)

Góly: 6., 44. a 78. Krajčovič, 26. a 52. Vyskoč, 29., 37. a 55. Chlebík, 87. Juriš – 85. Kaurin

ZAVAR: Žitník – Fidrich, Novanský, Táčovský, Kovačič, Vyskoč, Bednár, Švikruha, Cvičela, Chlebík (Martin Záremba, Marek Záremba, Juriš, Barut)

ŠULEKOVO: Tvrdý – Nemček, Kaurin, Pešič, Cibulka, Tomovič, Galbavý, Bežuch, Hrobár, Stamenkovič, Lackovič (Timona, Stojanovski)