Dve futbalistky Spartaka sa dostali do zostavy sezóny

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.6.2023, 08.47, prispievatelia

Hráčkam Spartaka v závere sezóny došiel dych, zaznamenali štvrtú prehru v sérii, tentokrát pomerom 2:4 s Ružomberkom.

Sekretár ÚFP Branislav Bolech a dekorované hráčky - zľava Jana Maslová (Ružomberok), Viktória Čeriová a Patrícia Mudráková (obe Trnava). Foto: ÚFP

Ešte pred úvodným výkopom futbalistiek Spartaka s Ružomberkom zástupcovia Únie futbalových profesionálov (ÚFP) odovzdali ocenenia pre hráčky zvolené do ideálnej zostavy sezóny.

Išlo o premiérové hlasovanie pod hlavičkou ÚFP a špeciálne bolo tým, že hlasovali samotné futbalistky pôsobiace v najvyššej súťaži.

Celkovo sa do hlasovania zapojilo 166 hráčok.

Z trnavského klubu sa do jedenástky roka dostali Viktória Čeriová, ktorá získala najviac hlasov medzi obrankyňami a Patrícia Mudráková s najviac hlasmi medzi stredopoliarkami.

Ocenenie si pred duelom v Jaslovských Bohuniciach prebrala aj kapitánka Ruže Jana Maslová.

Najlepšia jedenástka sezóny DEMIŠPORT ligy podľa ÚFP.

Obe družstvá pred zápasom vedeli, že na ich tabuľkovom postavení sa už nič meniť nebude. Trnavčanky ukončia sezónu na štvrtom mieste, Liptáčky o pozíciu vyššie.

Úvod vyšiel lepšie Ružomberčankám, keď už v druhej minúte zapadol center z okolia rohovej zástavky až do brány červeno-čiernych, presadila sa Jana Maslová.

Hráčky Spartaka mali problém presadiť sa cez kvalitnú defenzívu hostiek z Liptova.

Po dvadsiatich minútach bol rozdiel dvojgólový, keď rýchly brejk po krásnej prihrávke Jany Maslovej zakončila Darina Hrúziková. Do konca prvého dejstva sa už neudialo nič podstatné a družstvá tak išli na polčasovú prestávku za stavu 0:2.

Aj v druhej 45-minútovke skórovali ako prvé Liptáčky, keď v 58. minúte využila nariadený pokutový kop Darina Hrúziková.

Iskierku nádeje pre Spartak vykresala v 78. minúte Michaela Martišková, ktorá znížila na 1:3. Už o dve minúty mohla tá istá hráčka opäť trafiť do čierneho, no v dobrej pozícii tesne minula bránu.

Trest na opačnej strane na seba nenechal dlho čakať, v 85. minúte strelila upokojujúci gól Ruže Jana Maslová a rozdiel bol opäť trojgólový.

V 89. minúte prišlo ďalšie zníženie v podaní Michaely Martiškovej. O ďalšiu minútu neskôr dostali možnosť zahrávať pokutový kop aj Trnavčanky, no Veronika Sluková nemierila presne.

Viac sa už neudialo a zaujímavý súboj tabuľkových susedov priniesol výhru celku zo severu Slovenska v pomere 4:2.

Základná zostava Trnavčaniek v súboji s Ružomberkom. Foto: Ľubomír Horňák

„Dievčatá sme nabádali, aby si dokázali, že sú lepšie ako Ružomberok aj napriek tomu, že skončíme v tabuľke za nimi. Pred poslednými dvoma kolami sme si dali cieľ skončiť bod za Ružomberkom, bohužiaľ to nevyšlo. Skorý inkasovaný gól prehodil karty do rúk hostiek. Ťažko sme sa hľadali a keď sme sa trošku otriasli a naša hra začala fungovať, urobili sme jednu chybu a dostali sme druhý gól. Cítime, že sa blíži koniec sezóny, ťažko sa hľadá motivácia, hlavné výzvy jarnej časti už máme za sebou,“ poskytol svoj pohľad na súboj lodivod Trnavčaniek Peter Koreň.

V strede poľa odohrala celý duel tradične Patrícia Mudráková. Hoci v októbri oslávi iba 20. narodeniny, už v takto mladom veku patrí medzi najlepšie hráčky súťaže a je aj členkou reprezentačného výberu.

„Bol to veľmi náročný zápas, najmä po psychickej stránke, keďže sme vedeli, že už v podstate o nič nejde a nemôžeme sa posunúť v tabuľke. Ale chceli sme odovzdať maximum a vrátiť im prehru spred troch týždňov. Bohužiaľ, nevyšlo nám to, musíme dať hlavy hore a ísť ďalej. V poslednom kole chceme dať zo seba všetko čo v nás je, ukázať, čo sme sa v tejto sezóne naučili, vychutnať si duel a rozlúčiť sa pekným výsledkom,“ povedala po tohtosezónnej domácej derniére Patrícia Mudráková.

Trofeje pre členky ideálnej 11-ky sezóny. Foto: ÚFP

Hoci počas kariéry nastupovala aj na stopérskom poste, na ktorom v niekoľkých zápasoch zaskakovala aj v aktuálnej sezóne, ostatné ligové hráčky ocenili jej výkony v strede poľa vôbec najvyšším počtom hlasov medzi všetkými stredopoliarkami.

„Som šťastná, že som sa dostala do zostavy sezóny, radím to medzi najvyššie ocenenia aké som dostala, lebo je to od ostatných hráčok, takže si to veľmi vážim. Je pre mňa veľká pocta, že som dostala najviac hlasov medzi stredopoliarkami,“ tešila sa z prestížneho ocenenia päťnásobná reprezentantka Slovenska.

„Je to super pre Spartak Trnava, pre budúcnosť tohto družstva. O niečom to svedčí, len treba v tom ďalej pokračovať, ďalej budovať tím. Tieto dve hráčky potvrdzujú, že je na čom stavať,“ pochválil svoje zverenky kormidelník trnavských žien Peter Koreň.

Posledné kolo v ročníku 2022/23 odohrajú ženy Spartaka v sobotu 10. júna o 11:00 v Banskej Bystrici na ihrisku v mestskej časti Kremnička.

S Duklou majú v aktuálnej sezóne pozitívnu bilanciu. V auguste zvíťazili pod Urpínom pomerom 3:1 a v dvoch domácich súbojoch si zo súperiek urobili trhací kalendár, keď najskôr v novembri zdolali vojačky 8:0 a pred mesiacom v rámci nadstavby dokonca 12:1.

„Chceme sezónu ukončiť víťazstvom, takže tam pôjdeme s cieľom dohrať dôstojne súťaž a hlavne bodovať,“ zakončil kouč futbalistiek z malého Ríma.

DEMIŠPORT liga – nadstavba – skupina o titul - 9. kolo

Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:4 (0:2)
Góly: 78. a 89. Martišková – 2. a 85. Maslová, 20. a 58. Hrúziková (druhý z pen)