Futbal, 8. liga A: Bohdanovce oslavujú postup, Modranka zakopla

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 4.6.2023, 20.55, prispievatelia

Do konca 8. ligy A zostávajú dve kolá, Bohdanovce už nikto v tabuľke nepredbehne.

Tím Bohdanoviec nad Trnavou sa teší z triumfu v súťaži. Foto: TJ

Bohdanovce prehrali doma s Bielym Kostolom 0:1, ale oslavy postupu nemuseli odkladať. Vďačiť za šampanské už túto nedeľu môžu Modranke, ktorá doma len remizovala a na prvé miesto v tabuľke už v žiadnom prípade nedosiahne.

V Bohdanovciach to tiež vyzeralo na remízu. Proti bol Andrej Adámek, ktorý gólom zo záveru zápasu rozhodol o tom, že tri body pôjdu do Bieleho Kostola. Bielokostolčania sa bodovo dotiahli na Modranku.

Modranka aspoň bod v zápase s béčkom Bolerázu zachraňovala v závere zápasu, keď v 85. minúte vyrovnával z pokutového kopu Rakický.

Remízou sa skončil aj duel Križovaný – Košolná, v ktorom obe mužstvá strelili po tri góly. V drese Košolnej sa zaskvel Meško, strelec všetkých troch gólov.

Aj zápas Suchá nad Parnou – Dolná Krupá sa skončil remízou. Mal tak trochu netradičný priebeh, všetko podstatné v ňom sa odohralo v prvých minútach. Hostia sa ujali vedenia v 5. minúte, domáci vyrovnali v deviatej a viac gólov už nepadlo.

Trojgólového strelca mali aj Dolné Orešany, ktoré vyhrali v Smoleniciach. Bol ním Tomáš Mrva, všetky tri góly zaznamenal z hry.

Strelcom kola sa však stal Peter Šurina, ktorý v drese Voderád strelil Dechticiam až štyri góly. Voderady vyhrali 9:1, šesť gólov zaznamenali v druhom polčase.

8. liga A – 24. kolo

Bohdanovce – Biely Kostol 0:1 (0:0)

Góly: 88. A. Adámek

BOHDANOVCE: Kopúnek – Skukálek, Beňo, Palšovič, Čmilanský, Dufek, Mackovčín, Vyskoč, Faga, Szabo, Hoblík (Brna, Burian, Mihálik, Sanny)

BIELY KOSTOL: Šutta – Trubač, Malina, Posinger, Samák, Čmehýl, Adámek, Majtényi, Jurina, Jánoška, Mrva (Hanzel, Pocisk, Sýkora, Ľ Adámek, Moncman)

Modranka – Boleráz B 1:1 (0:1)

Góly: 85. Rakický (pen) - 44. Krajčovič

MODRANKA: Alchus – Rakický, Kocian, Kohút, Zvolenský, Michal Karol, Marek Karol, Sekera, Pavle, Gumbír, Holka (Šige, Mackura, Lančarič)

BOLERÁZ: Vaško – Kormúth, Marek Daniš, Prochádzka, P. Daniš, Jozef Daniš, R. Vavro, Jaroslav Daniš, M. Vavro, Lehuta, Martin Daniš (Krajčovič, Mikulka, Mažgut)

Križovany – Košolná 3:3 (3:2)

Góly: 37. Šiška, 38. Záhumenský, 41. Hrnčiar (pen) - 9., 25. a 66. Meško (tretí z pen)

ČK: 50. Hrušovský (tréner Košolnej)

KRIŽOVANY: Bzdil – Kapitán, Horský, Vrábel, Táčovský, Šiška, Šuran, Záhumenský, Antal, Sabo, Hrnčiar (J. Šiška, Hutta, Guskovič, Šulc)

KOŠOLNÁ: Tollarovič – Bobok, Mahdal, Furko, R. Hudek, Matovič, Homoľa, Greguš, Meško, Chudjak, Matlák (D. Hudek)

Voderady – Dechtice 9:1 (3:1)

Góly: 7. , 56., 58. a 74. Šurina, 30. Zelenský, 39. Pilka, 62. Bachratý, 84. Košík, 88. Ivančík – 25. Heltko

VODERADY: Hrúza – Živický, Fatranský, Kudlík, Katona, Chovanec, Páleník, Zelenský, Pilka, Šurina, Dubovský (Bachratý, Ivančík, Hraška, Košík, Buček)

DECHTICE: Srdoš – Holec, Krivánek, P. Jankovič, Remenár, S. Jankovič, M. Prvý, Heltko, Jaroška, M. Prvý, Srdoš (Holícky, Hrčka, Manca)

Smolenice – Dolné Orešany 1:4 (0:1)

Góly: 88. Haberl – 26., 68. a 80. Mrva, 52. Kamenický)

SMOLENICE: Ondruš – Poór, Klokner, Vajsábel, Kadlec, Dubčák, Štibraný, Tamás, Taranda, Rangelov, Hovorka Haberl, Lipták, Šaradín)

DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Ostrovský, Hronský, Šergovič, Čillík, Rabara, Šaštinský, Kamenický, Volek, Mrva, Kulíšek (Illeš, Mišči)

Suchá nad Parnou – Dolná Krupá 1:1 (1:1)

Góly: 9. Lastovička – 5. N. Hrčka

SUCHÁ NAD PARNOU: E. Fridrich – Ľ. Fridrich, Lastovička, Zelenák, Kopčan, Jankovič, Slovák, Macko, Rybařík, Tibenský, Konečný (Krajčovič, Hrušovský, De Turck, Januš)

DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – Gažo, Vričan, Vyskoč, Šnajder, Boledovič, Hetteš, N. Hrčka, Peško, Selnekovič, Horváth (D. Hrčka, Sucháň)

Bíňovce – Slávia Trnava 4:1 (1:1)

Góly: 17. a 73. I. Kostolanský, 57. Ryšavý, 68. M. Kostolanský – 22. Adámek

BÍŇOVCE: Halaša – Tarkoš, Tománek, Krajčovič, Ryšavý, M. Kostolanský, I. Kostolanský, M. Čech, Ľ. Čech, Ostrihoň, Ryšavý

SLÁVIA TRNAVA: B. Hrebíček – Okruhlica, Miko, Kopúnek, M. Hrebíček, Psota, Jankech, Adámek, Záhora, Zelenay, Barna