Trnavské rybníky
reklama

Komfortné elektrické kúrenie na celý život. Infra fólie s 30 ročnou zárukou

SERVIS - Dom a záhrada | 28.7.2023, 14.19, inzercia

Udržať v domácnosti príjemný teplotný komfort aj počas chladnejších mesiacov je nevyhnutný základ spokojnosti a pohodlia. Účinným a úsporným riešením, ktoré má navyše dlhú životnosť, sú vykurovacie fólie od Heat Decor.

Komfortné elektrické kúrenie na celý život. Infra fólie s 30 ročnou zárukou

Ilustračné foto: www.heatdecor.sk


Prezradíme vám, čo všetko od nich môžete očakávať.

 


Ako fungujú a aké typy vykurovacích infra fólií existujú?

Moderné vykurovacie fólie sú tenké systémy, ktoré sa inštalujú pod povrch podlahy, prípadne steny, a generujú teplo prostredníctvom elektrickej energie a infračerveného žiarenia.

 

Líšia sa od seba niekoľkými parametrami, na základe ktorých sú rozdelené do troch sérií: 

 

- Infra fólie série HD-G


- Infra fólie HD-EPL


- Infra fólie HD-PRO

 

Vybrať z nich si môžete v rôznych šírkach. Dĺžka sa dá upraviť strihom, ktorý je pri sérii HD-G a EPL možný každých 12,5 cm. Prémiová fólia série HD-PRO umožňuje strih každý 1 cm

 

Čo sa týka zloženia, vykurovacia fólia je zhotovená z extrémne tenkej uhlíkovej vrstvy aplikovanej na špeciálnu PET fóliu, ktorá, keď je oživená elektrickým prúdom, vydáva dlhovlnné infračervené žiarenie.

 

Výkon fólie je pritom vždy daný množstvom uhlíkovej pasty, ktorá sa v nej nachádza.

 

Ilustračné foto: www.heatdecor.sk

 


Na akom princípe vykurovacie fólie pracujú

Vykurovacie fólie využívajú na vykurovanie priestorov infračervené žiarenie, ktoré prechádza vzduchom bez jeho ohrevu. Keď narazí na objekt (napr. ľudské telo, nábytok alebo steny), premení sa na teplo.

 

Týmto spôsobom poskytujú infra fólie priamočiare a rovnomerné elektrické vykurovanie, ktoré je výrazne účinnejšie ako iné tradičné metódy.

 


Bezpečné elektrické kúrenie s inteligentným ovládaním 

Bezpečnosť systému je poistená špeciálnou páskou, ktorá zabraňuje nechcenému iskreniu. Na mieste nie sú ani obavy z vodných pár, vlhkosti, plynov, vysokých teplôt, kvapalín a mechanického poškodenia.

 

Infra fólie pred nimi svojím špeciálnym spracovaním dobre chránené, čo umožňuje ich použitie v rôznych podmienkach a priestoroch. 

 

Absencia mechanických častí vo fóliovom podlahovom vykurovaní znamená nulovú potrebu opráv a výmenu dielov. Čerešničkou na torte bezúdržbového kúrenia je aj vysoký teplotný komfort s nulovými emisiami CO2.

 


Dôležitý termostat

Správne nastavenie teploty interiéru aj počas vašej neprítomnosti je základom efektívneho a ekonomického využívania akéhokoľvek typu vykurovania.

 

Preto sú vykurovacie fólie vybavené inteligentným termostatom, ktorý sa dá  ovládať pomocou aplikácie v mobile, čo vám umožní ušetriť až 30 % energie.

 

Ilustračné foto: www.heatdecor.sk

 


Minimálna hrúbka s vysokou odolnosťou pod každú podlahu

Infra fólie vás presvedčia aj jednoduchosťou inštalácie,  minimálnymi rozmermi a absenciou potreby technickej miestnosti na ich obsluhu. Vybrať si môžete:

 

1. Fólie série HD-G, ktoré sú ideálne na inštaláciu pod plávajúcu podlahu, ako aj do stien a stropov. Disponujú hrúbkou len 0,338 mm. 

 

2. Fólie série HD-EPL s hrúbkou 0,458 mm určené na použitie pod betónový poter alebo kompozitné podlahy sú prémiovým produktom s robustnejšou konštrukciou. Majú stupeň ochrany IPX 7 a dlhšiu životnosť. 

 

3. Trojicu moderného podlahového vykurovania uzatvárajú fólie HD-PRO s rovnakou triedou ochrany a hrúbkou len 0,5 mm. Tieto superprémiové fólie majú najvyššiu tvrdosť, ich použitie sa odporúča primárne pod vinyl, SPC kompozitné podlahy alebo betónový poter. 

 

Treba si tiež uvedomiť, že výkon vykurovacej fólie môže byť ovplyvnený kvalitou izolácie miestnosti. Rozhodujúce slovo máva aj pomer medzi povrchom vykurovacej fólie a celkovou úžitkovou plochou miestnosti. Jej výkon tiež ovplyvňuje miesto a spôsob inštalácie. 

 


Investícia do dlhodobej spoľahlivosti, pohodlia a účinnosti

Spoločnosť Heat Decor ponúka na svoje systémy vykurovacích fólií až 30-ročnú záruku, čo je dôkazom vysokej kvality a dlhej životnosti produktov. To znamená prínos pre každého spotrebiteľa aj životné prostredie. 

 

Dlhodobá záruka navyše prináša pokoj a istotu, že fólie sú kvalitné a schopné dlhoročnej prevádzky. Ich výberom tiež môžete získať efektívne vykurovanie takmer na celý život. 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama