Trnavské rybníky
reklama

Trnava získala z plánu obnovy viac ako 2 milióny eur na dôležitú cyklotrasu

AKTUALITY - Trnava | 30.5.2023, 11.56, prispievatelia

Cyklotrasa prepojí park pri stanici až s okrajovou časťou Trnavy na Ružindolskej ulici.

Trnava získala z plánu obnovy viac ako 2 milióny eur na dôležitú cyklotrasu

Cyklotrasa povedie po ľavej strane Ulice Jána Bottu v Trnave až na Ružindolskú. Foto: Ján Král

reklama

 

Mesto Trnava získa viac ako 2,3 milióna eur z Plánu obnovy na vybudovanie cyklotrasy po uliciach Jána Bottu a Moyzesovej, ktorá prepojí Park Janka Kráľa s Ružindolskou ulicou.

 

Trnava uspela s projektom cyklistických komunikácií v rámci prvej výzvy zameranej na budovanie cyklistickej infraštruktúry. O vyhodnotení výzvy informovalo ministerstvo dopravy.

 

„Je to jedna z kľúčových spojníc, ktorá prepojí okraj mesta od Ružindola, Suchej nad Parnou a Zvončína so železničnou stanicou. Dôležité je aj to, že na tejto trase máme štyri školy, dôležitý úrad, a zároveň sa napojí na ďalšie cyklotrasy smerom do centra a ďalších častí mesta. V tomto kontexte je to jedna z dôležitých kostrových osí v rámci siete cyklotrás v Trnave,“ povedal primátorPeter Bročka o dvojkilometrovej cyklotrase.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Trnava má už niekoľko mesiacov podpísanú zmluvu so stavebnou firmou, ktorá zvíťazila vo verejnom obstarávaní, tá bude mať na výstavbu sedem mesiacov.

 

Firma už bola podľa Bročku informovaná o tom, že zmluva v krátkom čase nadobudne účinnosť. Okrem samotného telesa cyklotrasy budú vybudované aj nové chodníky pre peších, verejné osvetlenie a sadové úpravy.

 

Ministerstvo dopravy v rámci prvej cyklovýzvy z Plánu obnovy a odolnosti SR prerozdelí medzi 25 projektov 30 miliónov eur, vďaka ktorým na Slovensku pribudne 80 kilometrov nových alebo zrekonštruovaných cyklotrás.

 

Ministerstvo plánuje vyhlásiť ešte dve ďalšie výzvy na budovanie cyklotrás, v Pláne obnovy je na ne dokopy vyčlenených 85 miliónov eur.

 

Z Trnavského kraja získalo na budovanie cyklistickej infraštruktúry okrem krajského mesta aj združenie obcí Zelená cesta s projektom cyklotrasy medzi mestami Piešťany a Vrbové a Trnavský samosprávny kraj s projektom cyklomagistrály medzi obcou Zavar a trnavskou automobilkou Stellantis.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama