Futbal, 8. A: Na Slávii sa nedohralo, Bohdanovce sú bod od postupu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.5.2023, 21.13, prispievatelia

Bohdanovce, ako inak, opäť vyhrali. Do Trnavy na ihrisko Slávie prišla Suchá nad Parnou, zápas sa nedohral. Smolenice strelili v Dolnej Krupej štyri góly, ale domov odchádzali bez bodu.

O víťazovi súťaže sa rozhodne medzi Bohdanovcami a Modrankou. Na fotografii futbalista Bohdanoviec Peter Čmilanský, za ním stredopoliar Modranky Marek Karol. Foto: Ján Král

Vedúce Bohdanovce to nemali v Dolných Orešanoch úplne jednoduché. Ich tesné víťazstvo v druhom polčase zabezpečil striedajúci Hoblík. Tri kolá pred koncom 8. ligy A majú na čele tabuľky deväťbodový náskok. Predbehnúť ich môže už jedine Modranka, ktorá má s nimi lepšie vzájomné zápasy. Bohdanovciam však stačí vo zvyšku sezóny získať jediný bod.

Duel Slávia - Suchá nad Parnou jeho aktéri nedohrali. Ukončený bol predčasne v 56. minúte. Hostia videli v prvom polčase dve červené karty, po zmene strán už nemali kým striedať hráčov, ktorí mali byť zranení, hoci v zápise boli uvedení ďalší náhradníci, tí ale na zápase v tom čase podľa našich informácií fyzicky prítomní neboli. Osud duelu, v ktorom sú niektoré veci zamotané, bude riešiť zväz.

Zamotaný bol aj priebeh zápasu Dolná Krupá – Smolenice. Hostia po prvom polčase viedli, ale domáci výsledok totálne otočili, keď vyhrali 7:4. Za zmienku iste stojí, že všetky štyri góly hostí zaznamenal jediný hráč – Ákos Tamás.

Trojgólového strelca videli diváci aj v Košolnej. Richard Sekera sa tromi gólmi pričinil o jasné víťazstvo Modranky. S 21 gólmi je aktuálne najlepším strelcom súťaže.

Dechtice až prekvapujúco ľahko zdolali Križovany, dva góly domácich vsietil Heltko, víťazstvo v posledných minútach zápasu poistil Holícky.

8. liga A – 23. kolo

Dechtice – Križovany 3:0 (1:0)

Góly: 45. a 78. Heltko, 90. Holícky

DECHTICE: Kúdela – Holec, krivánek, Danko, P. Jankovič, S. Jankovič, Prvý, Heltko, Jaroška, Prvý, Srdoš (Holícky, Ružička)

KRIŽOVANY: Turanský – Kapitán, Horský, Hrnčiar, Marek Šiška, Hutta, Michal Šiška, Záhumenský, Matula, Sabo, Guskovič (Jančík, Vrábel, Matloň)

Slávia – Suchá nad Parnou 2:1 -  nedohrané

Góly: 36. Zelenay, 39. Jankech – 17. Lastovička (pen)

ČK: 11. Bron, 45. Bako (Suchá nad Parnou)

SLÁVIA: B. Hrebíček – Supek, Miko, Kopúnek, M. Hrebíček, Orlovský, Jankech, Zelenay, Záhora, Indríšek, Barna (Gábor, Poláček)

SUCHÁ NAD PARNOU: Hirner – Fridrich, Lastovička, Bron, Zelenák, Kopčan, Jankovič, Slovák, Bako, Tibenský, Macko (De Turck, Grman)

Boleráz B – Bíňovce 3:2 (2:2)

Góly: 14. a 44. J. Daniš, 88. Vavro – 32. Tománek, 41. Ostrihoň

BOLERÁZ B: Vaško – Kormúth, Martin Daniš, P. Daniš, Kurinec, Tanáč, Jaroslav Daniš, Jozef Daniš, Prochádzka, M. Vavro, Marek Daniš (R. Vavro, Krajčovič, Mikulka, Lehuta)

BÍŇOVCE: Opálek – Tarkoš, Halaša, Tománek, M. Ryšavý, M. Kostolanský, Rajnoha, I. Kostolanský, M. Čech, Ostrihoň, J. Ryšavý (Ľ. Čech, Klementovič, Hostin)

Košolná – Modranka 0:4 (0:1)

Góly: 40. Marek Karol, 58., 61. a 76. Sekera

KOŠOLNÁ: Tollarovič – D. Hudek, R. Bobok, Mahdal, R. Hudek, Matovič, Danišovič, Homoľa, Greguš, Čavara, Matlák (Danišovič, Ľ. Bobok, Chudjak)

MODRANKA: Alchus – Rakický, Kohút, P. Zvolenský, Sekera, Michal Karol, Marek Karol, Sekera, Pavle, Šige, N. Zvolenský (Mackura, Špernoga, Lančarič)

Dolné Orešany – Bohdanovce 1:2 (1:1)

Góly: 10. Šaštinský – 35. Szabó, 58. Hoblík

DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Ostrovský, Hronský, Šergovič, Rabara, Tóth, Kamenický, Volek, Šaštinský, Šimonovič, Mrva (Morong, Houdek)

BOHDANOVCE: Kopúnek – Skukálek, Beňo, Palšovič, Školek, Čmilanský, Dufek, Mackovčín, Vyskoč, Faga, Szabó (Hoblík, Brna, Braniša, Brestovanský)

Dolná Krupá – Smolenice 7:4 (1:3)

Góly: 18. Selnekovič, 51. a 64. Sucháň, 55. a 75. Boledovič (prvý z pen), 56. Peško, 76. Garažia – 30., 33., 45. a 60. Tamás

DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – Vričan, Vyskoč, Šnajder, Boledovič, Gažo, Heteš, N. Hrčka, Peško, Selnekovič Horváth (Martin Garažia, Michal Garažia, D. Hrčka, S. Garažia, Sucháň)

SMOLENICE: Ondruš – Poór, Klokner, Schwarz, Vajsábel, Kadlec, Dubčák, L. Štibraný, Tamás, Taranda, Rangelov (P. Štibraný)

Biely Kostol – Voderady 3:2 (2:1)

Góly: 35. Jurina, 38. Mrva, 47. Adámek – 15. Šurina, 66. Buček

BIELY KOSTOL: Mitka – Trubač, Čmehýl, Mrva, Malina, Posinger, Adámek, Paľa, Jurina, Sýkora, Majtényi (Šutta, Jánoška, Klokner, Moncman)

VODERADY: Hrúza – Valentín, Fatranský, Bachratý, Katona, Páleník, Chovanec, Pilka, Buček, Šurina, Ivančík (Košík)