Futbal, 4. a 5. liga: Boleráz remizoval s Trebaticami, Prievidza má istý postup

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 4.6.2023, 19.59, Ján Král

Prievidza bude hrať v nasledujúcej sezóne najvyššiu krajskú súťaž, postupuje do 4. ligy.

Futbal, 4. a 5. liga: Boleráz remizoval s Trebaticami, Prievidza má istý postup

Futbalisti Prievidze po postupe. Foto: facebooková stránka FC Baník Prievidza

Jaslovské Bohunice zvíťazili v 28. kolo štvrtej ligy v Kozárovciach 4:1. Rovnako ako pred týždňom bol pri streleckej chuti opäť Daniel Dvorák. Tentoraz strelil dva góly, tiež dva pridal ako Edeh.

Dvorák spoločne s Damianom Vavrušom z Lednických Rovní vedú tabuľku strelcov, obaja napli sieť súperov v tejto sezóne už 22-krát.

Boleráz musel proti Trebaticiam už v 6. minúte striedať zraneného Martinku, od 14. minúty hral v početnej výhode po druhom žltom faule Zulu a krátko pred prestávkou sa ujal vedenia gólom Akbara. Hostia sa však nepoddali a aj v oslabení dokázali po zmene strán vyrovnať. V 66. minúte sa o deľbu bodov po výsledku 1:1 postaral Poláček.

4. liga – 28. kolo

Boleráz – Trebatice 1:1 (1:0)
Góly: 43. Akbar – 66. Poláček
ČK: 14. Zula (Trebatice)
BOLERÁZ: Jedlička – Hrivňák, Drozda, Dzíbela, Brestovanský, Líška, Kukuč, Martinka, Tomovič, Planeta, Akbar (Milinkovič, Orihel, Bajo)
TREBATICE: E. Kirka – Blaško, Poláček, Kičin, Varga, Směřička, S. Valo, Konečný, Hlavatovič, Zula, Bartošek (M. Valo, Kapusta, Machač, Joao Vitor)

Kozárovce – Jaslovské Bohunice 1:4 (1:2)
Góly: 44. Pišky – 18. a 82. Edeh, 45. a 52. Dvorák
JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Juriš, Lančarič, Edeh, Demovič, Malovec, Dvorák, Zemko, Buchanec, Halmo, Š. Horváth (E. Horváth, Žilinčík, Kaniščák)

5. liga: Prievidza majstrom, Vrbové zdolalo Hlohovec

Prievidza deklasovala Hornú Krupú, ktorá pricestovala bez náhradníkov a v zostave s trénerom Petrášom, vysoko 7:0 a zaistili si tak definitívne prvenstvo v piatej lige. Vybojovala si zároveň právo postupu do štvrtej ligy.

Vrbové si poradilo s Hlohovcom 4:0, Piešťany vo Veľkých Uherciach gól nestrelili ale ani neinkasovalo a odviezli si preto domov bod.