Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Spomínali sme na Erika aj Sucha

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 14.7.2023, 12.25, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Spomínali sme na Erika aj Sucha

Značná časť účastníkov turnaje má korene na Linčianskej. Foto: Archív PV

Púpavy pri aleji
reklama

 

Milí priatelia,
teória pravdepodobnosti hovorí, že ak určité, dostatočne veľké množstvo opíc, bude ťukať do určitého, dostatočne veľkého počtu klávesníc, jedna z nich, za určitý, dostatočne dlhý čas napíše súborné dielo Williama Shakespeara.


No a mne na glosu stačí obyčajne, jedna, dve opice, takže zase tam nie je treba hľadať nejakého svetového literáta.


Cez víkend sme sa stretli, aby sme športovými výkonmi zaspomínali na našich kamarátov Erika a Sucha, ktorí už fandia z najvyššieho sky boxu.

ŠUPA technika
reklama


Memoriál Erika Kucharoviča oficiálne dosiahol plnoletosť, prechodu k dospelosti mu výraznou mierou pomohlo stabilné organizačné trio: Miška, Sefer, Mojco, ktorí aj tento rok pripravili všetko potrebné na nerušený futbalový turnaj.


Úvod, organizačné pokyny, zahrať si s chuti, hlavne sa nezraniť, hlavne sa nezraniť, ale samozrejme a to je smutné a o to viac, že ide o starého skúseného matadora, nebudem menovať, ale Roman na to, že absolvoval každý ročník, si hento zranenie mohol aj odpustiť.


Želáme skoré uzdravenie a po traumatológovi odporúčame aj návštevu ušného. Alebo naopak.


V dobre známom areáli ŠK Rapid Hrnčiarovce nad Parnou si tak sily zmerali tímy Jiráskovej ulice, Takáč & syn, Trnavského dvora, Hanáčky, Mikony, Quest Ham United a nakoľko nás pred rokom tiež predčasne opustil ďalší kamarát, na pamiatku pomenovaní Suchoví chlapci.

 

Zúčastnené tímy pri slávnostnom otvorení podujatia.

 


Dostatok bojaschopných hráčov nakoniec našlo iba 6 tímov, ktoré v dvoch skupinách odohrali zápasy o umiestnenie v skupine a následne sa hral zápas o konečné umiestnenie. Posledné tímy o 5. miesto, druhé tímy o tretie, prvé o pohár.


Dosť kruté, na čo doplatil najmä tím Hanáčky, ktorý vzhľadom na predchádzajúcu remízu so Suchovými chlapcami a vzhľadom na vysoké víťazstvo, ktorým títo zdolali Quest Ham United potrebovali na finále nad posledne menovanými zvíťaziť viac ako 8 gólovým rozdielom.


Nesklamali.


V poslednej minúte inkasovali na 4:3 a nakoniec si tak zahrali s Takáčovcami o piate miesto.Kde už konečne aj niekoho porazili a odnieslo si to družstvo Takáč & syn pomerom 6:2.


Epicky sme to domrvili aj my z Trnavského dvora, kedy sme neustále v zápase s Jiráskovou ťahali zajaca za chvost a stále dobiehali jednogólové manko až do stavu 3:3, v čase nášho najväčšieho tlaku sme im dokonca delovicou do hlavy na dve minúty vypli brankára, bohužiaľ v ďalšom priebehu, respektíve už počas vyzeral byť otrasený ten náš viacej a po lacných góloch sme tak hrali iba o tretie miesto.


V tom sme hladko porazili tím Quest Ham United 3:0. Ak by sme však hrali FIFU, dostali by sme od mladých ITéčkarov určite pakel.


Vo finále tak záverečný súboj zviedol držiteľ putovného pohára Jiráskova a chystal sa aj na štvrté víťazstvo v rade, proti však boli strojovo hrajúci Suchoví chlapci, ktorí pre kamaráta v najvyššom sky boxe vybojovali premiérové prvé miesto v turnaji v pomere 6:2.


Konečné poradie:
1.    Suchoví chlapci
2.    Jiráskova
3.    Trnavský dvor
4.    Quest Ham United
5.    Hanáčka
6.    Takáč & syn
7.    MIKONA

 

Pripravené boli poháre aj spomienkové fotografie.

 


Najlepším strelcom sa stal nemecký legionár Ivo Hlinka z tímu Hanáčky s ôsmymi gólmi, najlepším brankárom Sebastián Ryšavý od Sucho boys.


Záverom už len vďaka organizačnému výboru, Seferovi, Miške, Tomášovi, futbalovému klubu ŠK Rapid Hrnčiarovce nad Parnou za poskytnuté zázemie a tiež sponzorom tejto milej spomienky na našich priateľov tam hore. Takáč & syn, Trnavský dvor, Sefer & Andrejka, Tomáš a najmenší Dodik.


Pre tých, čo nedobre počujú, to radšej aj napíšem, na budúci rok stále platí nezraniť sa a hlavne sa všetci v zdraví zísť opäť!

 

Nazdááár.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama