Trnavské rybníky
reklama

Leto ako ideálne obdobie na cyklistiku: Čo budete potrebovať?

AKTUALITY - Firmy | 20.7.2023, 16.25, inzercia

Počas leta ma každý viac času na športovanie. Preto by ste si mali aj vy vybrať taký šport, ktorý vás bude baviť. Skvelým riešením je cyklistika. Pri tomto športe dokážete schudnúť, posilniť si svoju kondíciu a zároveň sa aj zabaviť. Vďaka bicyklu máte možnosť spoznať spektrum krásnych zákutí, na ktoré by ste sa inak ani nedostali.

Leto ako ideálne obdobie na cyklistiku: Čo budete potrebovať?

Ilustračné foto: unsplash.com

 

Na cyklistiku však budete potrebovať isté doplnky, na ktoré by ste mali vopred myslieť. V prvom rade sa zamerajte na samotný bicykel. Ten si vyberajte najmä na základe kvality prevedenia a jeho funkcií.

 

Okrem iného, v súčasnej dobe máte na výber niekoľko druhov bicyklov. Môže ísť o cestné, horské, hybridné alebo elektrické. Výber záleží od vašich preferencií.

 

Náš tip: Keď si budete vyberať bicykel, nepozerajte len na cenu. Tá sa totiž často odzrkadľuje od kvality prevedenia, preto sa v niektorých prípadoch oplatí zainvestovať viac. Ak sa v bicykloch až tak nevyznáte, neváhajte sa poradiť s odborníkmi v tejto oblasti.

 

 

Na tieto cyklodoplnky nezabúdajte

Na prvom mieste by mala byť vaša ochrana. Preto nezabúdajte na potrebné cyklodoplnky. Ide napríklad o cestnú prilbu. Tú by ste si mali vyberať napr. na základe hmotnosti. Čím je nižšia, tým je to výhodnejšie.

 

Pre ešte väčšiu bezpečnosť zvážte aj chrániče určené cyklistom. V prípade pádu vás totiž dokážu ochrániť pred zranením. Veľmi dôležité sú aj okuliare a špeciálne tenisky na bicykel. 

 


Príslušenstvo pre bicykle

Ak chcete, aby vám bicykel fungoval správne, budete potrebovať viacero doplnkov. Ide napríklad o bezdušový systém, správne nastavené brzdy na bicykel, kormidlá, rámec, sedlá, riadidlá, kolesá či pevné vidlice.

 

Nezabúdajte na kúpu kvalitných svetiel, ktoré by mali byť súčasťou povinnej výbavy. Takisto, ako aj odrazové a reflexné prvky. V prípade výskytu defektu by ste mali mať vždy po ruke aj náhradné duše a lepenie. 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama