Trnavské rybníky
reklama

Spartak získal druhú posilu zo Slovinska, prichádza urastený stredopoliar

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.7.2023, 15.03, Ján Král

Domácemu publiku sa predstaví už v sobotnom dueli s Valenciou.

Spartak získal druhú posilu zo Slovinska, prichádza urastený stredopoliar

Adrian Zeljkovič po podpise zmluvy so Spartakom. Vpravo prezident Spartaka Peter Macho. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalový Spartak druhýkrát počas letného prestupového obdobia zalovil v slovinských vodách. Do Trnavy prichádza defenzívny záložník Adrian Zeljkovič z klubu Tabor Sežana. S andelmi podpísal zmluvu na štyri roky.


Dvadsaťročný futbalista, ktorý je vysoký 192 centimetrov, bol napriek mladému veku v minulej sezóne ťažiskovým hráčom svojho tímu.

 

V 30 zápasoch odohral 2446 minút, strelil jeden gól a nazbieral štyri žlté karty, čo vzhľadom na pozícii, na akej hrá, nie je vôbec zlé číslo.

ŠUPA technika
reklama


Pred pôsobením v Tabore Sežana hrával Zeljkovič v mládežníckych tímov Olimpije Ľubľana a NK Celje.


„Deklarovali sme, že chceme omladiť káder a priviesť pre novú sezónu perspektívnych hráčov. Zeljkoviča sme si vyskautovali. Ide o reprezentanta Slovinska do 21 rokov, ktorý má veľmi solídne čísla. Už jeho postava ho predurčuje, aby bol na tejto pozícii dominantný. Verím, že sa u nás presadí a stane sa pevnou súčasťou tímu,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho.

 

„Zeljkovič je asi najviac podobný Savvidisovi. Mali sme zo slovinskej ligy vyskautovaných dvoch mladých hráčov a tohto sa nám podarilo dotiahnuť. Pre nás je dôležité aj to, že je to vysoký futbalista, pretože potrebujeme do mužstva dostať aj výšku. Adrian je veľmi dobrý v osobných súbojoch, v odoberaní lopty a má aj dobrú konštruktívnu rozohrávku smerom dopredu. Je to mladý chalan, ktorý sa dokáže ešte veľmi veľa rozvíjať. Je behavý a vie pracovať na veľkom priestore. Je to typ inteligentného hráča a máme naňho veľmi dobré referencie aj smerom do kabíny a čo sa týka tréningového nastavenia a pracovitosti. Jeho výhodou je, že doteraz nemal žiadny operačný zákrok a nebol nikdy zranený,“ povedal o posile tréner Spartaka Michal Gašparík. 

 

V Spartaku bude Zeljkovič nosiť dres s číslom 80. Foto: Lukáš Grinaj

 


Trnava toto leto angažovala aj Zeljkovičovho krajana, na post ľavého beka prišiel pred pár týždňami Miha Kompan Breznik, ktorý po doliečení zranenia debutoval v prípravnom dueli s Ipschiwom Town.


Červeno-čierni sa najbližšie stretnú v príprave už túto sobotu 22. júla, keď o 18:00 privítajú španielskeho giganta z Valencie. V stretnutí by mali nastúpiť aj všetky trnavské letné posily.

 


Zápas k oslave storočnice bude mať bohatý sprievodný program.

 

Už od 12:00 bude pred fanshopom pri City Arene fanzóna, o 15:00 začnú na Štadióne Antona Malatinského koncerty, v rámci ktorých vystúpia známe trnavské kapely Hudba z Marsu a Bystrík Banda.

 

Vrcholom večera bude samotný duel, ktorý bude zároveň generálkou na súťažné zápasy. Vstupenky sú v predaji TU.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama