Trnavské rybníky
reklama

Spartak získal ďalší talent, podpísal reprezentanta Kostariky

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.7.2023, 16.00, Ján Král

V stredovej formácii majú andeli momentálne z čoho vyberať.

Spartak získal ďalší talent, podpísal reprezentanta Kostariky

Ricardo Allen Peňa Gutiérrez v drese Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava skompletizoval príchod výrazného talentu, andeli získali do svojich radov mladého reprezentanta Kostariky.

 

Ricardo Allen Peňa Gutiérrez mal pre pár dňami iba 19 rokov, napriek tomu už zbiera štarty v áčku stredoamerického národného tímu.

 

Nechýbal ani na nedávnom Gold Cup-e, kde nastúpil v základnej zostave do duelu s Panamou, neskorším finalistom. Ešte predtým si pripísal štart v prípravnom dueli s Ekvádorom.

ŠUPA technika
reklama


Do slovenského Ríma prichádza Ricardo Peňa na hosťovanie s následnou opciou. Ide o 185 centimetrov vysokého futbalistu, ktorý hrával vo vlasti za klub FC Desamparados, v minulej sezóne nastupoval za starší dorast španielskeho Betisu Sevilla.

 

Jeho primárnou pozíciou je post defenzívneho stredopoliara, nastupovať môže aj na pozícii osmičky.


„Ricardo Peňa je ďalším mladým hráčom, ktorého sme sa rozhodli toto leto angažovať. Už v mladom veku je vo svojej krajine populárny, presadil sa i do národného A-tímu. Hráča sme si vyskautovali, prichádza na ročného hosťovanie s tým, že máme možnosť jeho následného odkúpenia,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho.

 

Ricardo Peňa s prezidentom Spartaka Petrom Machom (vpravo) a hráčskym agentom Jurajom Venglošom (vľavo), ktorý príchod Kostaričana do Trnavy sprostredkoval. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

"V stredovej formácii máme už dosť hráčov, ale vyskytla sa príležitosť zobrať na hosťovanie mladého reprezentanta svojej krajiny, ktorý bol povolaný po kategórii U23 aj do seniorskej reprezentácie. Kvôli tomu aj hráč prichádza až teraz, lebo bol s mužstvom na Gold Cup-e. Ide o futbalistu ochotného intenzívne behať medzi šestnástkami, dokáže obhospodáriť veľký priestor. Má dobré defenzívne súboje a vyznačuje sa kvalitnou prácou s loptou a minimom strát v zápase," zhodnotil novú akvizíciu tréner červeno-čiernych Michal Gašparík.

 

 

Ricardo Peňa bude k dispozícii koučovi andelov aj pre prípravný duel s Valenciou.

 

Výkop bude na Štadióne Antona Malatinského v sobotu 22. júla o 18:00, predchádzať mu budú koncerty Hudby z Marsu a Bystrik Bandy. Už od 12:00 bude pri fanshope spustená fanzóna.

 

Lístky sú v predaji TU.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama