Trnavské rybníky
reklama

Školská výbava - topánky, oblečenie, detský batoh na začiatok školského roka

AKTUALITY - Firmy | 26.7.2023, 16.22, inzercia

Školský rok sa blíži míľovými krokmi! Teraz je vhodný čas na prípravu školskej výbavy vášho dieťaťa. Zoznam základných vecí je pomerne dlhý: zošity, učebnice, písacie potreby, výtvarné potreby... Nezabudnite ani na topánky, oblečenie a batoh!

Školská výbava - topánky, oblečenie, detský batoh na začiatok školského roka

Ilustračné foto: 123rf

 

To, v čom a s čím bude vaše dieťa chodiť do školy, je veľmi dôležité pre jeho pohodlie, bezpečnosť a celkovú pohodu. Pri výbere školskej obuvi pre svoje dieťa stavte na najkvalitnejšie materiály a účinné odpruženie.

 

Pri výbere školského oblečenia siahnite po mäkkých a maximálne pohodlných teplákových nohaviciach. Nezabudnite na poriadny batoh! Mal by byť ľahký, odolný a funkčný.

 

Pozrite sa, ako vytvoriť pre svoje dieťa slušnú školskú výbavu.

 

 

Detská športová obuv - najlepšia školská obuv pre mladších a starších žiakov

Dobré topánky sú nevyhnutnosťou! A vôbec nepreháňame! Žiak strávi v škole v priemere 6 až 8 hodín denne, pričom nielen sedí v lavici, ale aj behá a skáče po školských chodbách a zúčastňuje sa rôznych športových aktivít.

 

Je dôležité vybrať obuv, ktorá vášmu dieťaťu poskytne optimálnu podporu a pohodli. Dizajn? Aj ten je dôležitý! 

 

 

Výber ideálnej obuvi pre vaše dieťa - krok za krokom

Pri výbere detskej obuvi dbajte na jej kvalitu a strih. Uistite sa, že zaručujú optimálne odpruženie, stabilitu na každom povrchu a dostatočnú priedušnosť, aby sa zabránilo nadmernému poteniu nôh.

 

 

Kľúčové parametre dobrej detskej obuvi do školy:

 

- Tlmiaca podrážka z modernej peny, prispôsobená typu chodidla dieťaťa (neutrálne, supinačné, nadmerne pronačné) a prípadným špeciálnym potrebám (napr. ploché nohy).


- Vďaka protišmykovej úprave podrážky bude vaše dieťa v bezpečí na školských chodbách aj počas športových aktivít v telocvični.


- Zvršok s nízkym strihom vyrobený z moderných, priedušných materiálov (napr. polyesterová sieťovina), vybavený šnúrkami alebo pásikmi na suchý zips, ktoré umožňujú presné prispôsobenie topánky tvaru detskej nohy.


- Veľkosť a šírka topánok prispôsobená dĺžke a šírke detskej nohy - pred kúpou topánok vykonajte presné meranie chodidla dieťaťa, najlepšie v popoludňajších hodinách. Stielka topánky by mala byť približne o 5 mm dlhšia ako dĺžka chodidla.

 


Pred konečným rozhodnutím sa uistite, že ste si overili pokyny školy, ktorú vaše dieťa navštevuje. Väčšina škôl vyžaduje, aby školská obuv mala bielu alebo svetlú podrážku.

 

Pre najmenších školákov a predškolákov bude praktickým riešením obuv na suchý zips, ktorá nebude pre dieťa príliš náročná ani stresujúca.

 

 

Značková detská obuv - odolná obuv ideálna do školy

Kde kúpiť detskú obuv do školy? Investujte do značkovej športovej obuvi.Je zárukou bezkonkurenčného pohodlia, skvelého strihu a módneho dizajnu. Nezabudnite pritom zohľadniť preferencie detí. 

 

Vaše dieťa by sa malo v školskej obuvi cítiť pohodlne, preto je najlepšie zapojiť ho do procesu nákupu obuvi a nechať ho vybrať si napríklad z troch až štyroch párov ten, ktorý sa mu najviac páči.

 

 

Pozrite si príručku New Balance. Ako vybrať ideálnu športovú obuv do školy?

 

 

Školské oblečenie - moderné tepláky pre deti

Dieťa v škole počas hodín nielen sedí, ale aj behá, skáče a hrá sa počas prestávok. Pri výbere oblečenia pre dieťa do školy stavte na oblečenie, ktoré mu poskytne úplnú voľnosť pohybu a maximálne pohodlie

 

Vyberte si oblečenie z vysokokvalitných materiálov - mäkké a príjemné na pokožku, pružné, poskytujúce účinné vetranie pokožky, odolné a s ľahkou údržbou.

 

 

Nezabudnite, že deti rýchlo rastú, preto to s množstvom oblečenia nepreháňajte. Investujte do športových súprav, ktoré sa dajú ľahko kombinovať a prispôsobiť rôznym poveternostným podmienkam.

 

Moderné detské teplákové súpravy sú ideálne pre všetky školy bez prísnych pravidiel oblečenia alebo nosenia uniforiem. Detské tepláky, športové tričká a mikiny (najlepšie so zipsom) sú skvelým základom školského oblečenia.

 

Prečítajte si: Detská tepláková súprava - najlepšie športové oblečenie do školy.

 

 

Školský batoh - detský batoh na špeciálne úlohy

Školský batoh je nevyhnutnou súčasťou školskej výbavy. Vaše dieťa v ňom bude nosiť učebnice, zošity a školské potreby, ale aj obedový box a fľašu na vodu.

 

Rozhodnite sa pre batoh, ktorý sa pohodlne nosí a má správny počet vreciek a priehradiek. Uistite sa, že je vybraný batoh dostatočne priestranný, aby sa doň zmestili všetky potrebné veci, ale zároveň nesmie byť príliš ťažký, aby nadmerne nezaťažoval chrbát dieťaťa.

 

Venujte pozornosť nastaviteľným popruhom a mäkkej chrbtovej časti pre pohodlné nosenie.

 

 

Pozrite si krátky zoznam najdôležitejších parametrov dobrého školského batohu pre dieťa alebo tínedžera:

 

- Odolné materiály a kvalitná povrchová úprava - detské školské batohy by mali byť vyrobené z kvalitných syntetických materiálov (napr. moderného polyestru), ktoré zaručujú najvyššiu odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Vodotesný povlak ochráni obsah batohu pred zrážkami alebo náhodným obliatím.


- Mäkké a nastaviteľné ramená - umožnia vám prispôsobiť ich dĺžku postave vášho dieťaťa a zaistia pohodlné nosenie aj pri maximálnom zaťažení batohu, bez toho, aby sa popruhy nepríjemne zarezávali do kože na ramenách.


- Ergonomický chrbát s ventilačným panelom - zabezpečí, aby batoh správne sedel na chrbte dieťaťa a zabránil jeho nadmernému poteniu.


- Priestranný a funkčný vnútorný priestor - detský batoh do škôlky môže mať objem niekoľko litrov (dieťa v ňom bude nosiť základné doplnky, desiatu a fľašu na vodu) a jednu priehradku s ďalším vreckom na drobnosti. Školské batohy pre tínedžerov majú zvyčajne objem v rozmedzí 20 - 30 litrov, môžu mať jednu hlavnú komoru alebo 2 - 3 komory s priehradkami a ďalšie praktické riešenia a vrecká s rôznymi systémami zapínania.


- Hmotnosť prázdneho školského batohu by nemala presiahnuť 1,5 - 2 kg, aby sa doň zmestili všetky školské veci žiaka bez rizika nadmerného zaťaženia jeho chrbta - hmotnosť zbaleného batohu by nemala presiahnuť 10 % telesnej hmotnosti dieťaťa.


Zistite viac o batohoch a objavte najobľúbenejšie modely športových batohov New Balance.

 

 

Pri príprave školskej výbavy vášho dieťaťa na začiatok školského roka nezabudnite na správnu obuv, oblečenie a batoh. Vyberte si kvalitné výrobky, ktoré prinášajú komfort, pohodlie a odolnosť.

 

Overte si, či obuv dobre sedí na chodidle, či oblečenie umožňuje voľnosť pohybu a či je batoh funkčný a ergonomický.

 

Predovšetkým však dbajte na preferencie a potreby svojho dieťaťa, aby si čas strávený v škole mohlo užiť... vo vlastnom štýle!

 

Prajeme vám úspešný školský rok plný úspechov a radosti.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama