Trnavské rybníky
reklama

Spartak má posilu do útoku, prichádza hráč so skúsenosťami z Rakúska i Nemecka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.7.2023, 16.17, Ján Král

Hrával tiež v Maďarsku, Anglicku, Švajčiarsku a naposledy v Chorvátsku.

Spartak má posilu do útoku, prichádza hráč so skúsenosťami z Rakúska i Nemecka

Marco Djuričin podpísal zmluvu a stal sa novou posilou Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava získal posilu zvučného mena. Na hrot útoku prichádza z chorvátskej Rijeky rakúsky futbalista Marko Djuričin.

 

Tridsaťročný zakončovateľ vo svojej kariére strieľal góly aj za také veľké kluby ako sú Hertha Berlín, Regensburg, Sturm Graz, RB Salzburg, Brentford, Ferencváros, Grasshoppers Zürich, Karlsruhe či Austria Viedeň.


Djuričin má na konte aj viaceré štarty za rakúsky národný tím. Do slovenského Ríma prichádza zatiaľ na ročné hosťovanie.

ŠUPA technika
reklama


„Ide o skúseného útočníka, potrebujeme, aby dával góly. Vieme, aké to bolo dôležité, keď ich Taiwo strelil štrnásť za sezónu. Ten nám však vypadol a potrebujeme nového útočníka. V kvalitných ligách sa Marco vždy presadzoval, góly strieľal v Rakúsku, Maďarsku, Švajčiarku aj v druhej nemeckej Bundeslige. Nedarilo sa mu len v Rijeke, kde mal nejaké zranenia. V kariére však nastrieľal mnoho gólov, takte verím, že na Slovensku sa presadí,“ povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.


V klube od Djuričina očakávajú, že sa stane voľbou na post hrotového útočníka číslo jeden.


„Už z prvého kontaktu na mňa zapôsobil ako veľký profesionál. Pred spečatením dohody si chcel pozrieť mesto, štadión i tréningové plochy. Z centra Trnavy bol unesený, vravel tiež, že si pozeral videá o fanúšikoch Spartaka, ktoré ho nadchli a aj to bol jeden z dôvodov, prečo prikývol na našu ponuku. Verím, že pretaví svoje skúsenosti a strelecky sa u nás presadí. Zároveň si želám, aby aj fanúšikovia naplnili jeho predstavy a chodievali na štadión sledovať jeho výkony vo veľkom počte,“ vyjadril sa prezident Spartaka Peter Macho.

 

„Vždy, keď som menil klub, tak som dal na svoje pocity. Môžem povedať, že pán prezident na mňa urobil dobrý dojem. Robil všetko pre to, aby som sa tu cítil spokojný a aby som prišiel do Trnavy. To isté platí o trénerovi. Navyše, Trnava je blízko Viedne, kde bývam, takže verím, že tu budem čoskoro ako doma,“ uviedol Marco Djuričin.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama