Trnavské rybníky
reklama

Spartak angažoval Gorosita, prichádza ako náhrada za zraneného Štetinu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.7.2023, 15.14, Ján Král

Argentínsky stopér hrával naposledy v Banskej Bystrici, kde potvrdil stále vysokú výkonnosť.

Spartak angažoval Gorosita, prichádza ako náhrada za zraneného Štetinu

Nicolas Gorosito v drese Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalový Spartak ohlásil novú posilu. V reakcii na zranenie skúseného Lukáša Štetinu, ktoré bude dlhodobejšie ako sa predpokladalo, angažovali Trnavčania argentínskeho stredného obrancu Nicolasa Gorosita.

 

Zmluvu podpísal na nasledujúcu sezónu.


Tridsaťpäťročný zadák má skúsenosti na rozdávanie, na Slovensku hrával odchovanec Independiente za Senicu v jej najlepších časoch, neskôr prestúpil do bratislavského Slovana, odkiaľ viedli jeho kroky do Španielska.

ŠUPA technika
reklama

 

Postupne obliekal dres Getafe, Albacete a Alcorcón, aby sa v zime vrátil do krajiny pod Tatrami. Na jar bol pilierom obrany Banskej Bystrice.


„Ťahalo ma to znova do Španielska, no už som začínal byť nervózny. V piatok som sa dozvedel, že by Trnava mohla potrebovať stopéra a povedal som si, že keď to vyjde, tak idem na sto percent do toho. Nakoniec sa to podarilo a je to neuveriteľné,“ povedal pre webovú stránku andelov argentínsky stopér, ktorý je tiež držiteľom slovenského pasu.

 


Gorosito si zažil atmosféru derby zápasov medzi Spartakom a Slovanom, tentoraz si ich vyskúša v červeno-čiernych službách. 


„Tieto derby zápasy poznám ešte z Argentíny, Boca, River… to je ako Slovan a Trnava na Slovensku. Komu by sa nepáčilo hrať takéto zápasy? Sú to najdôležitejšie zápasy aj pre fanúšikov a veľmi dobre to poznám. Hrával som ich v Slovane, teraz som podpísal s Trnavou a urobím všetko pre to, aby to dopadlo dobre. Nie každému sa to môže podariť.“


Tréner Michal Gašparík na margo prestupu uviedol, že pôvodne hľadali do stredu obrany mladšieho hráča k Štetinovi, napokon ale museli plány prekopať. 


„Bohužiaľ, stratili sme toho skúsenejšieho a museli sme narýchlo hľadať náhradu, čo sa podarilo v osobe Gorosita. Veľmi dobre sa ukazoval posledný polrok v Banskej Bystrici, vie výborne po slovensky, takže si môže obranu aj organizovať. Nicolas má dobrý charakter a je to víťazný typ, z tohto pohľadu spĺňal naše požiadavky. Navyše, vo svojom veku je v dobrej kondícií a stále si ešte po tréningu pridáva. Sľubujeme si od neho, že svoje skúsenosti odovzdá mladším a okamžite nám pomôže v ťažkých zápasoch,“ poznamenal kouč andelov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama