Trnavské rybníky
reklama

Indiánsku osadu obnovili, Inčučuna opäť slúži účelu

AKTUALITY - Piešťany | 1.6.2023, 14.52, prispievatelia

Mesto Piešťany do obnovy „indiánskej osady“ s hracími prvkami z agátového dreva investovalo viac ako 200-tisíc eur.

Indiánsku osadu obnovili, Inčučuna opäť slúži účelu

Ihrisko Inčunčuna. Foto: Mesto Piešťany

Cukrovar Trnava
reklama

 

Na Deň detí otvorili v Piešťanoch vynovené detské ihrisko Inčučuna, ktoré bolo z bezpečnostných dôvodov uzatvorené od augusta 2020.

 

Viac ako dvadsaťročné hracie prvky boli odhnité, stávali sa nebezpečnými a museli ich preto odstrániť. Mesto Piešťany do obnovy „indiánskej osady“ investovalo viac ako 200-tisíc eur.

 

Piešťanská radnica o otvorení ihriska informovala v tlačovej správe.

Munipolis
reklama

 

S inštaláciou 28 nových hracích prvkov z agátového dreva a kompletnou rekonštrukciou areálu začala vybraná firma v minulom roku. Jeho dominantou je takmer 3 tony vážiaci drevený bizón, ktorý je zároveň najväčším hracím prvkom v priestore.

 

Jediným pôvodným prvkom, ktorý zostal súčasťou zmodernizovaného ihriska, je keramický totem s podobizňou indiána. Súčasťou areálu pre deti s plochou viac ako 1 600 metrov štvorcových sú aj lavičky, stojany na bicykle či odpadkové koše.

 

Pre zvýšenie bezpečnosti boli v apríli orezané vysoké topole, ktoré na pozemku rastú.

 

„Neviem si predstaviť lepší deň na otvorenie detského ihriska ako je dnešný Medzinárodný deň detí. Ihrisko bude ako jediné v meste otvorené celoročne. Som rád, že deti a rodičia v našom meste sa tešia z vynoveného ihriska, na ktoré môžeme byť hrdí,“ povedal pri otvorení areálu primátor Piešťan Peter Jančovič.

 

Vstup do areálu detského ihriska Inčučuna bude počas sezóny (marec – november) umožnený v čase od 8:30 do 20:00, v ostatných mesiacoch od 8:30 do 15:00.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama