Trnavské rybníky
reklama

Viskupič kandiduje, mandát neprevezme. Podporuje Jurinovú v súboji s Matovičom

AKTUALITY - Voľby | 8.8.2023, 11.49, prispievatelia

Trnavský župan podporuje Eriku Jurinovú, aby po voľbách viedla hnutie OĽaNO a priatelia namiesto Igora Matoviča.

Viskupič kandiduje, mandát neprevezme. Podporuje Jurinovú v súboji s Matovičom

Snímka z roku 2020. Na volebnej noci mali ešte spoluzakladatelia OĽaNO Igor Matovič a Jozef Viskupič veľmi dobré vzťahy, priestor bol aj na humor. Foto: Peter Kollár

Cukrovar bývanie
reklama

 

Predseda Trnavského samosprávneho kraja a päťka na kandidátke koalície OĽaNO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí Jozef Viskupič v prípade úspechu v septembrových parlamentných voľbách mandát poslanca Národnej rady SR neprevezme.

 

Svojou účasťou na kandidátke chce podľa neho podporiť súťaž o to, kto bude hnutie OĽaNO viesť v budúcnosti.

 

„Cítim, že Slovensko aj hnutie OĽaNO sú na križovatke, účasťou na volebnej kandidátke riešim skôr otázku na voličov OĽaNO, či má hnutie viesť do budúcna Igor Matovič, alebo ponúknutá alternatíva Erika Jurinová. Moje krúžky by mali dať odpoveď na túto otázku, ja podporujem Eriku Jurinovú,“ povedal pre agentúru SITA Viskupič, ktorý bol pri zrode OĽaNO spoločne s Matovičom, Jurinovou a Martinom Feckom.

Potulky mestom
reklama

 

Matovič pri predstavovaní kandidátnej listiny s hnutím OĽaNO a priatelia uviedol, že voliči sa vo voľbách môžu rozhodnúť, kto bude viesť hnutie, pričom rozhodovať sa bude medzi ním a Jurinovou.

 

„Kto získa viac krúžkov, väčšiu dôveru od našich voličov, ten bude budúcim predsedom nášho hnutia," vyhlásil Matovič a dodal, že to je demokratickejšie, než keď o predsedovi hlasujú členovia hnutia.

 

Igor Matovič, Erika Jurinová a Jozef Viskupič stáli pri zrode hnutia. Takto sa stretli pri ohlasovaní volebných výsledkov v roku 2020. Foto: Peter Kollár

 

 

Jednotkou na kandidátke koalície s OĽaNO a priatelia je Erika Jurinová, Igor Matovič kandidátku s číslom 150 uzatvára.

 

Viskupič sa začiatkom roku 2018, krátko po tom, ako sa stal trnavským županom, zložil mandát poslanca Národnej rady SR, rovnaký krok urobila aj jeho žilinská kolegyňa Erika Jurinová.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama