Trnavské rybníky
reklama

Trnava získala z plánu obnovy viac ako 2 milióny eur na dôležitú cyklotrasu

AKTUALITY - Trnava | 30.5.2023, 11.56, prispievatelia

Cyklotrasa prepojí park pri stanici až s okrajovou časťou Trnavy na Ružindolskej ulici.

Trnava získala z plánu obnovy viac ako 2 milióny eur na dôležitú cyklotrasu

Cyklotrasa povedie po ľavej strane Ulice Jána Bottu v Trnave až na Ružindolskú. Foto: Ján Král

Cukrovar bývanie
reklama

 

Mesto Trnava získa viac ako 2,3 milióna eur z Plánu obnovy na vybudovanie cyklotrasy po uliciach Jána Bottu a Moyzesovej, ktorá prepojí Park Janka Kráľa s Ružindolskou ulicou.

 

Trnava uspela s projektom cyklistických komunikácií v rámci prvej výzvy zameranej na budovanie cyklistickej infraštruktúry. O vyhodnotení výzvy informovalo ministerstvo dopravy.

 

„Je to jedna z kľúčových spojníc, ktorá prepojí okraj mesta od Ružindola, Suchej nad Parnou a Zvončína so železničnou stanicou. Dôležité je aj to, že na tejto trase máme štyri školy, dôležitý úrad, a zároveň sa napojí na ďalšie cyklotrasy smerom do centra a ďalších častí mesta. V tomto kontexte je to jedna z dôležitých kostrových osí v rámci siete cyklotrás v Trnave,“ povedal primátorPeter Bročka o dvojkilometrovej cyklotrase.

Víno Tirnavia
reklama

 

Trnava má už niekoľko mesiacov podpísanú zmluvu so stavebnou firmou, ktorá zvíťazila vo verejnom obstarávaní, tá bude mať na výstavbu sedem mesiacov.

 

Firma už bola podľa Bročku informovaná o tom, že zmluva v krátkom čase nadobudne účinnosť. Okrem samotného telesa cyklotrasy budú vybudované aj nové chodníky pre peších, verejné osvetlenie a sadové úpravy.

 

Ministerstvo dopravy v rámci prvej cyklovýzvy z Plánu obnovy a odolnosti SR prerozdelí medzi 25 projektov 30 miliónov eur, vďaka ktorým na Slovensku pribudne 80 kilometrov nových alebo zrekonštruovaných cyklotrás.

 

Ministerstvo plánuje vyhlásiť ešte dve ďalšie výzvy na budovanie cyklotrás, v Pláne obnovy je na ne dokopy vyčlenených 85 miliónov eur.

 

Z Trnavského kraja získalo na budovanie cyklistickej infraštruktúry okrem krajského mesta aj združenie obcí Zelená cesta s projektom cyklotrasy medzi mestami Piešťany a Vrbové a Trnavský samosprávny kraj s projektom cyklomagistrály medzi obcou Zavar a trnavskou automobilkou Stellantis.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama