Trnavské rybníky
reklama

V knižnici bude beseda o zdravej výžive pre seniorov aj o fotografovi celebrít

AKTUALITY - Trnava | 16.6.2023, 09.36, prispievatelia

Obe podujatia sa uskutočnia v novej budove záhradnej čitárne.

V knižnici bude beseda o zdravej výžive pre seniorov aj o fotografovi celebrít

Ilustračná grafika: KJF

reklama


O zdravej výžive počúvame v súčasnosti zo všetkých strán, je množstvo informácií o zdravej výžive detí a mládeže, o výžive tehotných a dojčiacich žien, o výžive športovcov  ale o výžive seniorov sa hovorí trochu menej. 


Preto sa Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave rozhodla pripraviť  v rámci cyklu Trendy senior špeciálnu prednášku určenú práve pre túto kategóriu občanov. 


V spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva pripravila v utorok 20. júna o 10:00 prednášku o výžive v seniorskom veku.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Prednášať bude odborníčka z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave Andrea Šimorová


Porozpráva o dôležitosti zdravej výživy a stravovacích návykov ako o jednom z hlavných pilierov zdravého spôsobu života, ktorého cieľom je aj v seniorskom veku si zachovať dobrú kvalitu života.


Poznatky o zdravej výžive nie sú dôležité len pre samotných seniorov a seniorky, ale aj pre ich rodinných príslušníkov, ktorí sa o nich starajú. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 

 

Slovák fotil svetové hviezdy

Slovensko má množstvo významných osobností, ktoré sa zapísali do histórie. Jednou z nich je aj slovenský fotograf Dežo Hoffmann.

 

Medzinárodne uznávaným sa stal vďaka snímkam osobností ako napríklad Charlie Chaplin, Marilyn Monroe, Marlon Brando, Jerry Lee Lewis, Elton John.

 

Slávny fotograf mal päťdesiat, keď stretol Beatles. Vedeli ste, že práve on urobil viac záberov Beatles, ako ktorýkoľvek iný fotograf?

 

Hoffmannov hlas sa objavil aj v jednej z najznámejších populárnych piesní všetkých čias, a to v legendárnej Yellow Submarine od tejto skupiny.

 

O tomto a aj o iných zaujímavostiach porozpráva v záhradnej čitárne trnavskej knižnice publicista a fotograf Marián Pauer.

 

Beseda o jeho knihe Dežo Hoffmann – Slovenský fotograf svetových hviezd, sa uskutoční 21. júna o 17:00.


Podujatie moderuje Martin Jurčo, o hudobnú produkciu sa postará Milka Zuziaková.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama