Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Vo Frankfurte je vždy skvele, oprášili sme aj Gascoigna

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 29.6.2023, 11.05, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Vo Frankfurte je vždy skvele, oprášili sme aj Gascoigna

Tím Linky na turnaji vo Frankfurte. Foto: archív Petra Vozára

Púpavy pri aleji
reklama

 

Milí priatelia, 
sezóna sa pre nás, Hrnčiarovce, skončila k veľkej spokojnosti, ale takmer zabudnutý mohol zostať aj veľký medzinárodný úspech našich reprezentantov z Linky.


Pred  trinástym ročníkom Benefizturnier „Fussballer und Fans helfen eV.“ vo Frankfurte nad Mohanom sme ostrohy zabrúsili na domácom turnaji fanúšikov, kde sme v skupine len o skóre zaostali za transformermi z Poľska, ktorých sme neporazili aj vďaka nepremenenej penalte (1:1).


V osemfinále po divokom priebehu sme zdolali mladý Southside, ďalší postup nám však zahatali vynútené absencie kľúčových hráčov.

ŠUPA technika
reklama


Highlight roka však tradične prichádza v prvej tretine júna, kedy tradične dobre naladení a nad 40% silne vyzbrojení odchádzame zastupovať farby Spartaka na medzinárodný benefičný turnaj do Frankfurtu nad Mohanom.


Súčasťou výpravy bol popredný výživový poradca Dr. Jägermeister, po tom, ako sme si uctili pamiatku kamaráta Clemensa, sme navštívili aj poprednú kliniku známeho fyzioterapeuta Dr. Flotteho. I to svedčilo, že prípravu na turnaj neberieme na ľahkú váhu.


Slnečné ráno v nádhernom areále Praunheim sľubovalo teploty po celý deň nad 30 stupňov, v kombinácii so sviežim 11 stupňovým ležiakom sme sa dostávali na prijateľný priemer.


Mierne kostrbatý úvod v prvom zápase proti EFC City sme odčinili v 5.minúte asi najkrajším gólom turnaja.


A kto by ma pochválil, keby som na to sám zabudol? Bohužiaľ nemám videozáznam, ale pamätníci si budú pamätať gól Paula Gascoigna z roku 1996 proti Škótsku, ostatní si ho môžu nájsť na Youtube.


Elegantná obhadzovačka s obrancom za chrbtom, fešák dal smer bufet, ja otočka, strela z prvej a ešte som to vyšperkoval angliou.


Áno, niečo tu smrdí. :)

 


Stav na 2:0 pre Spartak uzavrel Báleš starší do odkrytej brány po individuálnej akcii a nezištnej prihrávke od Nora Belicu.


V druhom zápase proti Geisellgangstrom sa už gólovo presadili aj naše najmladšie akvizície, Báleš ml. a Noro Belica.

 

Tu by som pripomenul, že sme Nora na túto úlohu dlhodobo pripravovali a najmä v začiatkoch samotného turnaja nastupoval ako nádejný kadet z kategórie mladších žiakov.


Dlhodobá a koncepčná práca priniesla výsledok, nakoľko sa na Turnaji fanúšikov v Trnave stal kráľom strelcov. Veľa sme si od neho sľubovali aj v zahraničí.


Skóre na 3:0 uzavrel Palo Kuracina, ktorý oprášil futbalové kopačky po šiestych rokoch. Stále tam to futbalové rácio zostalo.

 

V následnom derby proti priateľom z EFC Bockenheim sme vyskúšali členov širšieho kádra, ale ako tradične hovorí Vlado W., niektorí sa len doviezli a prišli stráviť pekné chvíle na lavičke a tak sme v skupine utrpeli prvú prehru 0:1.

 

Domov sme si priviezli dva krásne poháre aj s obrazom k 120. výročiu Eintrachtu Frankfurt.Na víťaznú nôtu sme opäť naladili proti SG Praunheim 1908 Soma, kde sme síce inkasovali ako prví, dvomi gólmi sme však obrátili vývoj, vzápätí inkasovali, aby sme po dlhom nákope, neskutočnom šprinte a individuálnom majstrovstve Petra Lošonského, ktorý opäť našiel úplne voľného Báleša staršieho, napokon obrátili misky váh na svoju stranu - 3:2.


Ako víťazovi skupiny A nám pripadli súperi zo 4.miesta Béčka, pod ktorých výkon sa podpísala doslova mravenčia funkcionárska práca Belicu staršieho, ktorý s dobrou náladou zároveň rozlieval lahodný mok našej domácej proveniencie.

 

Najmä súperom.


Zápas preto začal s miernym oneskorením, kedy sa čakalo na brankára súpera, ktorý si už dával zaslúžený šlofík.


Po výsledku 4:1 v náš prospech mohol pokračovať.


Vo štvrťfinále sme opäť narazili na súpera zo skupiny, družstvo Geisselgangstrov, ktorí sa chystali nám požičané vrátiť a od úvodu sa do nás opreli.

 

Iba vďaka pohotovým zákrokom Tomáša Dudeka sme udržali čisté konto, aby sme z čista jasna udreli ako Romana Tabak gólom Loša na 1:0.


Opäť sme sa stiahli na vlastnú polovicu, aby sme ich v závere dorazili. A to zase musím napísať. Zahrávali sme päťku, kričím na Nora na polovici, „pobehni ku mne a potom sa rozbehni za hráča.“


Súperi samozrejme nič z toho nerozumeli, tak sme ich oholili jak Slota Fica, úplní králi sme boli. Dlhý nákop za polovicu, chalan je mladý, rýchly, bum, gól.


2:0 a finále.

 

Turnaj vo Frankfurte je o dobrých fanúšikovských vzťahoch.

 


Diváci šaleli, to už sme mali na našej strane aj početnú ekipu priateľov z EFC Bockenheim, ktorí nás podporovali nielen mentálne, ale aj pravidelným prísunom minerálov v moku penivom.


To je radosť, zúčastniť sa každý rok, milujeme ich, za to s akou láskou chalani aj baby z EFC robia celý turnaj a starajú sa ešte aj o nás, pre lepšiu predstavu, tento rok to vyšlo asi na 20 metrov pív.


V smolnom finále sme siahli na dno svojich síl, Palino dohrával s natiahnutým svalom, dopredu nás síce hnala početná fanúšikovská základňa, citeľná bola najmä absencia ešte jedného futbalového hráča.


Súper tam mal takého mladého, behavého útočníka, bolo mi aj celkom ľúto, poslať ho za čiaru prvým obranným zákrokom, no ale, za dobrotu na žebrotu.

 

Na hranici pokutového územia vystrelil, trafil mi husle a ešte som aj zmenil smer lopty, ktorú by možno Tomáš kryl - 0:1.


Vzápätí sme s Norom zakombinovali, zakončil k tyči, už som utekal na stred, že vyrovnané, ale trt, stav zostával, potom si ten drzý mladík naviedol loptu do nášho pokutového územia a Rišo sa už s juniorom nemaznal, kosa že už stačilo len trávnice zaspievať, penalta a 0:2.


Po individuálnej akcii ešte Noro znížil na 1:2, únava už bola citeľná a tak sme náznaky sľubných šancí nedokázali pretaviť do gólového konca, naopak mladý sa zase odtrhol a súperovi sme podľahli 1:3.


Aj tak sme však po 13 rokoch konečne zaknihovali medailové miesto a naozaj, ešte jeden hráč a o rok ideme na zlato.


A né, že ne.


Už len teho jedného hráča. Čakáme prihlášky.


Nazdáááár

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama