Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Choreo bolo, že wau! Pozitívny signál vyslali aj futbalisti Spartaka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.7.2023, 14.39, Ján Král

Zápas Spartaka Trnava s Valenciou bol skutočnou oslavou futbalu. Ako po stránke futbalovej, tak fanúšikovskej.

NÁZORY: Choreo bolo, že wau! Pozitívny signál vyslali aj futbalisti Spartaka

V druhom polčase spustili ultras pyrošou. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Úvodné choreo s odkazom na históriu a klubové znaky malo svetovú úroveň a obrázky z neho obletia určite všetky mnohé zahraničné fanúšikovské portály. Chýbať nemohla pyrošou, príznačne naplánovaná na čas pripomínajúci rok založenia klubu – 19:23.

 

"Choreo bolo, že wau! Klobúčik dole," vravel po stretnutí pravý bek Kristián Koštrna, ktorý priviedol mužstvo na trávnik s kapitánskou páskou na ruke pred zrakmi viac ako 12-tisíc fanúšikov.


"Je to úplne niečo iné, keď nastupujete na rozcvičku a už vtedy sú plné tribúny. Keby to takto bolo na ligu, fuuu, to by bolo krásne! Myslím, že by u nás nevyhral nikto," povedal krídelník andelov Erik Daniel.

ŠUPA technika
reklama


Hoci už pred zápasom sa očakávalo, že trnavskí futbalisti absolvujú proti hravým Španielom väčšinu duelu bez lopty, napokon sa pričinili veľmi solídnym výkonom k spokojnosti divákov.

 

Napriek tomu, že išlo kvázi o prípravný duel, z pohľadu nasadenia i súbojovosti mal všetky parametre ostrého súťažného. Chýbala tomu celému už len trnavská gólová radosť.

 

Pôsobivé choreo k storočnici. Foto: Juraj Cisár

 


"Spartak má dobrý tím a fanúšikov, želám klubu úspešnú sezónu. Priznám sa, že o trnavskom futbale som toho predtým veľa nevedel, vo vašej krajine však žijú príjemní ľudia a máte to tu pekné. Nemali sme veľmi priestor pozrieť si celé mesto, nakoľko sme pricestovali z letiska rovno do hotela a v nedeľu odchádzame na ďalší duel do Švajčiarska, ale to z mesta, čo som mal možnosť vidieť, bolo veľmi pekné. Bolo pre nás potešením prísť na tento deň a zúčastniť sa na oslavách histórie klubu," vravel stopér Valencie Cenk Özkacar.


"Fantázia, že takýto zápas sa na Slovensku zorganizuje! Valencia je veľké futbalové meno, neprichádza každý rok. Užili sme si to, bolo vidieť, že súperi sú niekde inde, ale myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Keď som bol v prvom polčase na ihrisku, vnímal som to tak, že keby sme premenili penaltu, zápas by bol iný. Mali sme tiež šancu, ktorá sa skončila tyčkou. Oni v prvom polčase kvázi nemali nič, len jedenástku. Bola to však úžasné zahrať si s takým mužstvom," hodnotil duel Kristián Koštrna.

 

Kristián Koštrna na ofenzívnom výpade. Foto: Juraj Cisár

 


Spomenul aj dobrú organizáciu a v tomto treba oceniť tím klubových pracovníkov, ktorí si organizáciu stretnutia odmakali a popri bežných pracovných úlohách zvládli náklad povinností, aký obvykle na seba preberajú eventové agentúry.


Na jednotku vyšla fanzóna, do ktorej výrazne dodala rôzne hry trnavská spoločnosť Sportino, koncerty Hudby z Marsu a Bystrík Bandy pritiahli mnohých ľudí do hľadiska už tri hodiny pred duelom.

 

Na svoje si prišli deti, ktoré vyhrali v súťažiach suveníry či permanentky.


Skvelé je sledovať, ako rastie klubizmus u najmladšej generácie, v dresoch chodia na zápas už aj tí najmenší. Pozvaní sú bezplatne v sprievode mamičiek aj na najbližší domáci duel s Trenčínom.

 

Toto sú správne kroky, pretože už v školáckom veku sa buduje vzťah ku klubu. Vedeli by o tom rozprávať mnohí, ktorí zahoreli pre červeno-čierne farby po boku svojich otcov a dodnes chodia na Štadión Antona Malatinského.

 

Fanzónu pred štadiónom si užili aj tí najmenší. Foto: Lukáš Grinaj

 


Pred štartom novej sezóny bol súboj s Valenciou skutočne výbornou pozvánkou, aby sa ľudia vracali do hľadiska pravidelne.

 

v utorok mužstvo odlieta do Lotyšska, vo štvrtok sa stretne s FK Auda v úvodnom stretnutí druhého predkola Európskej konferenčnej ligy a hneď v nedeľu privíta v prvom ligovom kole AS Trenčín.


"Mám v hlave nejakú zostavu, viem, kto je pripravený, kto absolvoval celú prípravu, s kým môžem rátať do základnej zostavy a kto si na šancu ešte počká. Pokiaľ budeme v Európe a v lige, a verím, že postúpime cez Lotyšov, bude nás čakať veľa zápas, k rotácii zostavy teda príde," vravel tréner Spartaka Michal Gašparík.

 


Radosť musel mať z toho, ako vyzerala pravá strana ihriska, kde Koštrna a Ofori ukázali, že im spolupráca na tejto lajne svedčí.

 

Veľmi dobrý part odohrali stopéri Gorosito s Kóšom, Zeljkovič ukázal, že po defenzívnej stránke bude pre súperov veľmi nepríjemnou pílkou.

 

Djuričin je pán útočník, ktorý má všetky predpoklady stať sa miláčikom publika. V dobrej fazóne sa v lete ukazuje Daniel. Príjemne prekvapil v druhom polčase stále len 18-ročný stopér Rýzek.

 

Menovať by sme mohli ďalej, Trnava očividne postavila konkurencieschopný tím. Chce to ešte čas, kým si veci sadnú, niektoré "muchy" treba vychytať, ale pozitívny signál hráči jednoznačne vyslali.

 

Erik Daniel je pri futbalovej chuti. Foto: Juraj Cisár

 


V strede poľa je pretlak záložníkov, ktorí musia bojovať o miesto v tíme. A to ešte pre problém s achilovkou nebol k dispozícii Štefánik.

 

Takáč nechytal pre bolesti v kolene, zastúpil ho Rusov a v druhom polčase zlikvidoval viaceré dobré šance Valencie.


"Snažili sme sa súpera napádať, vzadu sme boli v druhom polčase otvorení, bolo to živelné aj na úkor systému. Chceli sme ale ľuďom niečo ponúknuť. Prvých 15 minút sme mohli dať dva góly, potom Valencia prebrala iniciatívu. Výborne hral Ofori, prechádzal cez protivníkov, vyrovnal sa im, dokonca bol lepší ako ich hráči. Vždy to je o dvoch súperoch, o tom, čo vám protivník dovolí. Bolo však vidieť, že nechceme iba brániť," dodal Michal Gašparík.

 


Nasleduje ostrý štart a fanúšikovia by si mali poznačiť dva dôležité dátumy na najbližší týždeň:


Štvrtok 27. júla o 19:00, Európska konferenčná liga: FK Auda – Spartak Trnava (priamy prenos na Voyo).


Nedeľa 30. júla o 18:00, domáca liga: Spartak Trnava – AS Trenčín.


Bodaj by sa opäť tribúny zaplnili!

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama