Spartak zdolal Wislu Plock, do kádra pribudne útočník a stredopoliar

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.7.2023, 21.05, Ján Král

Tréner Michal Gašparík by rád získal do tímu aj ďalšieho stopéra.

Spartak zdolal Wislu Plock, do kádra pribudne útočník a stredopoliar

Roman Procházka (v čiernom) si v zápase zahral na poste pravého obrancu aj stopéra. Foto: Lukáš Grinaj

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v prípravnom zápase nad Wislou Plock, ktorá po sezóne zostúpila do druhej poľskej ligy, 2:1. V stretnutí, ktoré sa hralo v Červeníku, rozhodli o trnavskom víťazstve Ofori a Ikugar.

V priemernom dueli sa veľa šancí nezrodilo, prvý trnavský gól padol po nedorozumení obrany hostí s brankárom, čo využil Ofori a dopravil loptu do odkrytej bránky.

Po zmene strán si Trnavčania nepresnou rozohrávkou v obrannej línii skomplikovali život do takej miery, že Procházka v súboji o loptu fauloval v pokutovom území súpera a Sczutowski v 53. minúte z nariadenej penalty vyrovnal.

Keď to už vyzeralo na remízový výsledok, prišlo v šestnástke Poliakov k neprehľadnej situácii, po centri Azanga tancovala lopta na päťke, do súboja išiel Ikugar a lopta nakoniec napriek snahe obrany hostí skončila v sieti.

„Zápas bol vyrovnaný, veľa šancí sa nezrodilo. Z našej strany tam bolo veľa vynútenej improvizácie, potom to je cítiť na výkone,“ hodnotil zápas tréner Spartaka Michal Gašparík.

Záznam zápasu:

Pre zdravotné problémy chýbali Štetina, Kóša, Šulek i Paur. Jediný klasický stopér k dispozícii tak bol Ujlaky a na lavičke Tumma, o ktorom sa ale trnavský kouč vyjadril, že s ním v kádri nepočíta.

V strede obrany tak netradične nastúpili v prvom polčase Koštrna a po zmene strán Procházka.

Andeli naďalej pracujú na posilnení kádra, niečo by sa mohlo pohnúť už v najbližších dňoch. „Útočník by mal prísť tento týždeň, takisto ešte pribudne jeden stredový záložník. Problém máme so stopérskou pozíciou, ale tam sme zatiaľ nenašli vhodný typ,“ uviedol tréner Spartaka Michal Gašparík.

Kľúčové bude priniesť do tímu stopéra, pretože tam nemáme náhradu. Dnes neboli k dispozícii zranení Štetina ani Kóša a museli sme tam alternovať. Štetina začal po zranení s individuálnym behaním, Kóša mal len ľahkú virózu. Šulekovi sa ozvala achilovka, malo by ísť iba o preťaženie, po pár dňoch očakávame jeho návrat do tréningového procesu,“ konštatoval trnavský kouč.

Podľa najnovších správ to vyzerá, že Spartak neuspeje v snahe získať na prestup Taiwa. Hráč dostal ponuku zo zahraničia a údajne aj zo Slovenska.

Pokračovať v Trnave nebude ani Boateng, ktorý má možnosť prestúpiť v rámci ligy alebo aj do zahraničia. V kuloároch sa spomína interes Podbrezovej.

Možné sú naďalej aj odchody Paura či Ristovskeho, ktorým klub umožnil hľadať si nové angažmán.

„Na Ristovskeho bola ponuka, vyzeralo to na prestup, napokon to padlo, keďže v klube sa zmenil tréner. Paur je momentálne chorý, preto nehral. Čakáme, či si nájde niečo nové.“

O pozíciu hroťáka bojuje naďalej Ikugar. „Stále je v príprave, možno si napokon necháme aj troch útočníkov, stále je to v štádiu riešenia.“

Sústredenie v Slovinsku s tímom absolvovali aj mladíci Rýzek, Vaško či Nagy. „Máme spoluprácu s Malženicami, pravdepodobne budú všetci hrávať tam. Pre chalanov je to možnosť ukázať sa v druhej lige, urobiť tam ideálny prechod do mužského futbalu. Ešte uvidíme, kto bude v tréningovom procese s nami a kto s Malženicami,“ uzavrel Gašparík.

Ďalším herným testom pre andelov bude sobotný duel so Sturmom Graz, ktorý andeli odohrajú 8. júla o 15:30 v Rakúsku.

Prípravný zápas:

Spartak Trnava – Wisla Plock 2:1 (1:0)
Góly: 43. Ofori, 89. Ikugar – 53. Sczutowski (pen)
SPARTAK (1. polčas): Takáč – Procházka, Koštrna, Ujlaky, Mikovič – Bainovič – Daniel, Štefánik, Bukata, Ofori – Ristovski
SPARTAK (2. polčas): Rusov – Daniel, Procházka (62. Tumma), Ujlaky, Mikovič (62. Rýzek) – Bainovič (62. P. Karhan) – Azango, Bukata, Oseni, Ofori (62. Nagy) – Ristovski (62. Ikugar)
WISLA: Zielinski – Niepsuj, Czajka, Kapuadi, Chrupalla – Witek – Janus, Mokrzyki, Zynek, Kuchko – Szczutowski
Striedali: Klon, Szymanski, Chrzanowski, Maslak, Lesniak, Spremo, Hiszpanski, Szwoch, Cielemiecki, Kocyla, Vallo, Sreckovic, Laskowski, Gerbowski