Trnavské rybníky
reklama

V Dolnej Krupej chystajú beh, na medailách vyobrazia Umelý kopec

ŠPORT - Atletika | 14.7.2023, 08.39, prispievatelia

Organizátori už spustili online registráciu.

V Dolnej Krupej chystajú beh, na medailách vyobrazia Umelý kopec

Nočný beh sa stáva v Dolnej Krupej letnou tradíciou. Foto: Michal Žák

Púpavy pri aleji
reklama

 

Bežecký klub Dolná Krupá, ako hlavný organizátor, pozýva všetkých nadšencov behu a severskej chôdze na štvrtý ročník podujatia Night Run Apimed, ktorý sa uskutoční prvú augustovú sobotu (5.8.)


Pre bežcov pripravili sedemkilometrovú trať so štartom o 21:00, v severskej chôdzi sa pôjde 3,3 km už o 18:30. Zraz účastníkov je na volejbalom plážovom ihrisku v obci, kde bola kedysi Bývalá Piváreň u Kajla


Štartovné je 18 eur pri online registrácii do 2. augusta, na mieste bude cena 25 eur, na nordic walking 10, resp. 15 eur. 

ŠUPA technika
reklama

 

Nočný beh je koncipovaný do prostredia historického kaštieľskeho parku a ružového rozária v priestoroch spoločnosti Apimed.

 

Historický kaštieľsky park ako aj rozárium budú osvetlené po celej dĺžke trate solárnymi lampami, ktoré vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru tohto nočného behu.

 

Rozárium prinesie nielen vôňu rozkvitnutých ruží - približne 2500 koreňov z 250-tich odrôd z celého sveta, ale aj  vizuálny zážitok.

 

V  Krupskom parku vedie trasa okolo dominantného a chráneného stromu sekvojovca mamutieho. Ten bude v celej svojej veľkolepej nádhere osvetlený, aby svojím majestátom robil radosť každému účastníkovi behu.

 

Umelý kopec v Dolnej Krupej. Foto: Michal Žák

 

 

Každý ročník podujatia Night Run Apimed je venovaný jednému zo siedmich divov obce Dolná Krupá. Štrvtý ročník poukáže na Umelý kopec, ktorý sa vypína nad obcou a súčasne je klasifikovaný ako najvyšší bod obce Dolná Krupá.

 

Umelý kopec vŕšili poddaní a furmani z okolia dlhé mesiace v rokoch 1813-1819, a ešte dnes je ich práca jasne viditeľná. Kóta  (238 m n. m.) sa v najvyššom bode nad okolitý terén dvíha do výšky približne 15 metrov. Predstavte si to obrovské množstvo premiestnenej zeminy...


Po obvode sa terén Umelého kopca zvyšuje približne v dĺžke 170 metrov, právom sa stal jedným z dolnokrupských divov. Každý pretekár bude za svoj výkon odmenený medailou s vyobrazením tohto divu – Umelého kopca.

 

Navodiť to správne tempo na trati pomôže bežcom živá hudba či DJ, ktorí doplnia nezabudnuteľný zážitok z celého behu.

 

Text: Zdenka Hettešová, Augustín Stareček

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama