Trnavské rybníky
reklama

Zelená novinka: Odpad z pešej zóny budú v Trnave odvážať na elektrobicykli

AKTUALITY - Trnava | 1.6.2023, 11.47, prispievatelia

Pilotný projekt by podľa spoločnosti FCC Trnava mohol byť neskôr uvedený do praxe aj v iných mestských častiach, prípadne v iných mestách ako súčasť plánov zelenej obnovy miest.

Zelená novinka: Odpad z pešej zóny budú v Trnave odvážať na elektrobicykli

Takýmto upraveným bicyklom budú v Trnave zvážať odpad z pešej zóny. Foto: blackapple

Cukrovar bývanie
reklama

 

Na zvoz odpadu z malých smetných nádob v centre Trnavy začala od júna spoločnosť FCC Trnava používať špeciálne upravený nákladný elektrický bicykel, ktorý nahradí bežné zberové vozidlo.

 

Odpad na ňom budú zvážať z pešej zóny a z obnoveného Ružového parku. Spoločnosť FCC Trnava, ktorá zabezpečuje v meste zber odpadu, o tom informovala v tlačovej správe.

 

Cieľom je podľa nej znížiť množstvo emisií uhlíka v centre mesta.

Munipolis Trnava
reklama

 

Zvoz bude zabezpečovať cyklista, ktorý na elektrickom nákladnom bicykli bude zberať odpad z malých smetných nádob, čo umožní zredukovať pohyb vozidiel na pešej zóne a flexibilnejšie reagovať na potreby zvozu z hľadiska času aj prístupu k odpadu.

 

Zároveň dochádza k zníženiu emisií v peších zónach. Projekt e-bike podľa FCC Trnava nijako nenarúša infraštruktúru a prináša výhody občanom aj návštevníkom.

 

Zozbieraný odpad budú odvážať a ukladať do polopodzemných kontajnerov na Vajanského ulici, ktoré budú pravidelne vyprázdňované.

 

V centre odpadového hospodárstva v Trnave bude tento odpad zneškodnený alebo zhodnotený štandardným spôsobom.

 

„Sme veľmi radi, že sme našli 'zelené' riešenie, ktoré je vyhovujúce pre pešiu zónu Trnavy aj pre občanov a návštevníkov týchto častí mesta. Ide o jedinečný pilotný projekt, ktorý by mohol byť neskôr uvedený do praxe aj v iných mestských častiach, prípadne v iných mestách ako súčasť plánov zelenej obnovy miest," uviedla manažérka komunikácie a CSR spoločnosti FCC Zuzana Krenyitzká.

 

Spoločnosť FCC Trnava je spoločným podnikom FCC Environment CEE GmbH a mesta Trnava, zaoberá sa nakladaním s odpadmi v Trnave a okolí.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama