Medaily sa squashistom hrnuli
ŠPORT - Ostatné športy | 1.10.2011, 12.12, prispievatelia
Dva týždne po sebe sa squashoví juniori z trnavského Sport Clubu Pohoda predstavili na náročných turnajoch. Do Uherského Hradišťa odcestovala trojica hráčov ako hosťujúci pretekári za Slovan Brno.

Kristína Šmičková (si žltou čelenkou) dosiahla v Bratislave najvýraznejší úspech trnavského squashu. Foto: Rudolf Siska
reklama
Karin Velická si v kategórii 15 ročných dievčat vybojovala druhé miesto. Kristínu Šmičkovú na konečné tretie miesto v G15 odsunula prehra práve s jej oddielovou a tréningovou partnerkou Karin. Martin Siska si v kategórii B15 odniesol za tretie miesto svoju prvú medailu z českých turnajov.
Na turnaj Slovak Junior Open už cestovali hráči v domácich farbách. Najťažšiu pozíciu mala Velická, ktorej pre malý počet prihlásených hráčok zrušili kategóriu G15 a musela turnaj odohrať so súperkami v staršej vekovej kategórii. Siska získal po 2 víťazstvách a 2 prehrách konečné 11. miesto. Najúspešnejšou trnavskou hráčkou bola v Bratislave Kristína Šmičková v kategórii G13. Na turnaji sa prebojovala až do finále, kde narazila na skúsenú českú hráčku Kristínu Fialovú. Šmičková nakoniec podľahla vo vyrovnanom zápase štvrtej hráčke svetového rebríčka.
Rudolf Siska