Trnavské rybníky
reklama

Golfisti pozývajú v stredy a piatky na barbecue party, k dispozícii sú tréneri

ŠPORT - Golf | 2.7.2023, 08.49, Ján Král

Vyskúšať si golfové odpaly či pochutiť na grilovačkových dobrotách môže prísť ktokoľvek, areál je otvorený verejnosti.

Golfisti pozývajú v stredy a piatky na barbecue party, k dispozícii sú tréneri

V príjemnom prostredí chutí ešte lepšie.

Púpavy pri aleji
reklama


Ako si užiť letné podvečery v Trnave? Jednu z možností ponúka golfový areál v Trnave. Aj úplní začiatoční sa tu môžu naučiť golfové základy, prípadne sa pokročili zdokonaľovať a popritom si vychutnať chutnú gastronómiu.

 

Každú stredu a piatok organizujú v kaviarni s letnou terasou, ktorá sa nachádza pri odpalisku, barbecue party. Areál je denne otvorený pre širokú verejnosť.


Od 16:00 do 20:00 pripravujú kuchári rôzne špeciality medzi ktoré patrí trhané mäso, krídelká, panenka v slanine, nakladaný Camembert, grécky či Cézar šalát ale napr. aj tiramisu.

ŠUPA technika
reklama


„Snažíme sa pripravovať jedlá poctivo. Každý má rád niečo iné, takže vnímanie chutí je vždy subjektívne. Pre mňa je však najdôležitejšie, že čokoľvek chystáme, treba robiť so záujmom, a to sa potom na výsledku prejaví,“ hovorí šéfkuchár golfovej kuchyne Ivan Ďurčány, ktorý v Trnave svojho času rozbiehal Bistro ENAK.


Jedlo vždy ešte lepšie chutí po športovom výkone. V čase barbecue party je k dispozícii golfový lektor, ktorý záujemcom vysvetlí správnu techniku švihu.

 

Začiatočníkom zdarma zapožičajú palice, košík s 36 loptičkami stojí 2 eura, nie je potrebná ani registrácia vopred.


Okrem toho sa v areáli každý deň venujú záujemcom štyria profesionálni tréneri. Jedným z nich je Martin Hromádka. Hodiny dávajú začiatočníkom, pokročilým aj tým, čo sa golfu venujú súťažne. 


„Ak s golfom začínate, ideálne je začať sa učiť krátke údery a postupne sa prepracovávať k dlhým švihom. Mnohí začínajú ako samoukovia, odporúčam však na úvod zobrať si jednu – dve hodiny pod dohľadom trénera, aby sa ľudia zbytočne neučili chybné pohyby. Zlé návyky sa potom ťažšie odstraňujú,“ odporúča Hromádka.

 

Pri golfe je dôležitý postoj a švih. Tréner Hromádka (v žltom) vysvetľuje, ako odpaľovať čo najlepšie.

 

Martin Hromádka pri tréningu.

 


V trnavskom golfovom areáli, ktorý leží v dotyku Kamenného mlyna a obce Biely Kostol, si môžu rodiny či partie kamarátov zahrať aj footgolf na deväť alebo 18 jamiek.

 

Deti do 10 rokov hrajú v sprievode dospelej osoby zdarma, mládež do 18 rokov má polovičnú zľavu z cenníkových cien. 


„Stačí prísť športovo oblečení, pravidlá vysvetlí obsluha, futbalové lopty zapožičiame zdarma. Dôležitá je obuv. Povolené nie sú kopačky so štupľami, ideálne sú halovky, alebo klasická športová obuv,“ uviedol Jakub Hrušovský, marketingový manažér trnavského golfového klubu.


„Ak by chcel niekto viac, prípadne sa rozhoduje či sa bude golfu venovať, v ponuke máme úvod do golfu za 20 eur, kde za 90 minút pod vedením lektora spozná golf komplexnejšie. Považujeme to aj za vhodný darček, ktorý sa dá zakúpiť i online na našom webe www.golftrnava.sk, následne si už len treba dohodnúť termín,“ dodal Hrušovský.

 

V areáli si nedávno vyskúšali footgolf mladí futbalisti zo Zvončína.

 

Terasa pri kaviarni ponúka v lete ideálny priestor na oddych.

 

BBQ Pulled pork, coleslaw šalát, hranolky.

 

Domáci nakladaný Camembert, chlieb.

 

BBQ Kuracie krídelká, listový šalát, hranolky, dressing.

 

Ako dezert tiramisu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama