Trnavské rybníky
reklama

Kolotočiar ponúkol za miesto na jarmoku v Trnave rekordnú čiastku

AKTUALITY - Trnava | 22.6.2023, 18.24, prispievatelia

František Sečkár sa s tým nebabral, bol jedným z dvoch záujemcov o prenájom parkoviska na Dolnopotočnej ulici.

Kolotočiar ponúkol za miesto na jarmoku v Trnave rekordnú čiastku

František Sečkár patrí už do štvrtej generácie kolotočiarskej rodiny. Foto: Pavol Machovič

Cukrovar bývanie
reklama

 

Prevádzkovateľ kolotočov František Sečkár zaplatí za miesto na Tradičnom trnavskom jarmoku 78-tisíc eur. Túto čiastku za prenájom parkoviska na Dolnopotočnej ulici ponúkol sám, záujemcovia boli dvaja.

 

V novodobej histórii jarmoku v Trnave je to rekordne vysoké nájomné, Sečkár v predchádzajúcich rokoch platil približne polovicu.

 

Za 78-tisíc eur môže v centre Trnavy prevádzkovať kolotoče a ďalšie technické atrakcie štyri dni, konkrétne od 14. do 17. septembra.

Mini Trnava
reklama

 

V nájomnom za parkovisko nie sú zahrnuté žiadne služby ani elektrická energia. Trnava si určila vo výberovom konaní na miesto pre kolotoče najnižšiu možnú čiastku 50-tisíc eur, prednosť mala najvyššia ponuka.

 

Trnava už má polovicu z ponúknutej čiastky na účte, druhú polovicu musí prevádzkovateľ technických atrakcií zaplatiť do konca augusta, teda ešte pred konaním Tradičného trnavského jarmoku.

 

Na Dolnopotočnej ulici v Trnave bývajú cez jarmok rôzne technické atrakcie. Foto: Pavol Machovič

 

 

František Sečkár z Modry, ktorý patrí do štvrtej generácie kolotočiarskej rodiny, chodí na jarmok do Trnavy dlhé roky.  Rekordnú čiastku ponúkol za miesto na jarmoku aj pred desiatimi rokmi, vtedy to bolo 40-tisíc eur.

 

Po jarmoku však žiadal radnicu o odpustenie časti nájomného, Mestské zastupiteľstvo v Trnave mu vtedy odpustilo zhruba 10-tisíc eur. Trnava sa teraz pred takouto situáciou poistila požiadavkou na zaplatenie nájomného dopredu.

 

Mesto Trnava ráta v tomto roku s príjmami z Tradičného trnavského jarmoku vo výške 145-tisíc eur, len kolotoče do rozpočtu prinesú viac ako polovicu plánovanej sumy.

 

Kolotoče na jarmoku v Trnave majú povolenú prevádzku vo štvrtok 14. septembra od 8:00 do 22:00, v piatok 15. a v sobotu 16. septembra do 23:30 a v nedeľu 17. septembra do 20:00.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama