Trnavské rybníky
reklama

Sprievodca zdobením stola v obývačke: Urobte ho výnimočným!

SERVIS - Dom a záhrada | 25.6.2023, 08.00, reklamný článok

Dekorácie na stôl v obývačke zaručia, že sa vaša obývacia izba sa zmení z nudnej miestnosti na štýlový priestor. Počas výberu doplnkov na stôl sa pozerajte na obývačku komplexne, kupujte dekorácie podľa dominantných farieb a nezabúdajte ani na praktickú stránku výzdoby. Sprievodca dekorovaním stola v obývačke vám pomôže stôl spraviť výnimočným kúskom nábytku obývacej izby.

Sprievodca zdobením stola v obývačke: Urobte ho výnimočným!

 

Dekorácie na stôl - ako sa pohrať s farbami

Pri výbere farieb dekorácií na stôl máte dve možnosti. Buď sa zameriate na neutrálne farby doplnkov, alebo dekorácie zladíte s prevládajúcimi farbami v miestnosti.

 

Zamerajte sa hlavne na vybavenie obývačky, ktoré sa nachádza blízko konferenčného stolíka. Deky na sedačku, kreslá alebo koberec pod stolíkom by sa mali farebne dopĺňať s farbami dekorácií.

 

Ak sa vám nechce nad farebnými kombináciami premýšľať, kúpte dekorácie v čiernej, hnedej alebo bielej farbe. Drevené dekorácie vždy boli a budú doplnkami, ktoré pekne vyznejú na každom stole.

 

 

Dekorácie na stôl – priestorová vyváženosť

Stôl v obývacej izbe je nábytkom, ktorý upúta už pri vstupe do miestnosti. Preto sa snažte, aby bol stôl ozdobený dekoráciami, ktoré vyvážia priestor na stole. Malo by ísť o vyváženosť v počte i veľkosti dekorácií.

 

Dekorácie na stôl do obývačky kupujte v nepárnom počte. Nejde o výmysel, ale o štylistami overený trend. Nepárny počet doplnkov je z psychologického hľadiska dôležitý kvôli vizuálnemu efektu.

 

Snažte sa tiež o to, aby neboli dekorácie príliš vysoké. Bránili by vo výhľade na televízor a odpútavali pozornosť od ostatných prvkov v obývačke.

 

 

Dekorácie na stôl – jedna hlavná dekorácia

Stôl zdobte tak, aby bolo ihneď jasné, ktorá dekorácia je hlavná. Veľmi efektne vyzerajú na stole v obývačke ozdobné podnosy a ozdobné misky. Na takýto podklad môžete položiť dve menšie dekorácie.

 

Trendom sú sošky zvierat ako sú slony a vtáky. Exoticky pôsobia sošky Budhu. Vskutku nádhernou dekoráciou sú sklené presýpacie hodiny.

 

Veľkou inšpiráciou pri zariaďovaní domácnosti sú obchody Sinsay https://www.sinsay.com/sk/sk/, v ktorých kúpite dekorácie a bytové doplnky do každej miestnosti.

 

 

Dekorácie na stôl – sezónne zdobenie stola

Prispôsobte stôl v obývačke ročným obdobiam alebo sviatkom. Vďaka sezónnym dekoráciám spríjemnite a zútulnite obývaciu izbu. Na jar vymeňte svietniky a vonné sviečky za farebné rastliny alebo za štýlovú vázu v netradičnom tvare.

 

Na jeseň položte na ozdobný podnos v tvare listu drevené a bambusové lampáše. S lampiónmi s rúčkou sa výborne manipuluje a sú modernou náhradou za klasické svietniky.

 

 

Dekorácie na stôl – pre priaznivcov extravagancie

Milujete nevšedné doplnky a dekorácie? Vyzdobte stôl v obývačke extravagantnými kúskami. Vázy nemusia mať len klasický valcovitý tvar.

 

Sklená váza vo fialovej farbe v tvare prepojených tunelov alebo váza guľatá s otvorom v strednej časti sú ozdoby, ktoré spravia váš stôl v obývačke pútavým bodom miestnosti.

 

Už spomínané lampióny vyzerajú veľmi moderne, keď ich kúpite nie v drevenom, ale v kovovom prevedení. Čierny svietnik v tvare polkruhu spolu so zapálenou sviečkou pôsobí ako z futuristického filmu.

 

Stojace dekorácie v geometrických tvaroch a kryty na papierové obrúsky pripomínajúce truhlicu vytvoria dokonalú kulisu trendovo zariadenej obývacej izby.

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama