Trnavské rybníky
reklama

Kradol v domoch pri Kamennom mlyne, polícia už páchateľa zadržala

AKTUALITY - Trnava | 15.6.2023, 14.26, prispievatelia

Zlodeja pomenovala polícia ako Jahodára. Okrem iných dôkazov muža usvedčila aj blatová stopa topánky z miesta činu. Pri jednom zo skutkov sa najedol cudzích jahôd.

Kradol v domoch pri Kamennom mlyne, polícia už páchateľa zadržala

Kamery zachytili nočný pohyb muža po záhrade. Foto - zdroj: Polícia

reklama

 

Trnavskí policajti objasnili sériu krádeží a zadržali muža, ktorý sa na prelome mája a júna po nociach vkrádal na cudzie pozemky a do rodinných domov v Trnave.

 

Polícia prijala oznámenia od viacerých majiteľov rodinných domov, najmä z okolia Kamenného mlyna.

 

Vyšetrovateľ obvinil 39-ročného muža zo zločinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody. Zároveň podal návrh na jeho väzobné stíhanie.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Keďže už bol v minulosti za majetkovú trestnú činnosť právoplatne odsúdený, v zmysle zákona mu hrozí trest odňatia slobody až na 10 rokov.

 

Do rozhodnutia súdu o väzbe zostáva obvinený muž v policajnej cele. Ako informovala trnavská polícia, neznáma osoba po nociach preskakovala ploty, pohybovala sa po dvoroch a v troch prípadoch sa dostala aj do interiéru.

 

Podozrivý mal za 10 dní ukradnúť rybárske udice, bicykel, e-kolobežku, pracovné náradie, ale aj hotovosť či osobné doklady, v hodnote celkovo viac ako 2000 eur.

 

Pri poslednom skutku kamery odhalili, že pravdepodobne vyhladol a v jednej zo záhrad sa ponúkol cudzími jahodami.

 

„Trnavskí policajti na všetkých prípadoch intenzívne pracovali, analyzovali množstvo kamerových záznamov a vyhodnocovali všetky zaistené dôkazy. „Mravenčia“ práca sa operatívcom nakoniec vyplatila a muža podozrivého zo spáchania skutkov sa im podarilo stotožniť a zadržať. Okrem iných dôkazov ho usvedčila aj blatová stopa topánky z miesta činu,“ informovala polícia na sociálnej sieti.

 

Polícii sa podarilo zaistiť ukradnutý bicykel s výbavou, ktorý policajti vrátia pôvodnému majiteľovi.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama