Trnavské rybníky
reklama

Kapitánka Spartaka Čeriová: V budúcej sezóne sa chceme posunúť do top trojky

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.7.2023, 15.09, prispievatelia

Počas minulého leta prišla do Trnavy zo Slovana Bratislava a pomohla Spartaku vybojovať historicky najlepšie umiestnenie v lige a zároveň finále pohára.

Kapitánka Spartaka Čeriová: V budúcej sezóne sa chceme posunúť do top trojky

Viktória Čeriová viedla tím ako kapitánka aj vo finále Slovenského pohára. Foto: Ľubomír Horňák

Púpavy pri aleji
reklama

 

Kapitánkou ženského družstva Spartaka Trnava bola počas uplynulej sezóny stopérka Viktória Čeriová. V lete vymenila belasý dres Slovana Bratislava za červeno-čierny Spartaka Trnava a okamžite po príchode sa stala oporou mladého kolektívu.

 

Bola najvyťaženejšou hráčkou klubu, v ligovej súťaži strelila dva góly, ďalší pridala v pohárovej semifinálovej odvete proti Topoľčanom.


Za svoje výkony sa dostala do zostavy sezóny v hlasovaní podľa Únie futbalových profesionálov, kde ideálnu jedenástku volili samotné hráčky klubov najvyššej ženskej súťaže.

ŠUPA technika
reklama

 

V zime, iba po polroku v trnavskom klube, získala cenu Anny Belkovej určenú najlepšej hráčke trnavského Spartaka za celý kalendárny rok. Okrem toho je pravidelnou členkou ženského reprezentačného výberu, ktorý čaká na jeseň premiérový ročník ženskej Ligy národov. 


S kapitánkou a od zimy aj asistentkou trénera žien Spartaka sme sa obzreli za uplynulým rokom a prebrali sme aj viaceré aktuálne témy.

 


Pred sezónou ste prišli do Trnavy zo Slovana Bratislava, ako sa zrodil tento prestup?

- V Bratislave som skončila školu, vyštudovala som FTVŠ-ku a v Trnave mi ponúkli pracovné miesto na pozíciu učiteľky telesnej výchovy. Takže asi to zohralo najväčšiu úlohu.


Hoci na ženský futbal nechodí veľa ľudí, neobávali ste sa reakcií fanúšikov?
- Áno, obávala som sa, ale našťastie boli len pozitívne ohlasy zo strany spartakovských fanúšikov a čo sa týka Slovana, tak takisto som sa nestretla s negatívnymi reakciami.


Ako ste vnímali Trnavu ako súpera?
- Vždy som videla potenciál v dievčatách, bol to mladý tím. Vedela som, že perspektíva tu je, že majú kvalitné podmienky a je na čom stavať.

 

Viktória Čeriová (druhá sprava) sa dostala do najlepšej jedenástky sezóny podľa Únie futbalových profesionálov. Foto: ÚFP

 


Aké ste mali očakávania pred sezónou?
- Keď som sem prišla, dali sme si cieľ dostať sa do prvej päťky, čo sa nám podarilo a som veľmi rada, že sme to splnili. Nesnívali sme o finále pohára, ale nakoniec sa sezóna takto vyvinula a počas zimnej prípravy sme si určili nové ciele na jarnú časť, konkrétne udržať si tretiu priečku, čo nám, bohužiaľ, nevyšlo. Na druhej strane, dostali sme sa do finále pohára, čo je taká čerešnička na uplynulej sezóne.


Našli ste tu mladučký kolektív, ako sa vám na ihrisku spolupracovalo?
- Veľmi dobre, síce je to náročné, pretože dievčatám zatiaľ chýbajú skúsenosti, ale ako som už povedala, majú potenciál, dajú si poradiť, takže ju hodnotím pozitívne.


V niektorých zápasoch ste si zahrali premiérovo v kariére po boku sestry Michaely, ako sa vám spolu hralo?
- Vždy bol môj sen, že si spolu zahráme, takže som šťastná, že sa nám to konečne splnilo. Hoci vždy som si myslela, že ona príde za mnou a nie ja za ňou. Ale boli to úžasné pocity. Ja som len rada a pevne verím, že budeme ešte veľakrát takto hrať.

 

Ako sa vám páči život v Trnave?
- Trnava je nádherné mesto, sme tu s partnerom veľmi spokojní. Krásne, malé mesto, takže sme si veľmi rýchlo zvykli. Vždy sme si mysleli, že je to taká menšia Bratislava, ale rýchlo sme zistili, že je to malé, šikovné mesto. Už tu mám svoj bicykel, takže aj presuny po meste sú super.


Čo hovoríte na divácku podporu? Ste sklamaná, že diváci si nenašli vo väčšom počte cestu na štadión?
- Práveže, v niektorých dueloch nás prišlo podporiť viac divákov, čo ma potešilo. Ale je pravda, že čím sme mali viac zápasov, hlavne ku konci sezóny, ich už bolo naozaj máličko. Pevne verím, že sa nám podarí ženský futbal opäť spropagovať, aj za pomoci Spartaka a fanúšikov opäť prilákame.

 

Ženský tím Spartaka má za sebou vydarenú sezónu. Foto: Ľubomír Horňák

 


Prejdime k sezóne, v pohári ste sa dostali do finále. Ako ste spokojná s pohárovou púťou? S odstupom času, prevláda spokojnosť s tým, kam ste sa dostali, alebo stále mrzí, že ste boli blízko k zisku trofeje?
- Vždy som dievčatám hovorila, že toto v Spartaku ešte nebolo a toho sme sa držali. Hrala som tak, že chcem ísť do finále a brala som to tak, že je to veľký úspech pre klub aj pre dievčatá, ktoré vo finále ešte nehrali. Ale keď už som bola vo finále a nastal deň D, tak som chcela vyhrať, čo sa bohužiaľ nepodarilo a preto pevne verím, že to v budúcej sezóne napravíme.


V lige ste boli po piatich kolách na čele tabuľky bez straty bodu. Verili ste vtedy, že môžete zabojovať o titul?
- Na titul som sa až tak nepozerala, bolo skvelé, že sme prvé, ale vedeli sme, že sme ešte nehrali so Slovanom ani s Myjavou. Skôr by som povedala, že to bolo plné očakávaní. Prevládali pozitívne emócie a počítali sme s tým, že by sme nemuseli skončiť horšie ako na treťom, možno druhom mieste, ale o titule sme nerozprávali.


Po jeseni ste boli na treťom mieste, vládla vtedy spokojnosť?
- Určite, bol to jednoznačne náš splnený cieľ, ktorý sme si dali.

 

Od jarnej časti ste sa stali aj asistentkou trénera, čo sa pre vás zmenilo?
- Zmenilo sa to, že som viedla určité časti v tréningovom procese a pomáhala som trénerovi s dievčatami. Musím povedať, že ma to bavilo. Bola som rada, že som opäť v praxi, keďže som vyštudovala trénerstvo. Bolo to náročné, ale myslím, že som si našla cestu ako to zvládať. Najdôležitejšie bolo, že ma to všetko bavilo a napĺňalo.

 

Viktória Čeriová v reprezentačnom drese v dueli proti Rakúsku. Foto: archív Viktórie Čeriovej

 


V závere súťaže vás predstihol Ružomberok a skončili ste štvrté. Prevláda sklamanie, alebo ste spokojná s tým, že sa vám podarilo o dve miesta vylepšiť dovtedajší rekord pod hlavičkou Spartaka?
- Za mňa osobne je to sklamanie. Musím priznať, že som hráčka, ktorá chce siahať po najvyšších priečkach a mali sme veľmi dobre rozohranú sezónu aby sme sa v prvej trojke udržali. Bola som presvedčená, že to dokážeme. Bohužiaľ, taký je futbal, takto to dopadlo. Ale ako som už spomenula, pre Spartak je to najlepšie umiestnenie, takže celkovo pre klub to pokladám za veľký úspech.


Ako ste spokojná so sezónou z individuálneho hľadiska? Dostali ste sa do zostavy sezóny, získali ste cenu Anny Belkovej pre najlepšiu hráčku trnavského klubu, ste pravidelnou členkou reprezentácie...
- Osobne som so sezónou veľmi spokojná, aj keď stále vidím veľké množstvo nedostatkov, na ktorých musím popracovať. Čo sa týka ocenení, je to pre mňa veľký úspech, za ktorý som vďačná. Týmto by som sa chcela poďakovať klubu, spoluhráčkam, trénerom a taktiež aj rodine a partnerovi za podporu, lebo bez nich by som to nezvládala. Je to pre mňa veľká motivácia. Ale ako hovorím, mám veľa rezerv, na ktorých musím popracovať.


S akými cieľmi pôjdete do ďalšej sezóny? Bude to umiestnenie v najlepšej trojke?
- Určite, chceme sa posunúť do najlepšej trojky. Vieme, že skladba družstva je dobrá, máme potenciál a chceli by sme siahať po najvyšších priečkach. Myslím, že momentálne je tretie miesto pre nás ideálny cieľ.


Čo by ste chceli dosiahnuť s reprezentáciou?
- Asi najväčší sen každej reprezentantky je kvalifikovať sa na majstrovstvá Európy alebo majstrovstvá sveta. Čiže aj môj je dostať sa na nejaký šampionát. Počas jesene nás čaká úvodný ročník Ligy národov, čo bude veľmi zaujímavé, keďže bude veľké množstvo zrazov. Pevne verím, že všetky budeme zdravé a trénerovi bude vychádzať to, čo si vysníva.

 

Na záver na odľahčenie, v lete sa uskutočnia v Austrálii a na Novom Zélande majstrovstvá sveta žien, koho tipujete na celkového víťaza?
- Náročná otázka, ale môj tip je, že to tentoraz bude niekto z Európy. Možno Angličanky, ale samozrejme, stále tam bude zohrávať veľkú úlohu aj USA, ktoré má veľké skúsenosti s majstrovstvami sveta a viackrát ich aj vyhrali. Takže uvidíme, ale snáď to bude niekto z Európy, čím by sa podľa mňa ešte viac zdvihol ženský futbal na starom kontinente.

 

LUKÁŠ GREGUŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama