Trnavské rybníky
reklama

Prečo je čistička vzduchu dobrým pomocníkom hlavne počas leta? 

AKTUALITY - Firmy | 13.6.2023, 22.12, reklamný článok

Čističky vzduchu si svojimi funkciami už dávno získali srdcia ľudí po celom svete. Títo moderní spoločníci vedia skutočne zlepšiť kvalitu vzduchu v každej domácnosti. Premýšľali ste nad tým, že by ste si čističku kúpili aj k sebe domov či do svojej kancelárie? Ukážeme vám, prečo sa to oplatí a aké výhody vám čistička prinesie práve počas leta.

Prečo je čistička vzduchu dobrým pomocníkom hlavne počas leta? 

Ilustračné foto: Dmitry Galaganov / Shutterstock.com


Čistička vzduchu s ionizátorom vám počas leta môže veľmi uľahčiť život, najmä v prípade, ak ste alergik alebo máte momentálne respiračné ťažkosti. Nemyslíte si, že by vám niečo také malé mohlo pomôcť v boji s alergiou? Pokúsime sa vás v tom utvrdiť.

 

 

1. Alergény vo vzduchu

Počas leta kvitnú kvety a včely usilovne pracujú. Inak povedané, peľ je skutočne všade. Tým, že sa bežne zachytáva na naše oblečenie, peľ si prinášame aj domov.

 

Čističky vďaka svojim filtrom dokážu eliminovať takmer 100 % alergénov zo vzduchu. Rovnako vedia odstrániť srsť zvierat či iné častice, ktoré ľudským okom nie sú viditeľné. 

 

 

2. Ochrana pred plesňami 

Počas leta môže byť v malých bytoch skutočne veľmi teplo. Často sa stáva, že kde je prítomná horúčava, tam môže byť prítomná aj vlhkosť.

 

A práve vo vlhkých priestoroch vznikajú plesne, ktoré sú škodlivé aj pre úplne zdravých ľudí. Čističky vzduchu prečisťujú vzduch a odstraňujú prebytočnú vlhkosť. 

 

 

3. Boj so znečisteným ovzduším 

Bývate blízko vlakovej trati, pri diaľnici alebo vaši susedia prerábajú dom? Práve počas leta je zvýšená frekvencia dopravných spojov na cestách, a tiež sa vo väčšej miere prerábajú domy.

 

Znečistený vzduch tak môže veľmi jednoducho preniknúť aj do vášho domu. Vďaka čističke si zabezpečíte kvalitu vzduchu aj počas letných mesiacov. 

 

Mali by ste si kúpiť čističku vzduchu na leto? Myslíme, že odpoveďou je bez váhania “Áno!”. Vďaka čistému vzduchu sa vám bude počas horúcich nocí lepšie spať a počas bežného dňa lepšie fungovať. 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama