Trnavské rybníky
reklama

SPF pod make-up – ako aplikovať UV filter, aby váš make-up vyzeral dobre?

AKTUALITY - Firmy | 16.7.2023, 10.41, reklamný článok

Ak ste fanúšičkou make-upu, určite ste už počuli o význame SPF ochrany pre pleť a zdravie pokožky. Tento faktor je dôležitý pre každého, kto chce chrániť svoju pleť pred škodlivými slnečnými lúčmi a predčasným starnutím pokožky. SPF pod make up je nový trend, ktorý si získal obľubu u mnohých žien. V tomto článku sa dozviete, čo je SPF aj ako ho správne aplikovať, aby bol výsledok čo najlepší.

SPF pod make-up – ako aplikovať UV filter, aby váš make-up vyzeral dobre?

 

Tipy ako správne aplikovať SPF pod make-up

SPF krém alebo ochranný faktor je dôležitou súčasťou každodenného rituálu krásy. Mnohé z nás už vedia, že by ho mali aplikovať každý deň, dokonca aj v zimnom období, pretože UV lúče sú neustále prítomné aj v oblačnom počasí.

 

Ako ale aplikovať SPF pod make up tak, aby bol maximálne účinný? Prvá vec, ktorú treba zvážiť, je voľba správneho SPF produktu. Najvhodnejšou voľbou pre líčenie sú produkty s faktorom SPF 30 a vyššie.

 

Po hydratácii pokožky naneste veľmi malé množstvo SPF alebo krému s ochranným faktorom na celú tvár, vrátane oblasti okolo očí a krku.

 

Väčšina z nás robí chybu, že na tvár nanáša príliš veľa produktu, čo môže spôsobiť, že make up bude vyzerať ťažko a nepríjemne.

 

Po aplikácii SPF nechajte krém pôsobiť asi desať minút, aby sa účinne vstrebal do pokožky. Potom môžete pokračovať nanášaním make-upu.

 

Pri nákupe make-upu dbajte na to, aby bol s obsahom ochranného faktoru. Získate tak maximálnu ochranu pred slnečnými lúčmi. S týmito jednoduchými tipmi sa môžete cítiť bezpečnejšie pred škodlivými účinkami UV lúčov počas celej sezóny.

 

 

Aké sú najčastejšie chyby, ktoré robíme pri aplikácii SPF?

Pri aplikácii SPF pod make up robíme často jednu z najväčších chýb – nanesieme príliš málo. Ak chceme dosiahnuť maximálnu ochranu pokožky pred slnečným žiarením, musíme použiť dostatočné množstvo SPF produktu.

 

A to znamená, že dávame na tvár a krk minimálne celú 1/4 čajovej lyžičky ochranného prípravku. V opačnom prípade je naša pokožka stále ohrozená a väčšie riziko spálenia, vrátane vzniku pigmentových škvŕn.

 

Ďalšou chybou je aplikácia SPF pod make up, ktorý spôsobuje nepekný efekt tzv. "belavého porcelánu". To znamená, že naša tvár vyzerá príliš bledo a máme vyblednutý make-up.

 

Aby sme tomuto problému zabránili, SPF by sme mali nanášať ešte pred základnou bázou alebo ho zmiešať s tintovaným krémom, konkrétne s jedným, ktorý má rovnakú farbu ako naša pokožka.

 

To by malo zamedziť nepríjemnému vzhľadu bieleho filmu a dodať správnu farbu našej pokožke. Poslednou častou v obehu pri aplikovaní SPF pod make up je, že často zanedbávame miesta na tvári, ktoré sú najviac vystavené UV žiareniu.

 

Medzi nimi patria línia vlasov, uši, obe partes nosa a okolo pier. Ak tie kvôli nedostatku SPF ochrany nedostanú dostatočnú ochranu, môžeme si pokojne predstaviť, aké riziko spálenia, pigmentové škvrny alebo vrásky potom hrozia.

 

Preto sa snažte dávať pozor na tieto miesta a zabezpečiť, aby bola celá vaša tvár rovnomerne potiahnutá ochranným prípravkom.

 

 

Benefity SPF pod make-up: prečo by ste mali tento produkt zaradiť do svojej rutiny krásy?

Slnečná ochrana by mala byť súčasťou každej rutiny krásy. Jeho hlavnou výhodou je, že spoľahlivo chráni pokožku pred škodlivými UV lúčmi, čo je najdôležitejšie pre zachovanie zdravého a mladistvého vzhľadu pokožky.

 

Navyše, tento produkt obsahuje aj hydratačné zložky, ktoré pomáhajú udržovať pokožku hydratovanú a zabezpečujú jemný a hladký make up celého dňa.

 

Benefit SPF pod make up má ľahkú textúru a ľahko sa nanáša, takže nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti, aby ste ho použili. Keďže znaky starnutia sú často spojené s nechránenou expozíciou UV lúčom, použitie produktu s ochranným faktorom je na mieste.

 

Benefitom SPF je aj to, že účinne bojuje proti týmto prejavom starnutia. Tento produkt je obohatený o antioxidanty, ktoré pomáhajú zlepšiť celkový stav pleti a posilňujú ju, aby bola schopná odolávať týmto negatívnym vplyvom.

 

Celkovo by mala byť SPF ochrana samozrejmosťou pre každého, kto sa chce postarať o svoju pleť a jej zdravie.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama