Trnavské rybníky
reklama

Futbalový podcast Bavme sa o lige budú nahrávať v Malom Berlíne

AKTUALITY - Trnava | 21.7.2023, 08.37, prispievatelia

Pôjde o prvú verejnú nahrávku podcastu, v publiku sú vítaní fanúšikovia futbalu.

Futbalový podcast Bavme sa o lige budú nahrávať v Malom Berlíne

Tím podcastu. Foto: Alex Handiakova

reklama

 

Nová sezóna najvyššej futbalovej súťaže štartuje už o týždeň, podcast Bavme sa o lige sa preto prebúdza z letnej hibernácie. Na úvod nového ročníka prinesie nahrávanie k poslucháčom.

 

V sobotu 22.7. od 13:00 sa v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave stretnú fanúšikovia futbalu, aby naživo debatovali o šanciach tímov v Niké lige.

 

Stane sa tak vôbec prvýkrát v histórii podcastu. Z kvarteta tradičných diskutujúcich sa okrem Michala Maťašovského predstaví celé osadenstvo Bavme sa o lige.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Oproti malému bratislavskému štúdiu sa tak počet prítomných pri nahrávaní značne rozšíri. „Veľmi sa teším z toho, že sa prvýkrát takto porozprávame aj pred živým publikom. Zároveň sa teším aj preto, že konečne ľudí, ktorí vidia naše tváre, ale my ich nepoznáme, stretneme aj osobne,“ hovorí Marián Červenka, komentátor, redaktor, ale hlavne jeden z členov tímu Bavme sa o lige.

 

Podľa vlastných slov očakáva aj zaujímavé interakcie s publikom – samozrejme, v najlepšom zmysle slova.

 

„Verím, že to bude vtipné, vecné a v dobrej atmosfére – podobnej, akú mávame pri nahrávkach v štúdiu. Podcast bude vďaka publiku v niečom iný a verím, že aj o čosi lepší,“ dodáva Trnavčan.

 

Dopĺňa ho jeho kolega Marek Arpáš: „Podcast sa pravidelne snažíme posúvať na vyššiu úroveň. Pred takmer dvoma rokmi sme premiérovo nahrávali v štúdiu Trnavského rádia a už túto sobotu sa symbolicky, len pár metrov od neho, posadíme pred živé publikum. Okolo hashtagu "bavmesaolige" sa počas nášho fungovania vybudovala aktívna komunita a je len logickým krokom, že sa jej chceme priblížiť aj takýmto spôsobom.“

 

Témou tohto vydania budú šance jednotlivých tímov najvyššej súťaže, zhodnotenie aktuálneho prestupového obdobia a, samozrejme, aj tipy na prvé kolo Niké ligy.

 

Keďže pôjde o špeciálne nahrávanie, na pódiu Malého Berlína sa predstaví aj jedna posila – Peter Sládek. Bývalý hráč trnavského Spartaka, ktorý obliekal aj dres Zlatých Moraviec či Myjavy, dnes hráva za Častkovce.

 

Dátum 22. júl nebol vybraný náhodne. Trnavský Spartak v tento deň odohrá „storočnicový“ zápas proti Valencii.

 

Marek Arpáš, Marián Červenka a Andrej Zvolenský, ktorí sa prihovárajú z podcastu Bavme sa o lige, sa netaja tým, že dátum vybrali zámerne.

 

Viac futbalových fanúšikov v meste znamená väčšiu šancu na ich nalákanie – nie však za účelom vlastného zisku. Vyzbierané peniaze zo vstupného venujú Fakultnej nemocnici Trnava.

 

„Na tom, že vstupné venujeme na dobrú vec, sme sa zhodli hneď a jednohlasne. Chceli sme, aby malo nahrávanie aj takýto rozmer. Aj náš podcast robíme tak, že z neho nemáme ani euro – koľkokrát naň ešte musíme doplácať z vlastných zdrojov. Chceme si to v prvom rade vyskúšať, ale zároveň využiť možnosť ukázať, že futbal naozaj spája,“ vysvetľuje Marián Červenka.

 

Vstupenky za cenu 3 alebo 10 eur sú stále dostupné v predpredaji. Kúpite ich na webe Malého Berlína.

 

Po nahrávaní sa uskutoční nenahrávaná voľná diskusia aj na (ne)futbalové témy. 

 

Prvá verejná nahrávka podcastu Bavme sa o lige začína v sobotu 22. júla o 13:00 v kultúrnom centre Malý Berlín na ulici Štefánikova 4 v Trnave.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama