Trnavské rybníky
reklama

V Trnave bude počas parlamentných volieb otvorených 46 volebných miestností

AKTUALITY - Voľby | 27.6.2023, 14.13, prispievatelia

Volebné miestnosti budú umiestnené väčšinou v budovách základných a stredných škôl.

V Trnave bude počas parlamentných volieb otvorených 46 volebných miestností

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Cukrovar Trnava
reklama

 

V Trnave bude počas volieb do Národnej rady SR 30. septembra k dispozícii 46 volebných miestností. Je to o desať menej, ako vo voľbách v roku 2020, ale rovnaký počet ako v spojených komunálnych a regionálnych voľbách v roku 2022.

 

Radnica vtedy redukciu počtu okrskov vysvetľovala racionalizáciou a zmenou demokratickej štruktúry obyvateľstva.

 

Volebné miestnosti budú umiestnené väčšinou v budovách základných a stredných škôl. V jednej budove môže byť aj viac volebných miestností, napríklad v Základnej škole na Spartakovskej ulici budú až štyri, rovnako aj v Základnej škole na Námestí Slovenského učeného tovarišstva.

Víno Tirnavia
reklama

 

V deň volieb budú volebné miestnosti otvorené od 7:00 do 22:00.

 

Starostovia obcí, mestských častí a primátori miest sú povinní do 27. júna utvoriť volebné okrsky a určiť volebné miestnosti pre parlamentné voľby.

 

Tieto informácie musia byť zverejnené na úradnej tabuli a webovom sídle obce. Lehota pre samosprávy vyplýva z rozhodnutia predsedu Národnej rady SR o vyhlásení volieb.

 

Ako informovala hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliášová, volebný okrsok sa utvára tak, aby zahŕňal spravidla 1 000 voličov.

 

Starosta pri určovaní volebnej miestnosti prihliada na to, aby do nej mali čo najľahší prístup aj zdravotne postihnutí voliči.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama