Trnavské rybníky
reklama

Predčasné parlamentné voľby na Slovensku budú v sobotu 30. septembra

AKTUALITY - Voľby | 9.6.2023, 17.58, prispievatelia

V prípade týchto volieb dostaneme, na rozdiel od komunálnych, do domácností okrem oznámenia o termíne a mieste volieb aj zoznam kandidátov jednotlivých politických strán alebo koalícií.

Predčasné parlamentné voľby na Slovensku budú v sobotu 30. septembra

Do volebných miestností pôjdeme najbližšie 30. septembra. Ilustračné foto: Pavol Machovič

Cukrovar
reklama

 

Predseda parlamentu Boris Kollár vyhlásil predčasné voľby do Národnej rady SR na sobotu 30. septembra.

 

Politické strany a koalície, ktoré budú kandidovať v septembrových parlamentných voľbách, musia svoje kandidátky predložiť do 2. júla. Kandidátky podľa ministra vnútra Ivana Šimka následne preskúma štátna volebná komisia a kandidátov zaregistruje.

 

Lehota na zaregistrovanie kandidačných listín je 22. júla. Každá strana alebo volebná koalícia môže voličom na svojej kandidátnej listine ponúknuť najviac 150 mien kandidátov, ale môže ich byť aj menej.

Munipolis Trnava
reklama

 

K volebným urnám budeme prichádzať v sobotu 30. septembra v čase od 7:00 do 22:00. V prípade parlamentných volieb dostaneme do domácností okrem oznámenia o termíne a mieste volieb aj zoznam kandidátov jednotlivých politických strán alebo koalícií.

 

Pri týchto voľbách nemusí volič voliť len v mieste svojho bydliska, ale aj inde na Slovensku. Musí však na svojom obecnom alebo mestskom úrade listom alebo elektronicky najneskôr do 11. septembra požiadať o hlasovací preukaz.

 

Ak to nestihne, stále môže požiadať o hlasovací preukaz osobne až do 29. septembra, teda posledný pracovný deň pred voľbami. Preukaz mu v takomto prípade vydajú priamo na mieste.

 

A potom si už môžeme voliť politické strany, ktoré budú naše záujmy reprezentovať v Národnej rade Slovenskej republiky a následne vo vláde.

 

Zatiaľ posledné parlamentné voľby, ktoré sa konali 29. februára 2020 vyhrala strana OĽaNO vedená Trnavčanom Igorom Matovičom, ktorý sa následne aj stal predsedom vlády.

(pm)

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama