Trnavské rybníky
reklama

Kúpalisko v Kamenáči plánujú zrevitalizovať, Trnavčania môžu navrhnúť ako

AKTUALITY - Trnava | 1.8.2023, 09.57, prispievatelia

Postrehy občanov prijímajú do 15. septembra 2023.

Kúpalisko v Kamenáči plánujú zrevitalizovať, Trnavčania môžu navrhnúť ako

Kúpalisko v Kamennom mlyne v Trnave. Foto: Pavol Machovič

reklama

 

Mesto Trnava pripravuje revitalizáciu areálu prírodného kúpaliska v lokalite Kamenný mlyn.

 

Obyvatelia môžu podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej ešte pred zadaním pre architektov dávať svoje podnety a návrhy na zlepšenie kúpaliska prostredníctvom online dotazníka na webe mesta alebo vyplnením papierového formulára.

 

„Do zadania pre architektov, ktorí budú úpravu kúpaliska v Kamennom mlyne navrhovať, by sme radi zapracovali aj názory, postrehy a nápady občanov, aby výsledok dobre slúžil práve jeho návštevníkom,“ povedala Natália Nováková z referátu participácie Mestského úradu v Trnave.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Podnety je možné podávať do 15. septembra, tie v papierovej forme treba vhodiť do schránok pri vstupe na kúpalisko alebo priamo na radnici na Hlavnej 1.

 

Revitalizácia kúpaliska v Kamennom mlyne sa podľa participatívneho procesu Plánuj mesto – posuň miesto dostala na čelo projektov, ktoré by sa podľa obyvateľov mali určite zrealizovať.

 

Kúpalisko v Kamennom mlyne na okraji Trnavy funguje už viac ako päťdesiat rokov. Má len jeden veľký bazén s betónovým dnom a veľkorysou rozlohou cez 6200 metrov štvorcových.

 

Voda do bazéna je napúšťaná zo studne, nie je zohrievaná. Prednosťou kúpaliska je pekné prírodné prostredie, nevýhodou zasa to, že vodu je potrebné z bazéna počas leta niekoľkokrát vypúšťať a potom opäť napúšťať, čo trvá niekoľko dní.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama