Trnavské rybníky
reklama

Gašparík o posilách: Djuričin je výborný futbalista, Gorosito profík

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.7.2023, 17.33, Ján Král

Tréner Spartaka hodnotí prestupové obdobie z pohľadu Trnavy kladne.

Gašparík o posilách: Djuričin je výborný futbalista, Gorosito profík

Marco Djuričin (v čiernom) v prípravnom zápase s Ipswichom. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tréner futbalového Spartaka Michal Gašparík je s kádrom, s ktorým vstúpi Trnava do novej sezóny spokojný. Ohľadom prestupovej politiky vyzdvihol tiež spoluprácu s majiteľmi a vedením klubu. 


„Vyhoveli nám vo všetkom, čo sme chceli, priniesli sme hráčov, ktorých sme mali vyskautovaných. Neboli to len hráči zadarmo, verím, že sa nám to časom vráti na ihrisku aj do spoločnej klubovej kasy. Ťahali sme za jeden koniec povrazu, čo je pre mňa ako trénera veľmi dôležité. Som spokojný s príchodmi,“ povedal Gašparík na predsezónnej tlačovke, kde si dali andeli za cieľ umiestnenie na priečkach zaisťujúcich účasť v pohárovej Európe.


Otázky smerovali na rôzne témy, najviac pochopiteľne na konkrétnych hráčov. Ohľadne Erika Daniela sa totiž vynorili špekulácie o možnom presune do maďarskej ligy.

ŠUPA technika
reklama


„Mali sme ponuku, ktorú sme zamietli. Nechceli sme si nechať takto kvalitného hráča nechať ujsť. Klub by na jeho odchode zarobil, ale chceme tu mať kvalitu a minimálne tri kvalitné krídla, čo sú Azango, Ofori a Daniel. To, že zostal, je veľké plus,“ uviedol Gašparík.


Ricardo Peňa prichádza do Trnavy na hosťovanie, v jeho prípade by sa ale nemal opakovať scenár, keď sa v slovenskom Ríme hráči s takýmto statusom rozohrali k dobrej výkonnosti a následne klub nemal páky na ich udržanie.


„Prichádza na hosťovanie, v prípade, že ho budeme chcieť, máme na neho opciu, kde už je určená cena a podmienky. Môžem vás ubezpečiť, že keď Peňu budeme chcieť, budeme ho mať. Poistené je to tak, že prípad Cabral sa určite opakovať nebude,“ vyjadril sa rezolútne prezident Spartaka Peter Macho.

 


Michal Gašparík tiež pridal pohľad k novým hráčom v kádri, ktorých bude mať možnosť trnavská verejnosť vidieť premiérovo na trnavskom štadióne v sobotnom „storočnicovom“ dueli s Valenciou: 

 

 

Adrián Zeljkovič (20 rokov) – defenzívny stredopoliar
- Adriana sme videli vo veľa zápasoch, máme o ňom mnoho reportov. Vybrali sme ho aj na základe dátovej analýzy. Mnohé čísla má v rôznych metrikách podobné a niektoré aj lepšie ako Savvidis.

 

Uvidíme, ako sa to prejaví v slovenskej lige. Myslím si, že by mal byť adekvátnou náhradou. Na túto pozíciu sme brali aj Bainoviča, ktorý je výborný v ofenzíve.

 

Zeljkovič je kvalitnejší v defenzíve, samozrejme, ešte je tu skúsený Procházka. Adrian je typ, ktorý veľmi dobre pracuje s priestorom, má výborné čítanie hry.

 

Postava ho predurčuje k vyhrávaniu súbojov, má dlhé nohy, často zachráni situáciu aj šmýkačkou. Je kvalitný aj konštruktívny smerom dopredu, sľubujeme si od neho veľa.

 

 

Marco Djuričin (30 rokov) - útočník
- To je futbalista, výborný futbalista. Už v tréningovom procese je radosť sledovať ho. Mal dlhodobý výpadok z pohľadu herných vecí a teraz ešte nenaskočil na celú prípravu.

 

Toto manko ešte potrebujeme dobehnúť, už však dokázal, že je skvelý hráč s výborným zakončením. Góly dával v oveľa náročnejších ligách, ako je slovenská. Verím, že ak sa do toho fyzicky dostane, bude sa strelecky presadzovať. 

 

 

Ricardo Peňa (19) – stredný záložník
- Je to typická osmička, dokáže obehať priestor medzi šestnástkami. Podobne ako Zeljkovič má zaujímavé odoberanie lopty, dobré súboje a tiež je konštruktívny.

 

Jeho štatistiky na medzinárodnej úrovni hovoria o tom, že úspešnosť prihrávok sa u neho pohybuje okolo 90 percent, čo je obrovské číslo na tak mladého chalana.

 

Nechcem ho hodnotiť po dvoch – troch tréningoch, ale už tam sme videli, že sa určite v tomto mužstve nestratí.

 

 

Nicolas Gorosito (34) - stopér
Spravili sme v jeho prípade rýchly transfer. A prekvapil nás, ako je rýchly aj fyzicky. Vo svojom veku na tridsať metrovej trati ukázal výborné parametre. Sme s ním veľmi spokojní, je to mašina, je natrénovaný.

 

Verím, že sa mu budú vyhýbať zranenia. Ide tiež o dobrý typ do kabíny, keďže je to profík a dokáže strhnúť aj ďalších chalanov.

 

Čo sa týka angažovania ľavonohého stopéra, poviem na rovinu, nemáme vo výhľade nikoho. Nájsť takého hráča je dnes pomaly zázrak.

 

Pokiaľ by sa ešte vyskytla možnosť získať mladého chalaniska s perspektívou, možno by sme k tomu pristúpili, ale momentálne to neriešime, keďže ani ohľadne Kóšu nie je situácia taká, že by bol na odchode.

 

 

Miha Kompan Breznik (19) – ľavý obranca
- Škoda, že ho limitovalo v príprave zranenie z predošlej sezóny. Na konci už trénoval a hral naplno. Vidíme, kam sa s ním ešte dokážeme posunúť, ale zase je tam obrovský potenciál.

 

Myslím si, že každý uvidí už aj v dueli s Valenciou, že je to šikovný chalan.

 

 

Philip Azango (26) – krídelník
- Pre mňa bol Azango svojho času najlepším krídlom v lige, myslím si, že pod trénerom Galádom dával aj veľa gólov. Nemusí ich dať zrovna desať, ale keď sa krídelník dostane povedzme na hranicu šesť – sedem gólov, je to kvalitné číslo.

 

Verím, že sa mu to podarí. Tak ako Ofori a Daniel, i on dokáže zahrať z oboch strán, čím prináša žiadanú variabilitu. 

 

 

Filip Bainovič (27) – stredný záložník
- Ukazuje to, čo v Trenčíne. Trochu má resty v defenzíve. V Trenčíne to neriešili, my áno, ale zase v ofenzíve má nadštandardné veci. Prináša tiež variabilitu na pozíciu šestky.

 

 

Martin Šulek (25) – pravý obranca
- Viac netrénoval ako trénoval, čo ma mrzí. Dávnejšie ho v Poľsku trápila achilovka, teraz sa mu to znova ozvalo. To je v podstate niečo podobné, ako v minulej sezóne, keď s nami neabsolvoval prípravu Erik Daniel. Uvidíme, ako sa s tým vysporiada, ale je to kvalitný hráč. Zahrá na stopérovi aj na poste pravého obrancu. Je rýchly a konštruktívny, s adaptáciou problém nebude, pozná našu ligu. Akurát má problém s tréningovým mankom.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama