Futbal, 8. liga A: Košolná zvíťazila v derby, Križovany porazili Sláviu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 6.8.2023, 21.16, prispievatelia

Z plánovanej sedemzápasovej porcie prvého kola sa odohrali iba štyri súboje.

Križovany začali sezónu víťazne. Archívne foto: Ján Král

Suchá nad Parnou vopred avizovala, že na zápas do Dolnej Krupej nevycestuje, pripíše si tak kontumačnú prehru hneď v prvom kole 8. ligy A.

Duely Smolenice – Biely Kostol a Boleráz B – Modranka stopli pre zmenu nespôsobilé terény, dohrajú sa tak v náhradných termínoch.

Hralo sa však na trnavskej Lokomotíve, ktorej umelú trávu využil na svoj domáci súboj s Dechticami Zeleneč, v minulej sezóne ešte pôsobiaci o ligu vyššie. Domáci zvíťazili 3:2, keď základ úspešného výsledku položili už v úvodnom dejstve, po ktorom viedli dvojgólovým rozdielom.

Križovany zvládli prestrelku s trnavskou Sláviou a pripísali si tri body po výhre 6:3. Za domácich strelil hetrik Tomáš Hornaček, za hostí sa rovnakým počinom prezentoval Dušan Gábor.

Košolná v susedskom derby proti Dolným Orešanom koncertovala, rivala poslala domov so šesťgólovou nádielkou. Skóre však otvorila až v 42. minúte, ešte do prestávky pridala druhý presný zásah a v druhej časti hry zaťažila konto súpera ďalšími štyrmi trefami.

Nováčik z Hrnčiaroviec v úvodnom kole podľahol Voderadom 1:2, o víťazstve hostí rozhodol v druhom polčase z pokutového kopu Eduard Pilka.

8. liga A – 1. kolo

Zeleneč – Dechtice 3:2 (2:0)
Góly: 23. Horváth, 40. Bartovič, 52. Zlatohlávek – 47. Prvý, 76. Heltko
ZELENEČ: Neumann – Bartovič, Klandúch, Bednárik, Horváth, Kubiček, Pavelek, Formanko, Zlatohlávek, Nejezchleb, Gergely (Bánovec, Pagáč)
DECHTICE: M. Kúdela – Hrčka, Krivánek, Remenár, Jankovič, Holec, Prvý, Heteš, Jaroška, Heltko, Srdoš (Manca, Kováč, D. Kúdela, Holícky)

Križovany nad Dudváhom – Slávia Trnava 6:3 (2:1)
Góly: 9. Mi. Šiška, 14., 61. a 68. Hornaček, 54. Vrábel, 86. Guskovič – 25., 71. a 73. Gábor (tretí z pen)
KRIŽOVANY: Bzdil – Ma. Šiška, Táčovský, Vrábel, Kapitán, Mi. Šiška, Antal, Záhumenský, Šuran, Hornaček, Matula (Guskovič, Matloň)
SLÁVIA: Haraga – Polešenský, Kopúnek, Grodovský, Bitter, Grman, Suja, Gábor, Záhora, Zelenay, Indríšek (Adámek, Slovák, Lukačovič, Ďalák, Planeta)

Dolná Krupá – Suchá nad Parnou 3:0 kontumačne

Košolná – Dolné Orešany 6:0 (2:0)
Góly: 42. Madzík, 44. Furko, 58. Meško, 64. a 86. Homoľa, 79. D. Hudek (pen)
KOŠOLNÁ: Patúc – Martinkovič, Bobok, Furko, R. Hudek, Matovič, Homoľa, P. Greguš, Meško, Čavara, Madzík (Chudjak, Danišovič, D. Hudek, A. Greguš)
DOLNÉ OREŠANY: Milo – Ostrovský, Volek, Hronský, Rabara, Haršányi, Šaštinský, Novák, Baranovský, Šimonovič, Mrva (Štibraný, Illeš)

Hrnčiarovce – Voderady 1:2 (0:1)
Góly: 47. Kredatus – 2. Hraška, 55. Pilka (pen)
HRNČIAROVCE: Hornáček – Kankara, Kralovič, Kováč, Vozár, Sedlický, Banič, Jedinák, Cipro, Kredatus, Lukačik (Kubiček, Kvetan)
VODERADY: Hrúza – Páleník, Chovanec, Bachratý, Ivančík, Lacuška, Hraška, Nagy, Čiernava, Rosypál, Pilka (Katona, Fatranský, Živický, Čierňava)