Trnavské rybníky
reklama

Tumma mení dres, zo Spartaka odchádza do Zlatých Moraviec

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.7.2023, 19.34, Ján Král

Nejde o posledný odchod zo Spartaka, andeli pracujú aj na posilách.

Tumma mení dres, zo Spartaka odchádza do Zlatých Moraviec

Gergely Tumma. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Stopér Spartak Trnava Gergely Tumma mení dres v rámci slovenskej najvyššej súťaže. Dvadsaťtriročný zadák posilní Zlaté Moravce, kde podpísal dvojročný kontrakt.


Tumma prišiel k andelom v mládežníkom veku, neskôr sa prepracoval až do A-tímu, ktorému pomohol v roku 2022 vyhrať slovenský pohár pri pamätnom triumfe nad Slovanom na Tehelnom poli.

 

Počas jarnej časti minulej sezóny na hosťovaní v Liptovskom Mikuláši, miesto v trnavskom kádri si už nezískal.

ŠUPA technika
reklama


„Sme radi, že s vedením Spartaka sme našli spoločnú reč, za čo mu patrí vďaka. Geriho intenzívne vnímam od začiatku roku 2019, kedy sme ho vytiahli do A tímu. Ide o výborného chalana a futbalistu, ktorému naše prostredie môže vyhovovať. Veríme, že svoj potenciál u nás naplní," povedal na margo Tummovho príchodu generálny manažér Marek Ondrejka, ktorý svojho času pôsobil aj v Spartaku a Tummu osobne pozná.


,,V Trnave som strávil krásne obdobie, prešiel som si takmer celou mládežou. Teraz je však predo mnou nová výzva. ViOn vnímam ako tradičný klub, ktorý už dlhé roky hráva najvyššiu slovenskú súťaž. Ja urobím všetko preto, aby som svojimi schopnosťami prispel k naplneniue našich spoločných cieľov,“ pridal Tumma pre web ViOn-u.

 

V kádri Spartaka nastanú v ďalších dňoch ešte ďalšie pohyby, na odchode je aj útočník Kelvin Boateng, naopak, do kádra by mal pribudnúť minimálne jeden, možno aj dvaja hráči do stredu poľa.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama