Trnavské rybníky
reklama

MiniTrnava ponúka kvalitný program pre deti až do 21. júla

AKTUALITY - Trnava | 11.7.2023, 14.19, prispievatelia

Nájsť deťom program počas letných prázdnin môže byť niekedy náročné. Trnavským rodičom s tým pomáha miniTrnava – projekt, ktorý organizuje Mesto Trnava už piate leto. Deti vo veku od 8 do 15 rokov sa tu hrajú na mesto, skúšajú si rôzne povolania, spoznávajú nových kamarátov a popri tom sa veľa učia aj o tom, ako to chodí v ozajstnom živote.

MiniTrnava ponúka kvalitný program pre deti až do 21. júla

V miniTrnave majú každý týždeň aj voľby. V rámci kampane boli aj predvolebné diskusie s kandidátmi na primátora minimesta. Foto: Mesto Trnava


Ako to funguje

Netreba sa nikde prihlasovať, stačí prísť na Mestský zimný štadión (zozadu pri vstupe na verejné korčuľovanie), na miniTrnavskej Matrike získať preukaz občana miniTrnavy a hra sa môže začať.


Na Úrade práce si deti vyberú povolanie, ktorému sa chcú venovať. V minimeste fungujú rôzne stanovištia – od Radnice cez Dielne, Záhradníctvo či Univerzitu až po Noviny a Kino.


Za prácu miniTrnavčania zarábajú trnky (miniTRNavské KorunY). Výplatný šek im preplatia v Banke a s trnkami vo vrecku môžu navštíviť Market, kam putujú výrobky z rôznych kreatívnych stanovíšť. 


V meste detí sú dokonca aj voľby – každý týždeň má nového starostu a mestskú radu.


Deti sa tu menia na miniobčanov vlastného mesta so všetkými výsadami aj povinnosťami. MiniTrnava je taký malý tréning práce v kolektíve, vzájomnej komunikácie aj občianskej zodpovednosti, a to ju robí výnimočnou.


Dospelí sem majú vstup povolený iba s vízami, ktoré dostanú pri vstupe na Matrike. 

 

 

Dôležité informácie pre rodičov

MiniTrnava nie je letný tábor, ale prázdninová aktivita pre deti vo veku od 8 do 15 rokov, ktoré dokážu v rámci hry fungovať samostatne. Ich príchody a odchody z herného areálu sa nekontrolujú.


Po vstupe dieťaťa do hry zaň organizátor nepreberá zodpovednosť. Dieťaťu dajte fotokópiu karty poistenca a vaše telefónne číslo (pozrite si zoznam vecí, ktoré odporúčajú pribaliť). 


Tým, že svojmu dieťaťu umožníte byť v miniTrnave, mu prejavujete dôveru, že je schopné zaobísť sa tu bez vás a postarať sa o seba.

 

Ako rodičia svoje dieťa poznáte najlepšie a viete preto určite odhadnúť, či je toto podujatie preň vhodné, a či sa môžete spoľahnúť, že dodrží vašu vzájomnú dohodu o čase a spôsobe príchodu a odchodu z areálu.

 

miniTrnava v skratke

- pre deti vo veku od 8 do 15 rokov


- každý pracovný deň až do 21. júla medzi 8.00 a 15.00 h


- na Mestskom zimnom štadióne (vstup zozadu)


- zadarmo a bez prihlasovania sa vopred

 

Viac informácií nájdete na webstránke mini.trnava.sk.

 

(tlačová správa Mesta Trnava)

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama