Trnavské rybníky
reklama

Most v Hlohovci je definitívne opravený, slávnostne ho rozsvietili

AKTUALITY - Hlohovec | 4.8.2023, 09.24, prispievatelia

Pred aj za mostom ešte plánujú úpravy križovatiek, aby bola doprava plynulejšia.

Most v Hlohovci je definitívne opravený, slávnostne ho rozsvietili

Slávnostné otvorenie mosta prilákalo mnoho zvedavcov. Foto: Pavol Machovič

Cukrovar Trnava
reklama

 

Most cez rieku Váh v Hlohovci na ceste II/513 po komplexnej rekonštrukcii za viac ako 5,7 milióna eur slávnostne odovzdali do užívania jeho rozsvietením vo štvrtok večer.

 

Práce trvali 1,5 roka, počas nich bola z mosta na deväť mesiacov vylúčená všetka doprava a vodiči boli odkázaní na desiatky kilometrov dlhé obchádzky cez Piešťany alebo cez Sereď.

 

Podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča je teraz mostná konštrukcia zosilnená a most z roku 1964 môže bezpečne slúžiť ďalšie desiatky rokov.

Munipolis Trnava
reklama

 

Podľa Viskupiča išlo o jednu z najväčších infraštruktúrnych investícií v Trnavskom samosprávnom kraji za ostatných päť rokov, peniaze na ňu získala samospráva z eurofondov.

 

Okrem zosilnenia konštrukcie pribudli na moste pásy pre cyklistov a chodcov. Novinkou je jeho osvetlenie, ktoré zabezpečuje 299 LED svetiel.

 

Trnavský samosprávny kraj ešte dodatočne vyčlenil financie na vyasfaltovanie krátkych úsekov z oboch strán mosta, tieto práce neboli zahrnuté v pôvodnej zákazke na rekonštrukciu.

 

Modrá a biela sú farby mesta Hlohovec. Foto: Pavol Machovič

 

 

Aj keď je takmer 350 metrov dlhý most po zásadnej rekonštrukcii bezpečnejší, nevyriešil dopravné problémy v Hlohovci.

 

„My nekončíme, potrebovali sme v prvom rade zastabilizovať most, aby sa dalo dostať z jednej strany Váhu na druhú bezpečne. Ďalej nás ešte čaká úprava križovatiek pred mostom a za mostom, ktorú pripravujeme, aby sa dopravná situácia na ceste II. triedy zlepšila,“ povedal Viskupič.

 

Systémovým riešením by podľa neho bol nový most medzi Piešťanmi a Hlohovcom, čo už je záležitosť štátu.

 

Na moste pribudol aj priestor pre cyklistov. Foto: TTSK

 

 

Podľa trnavského vicežupana Patrika Voltmanna sa ráta s prestavbou okružných križovatiek na oboch stranách mosta na priesečné s inteligentnou svetelnou signalizáciou. Vodiči si však na ne počkajú minimálne do roku 2025.

 

Z mosta v Hlohovci ešte v roku 2019 pre jeho zlý technický stav vylúčili kamiónovú dopravu nad 12 ton.

 

Jeho rekonštrukcia sa začala začiatkom roku 2022, vzápätí 30. marca vylúčili z mosta akúkoľvek dopravu, nemohli po ňom prechádzať ani cyklisti a chodci.

 

Chodci sa na most vrátili v júli minulého roku, autá a autobusy až v januári tohto roku. Aj potom pokračovali práce na rozširujúcich prvkoch mosta a na jeho spodnej časti.

 

Žlto-modré farby sú farbami Trnavského samosprávneho kraja. Foto: TTSK

 

Most prešiel výraznou rekonštrukciou. Foto: TTSK

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama