Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Štetina má odhad na ihrisku aj ako šofér, parkuje milimetrovo

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.8.2023, 15.14, Ján Král

Na stopéra Spartaka čaká aj veľká rodinná udalosť, manželka mu privedie na svet druhého syna.

Spartakovec Štetina má odhad na ihrisku aj ako šofér, parkuje milimetrovo

Lukáš Štetina v rozhovore s redaktorom RTVS Martinom Šeďom na bratislavskom letisku. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti trnavského Spartaka sú už v Poľsku, kde ich vo štvrtok čaká úvodný duel tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy s Lechom Poznaň. Z bratislavského letiska trval let chartrom poľských aerolínií zhruba 50 minút.


Nadnesene povedané, Trnavčania priniesli do centrálneho mesta Veľkopoľského vojvodstva slnko. Poznaň síce vítala výpravu červeno-čiernych dažďom, v podstate za pár minút sa však počasie zmenilo a príjemne sa vyjasnilo.


Spartakovci sa ubytovali v štýlovom hoteli City Park ležiacom asi desať minút cesty od štadióna Lechu, na ktorom si podvečer od 18:00 zatrénujú. 

ŠUPA technika
reklama


Mesto pôsobí upraveným a vzdušným dojmom, ulice sú pretkané množstvom zelene. Prvé dojmy sú veľmi príjemné. 


Hlavu v smútku z prvých kilometrov bílich andelov v Poznani mal azda len poľský šofér prepravujúci spartakovcov. Pri prejazde rampami do hotelového komplexu „načal“ ochrannú tyč úzkeho vjazdu a oškrel lak na karosérii autobusu.


Výkop stretnutia je vo štvrtok o 20:00, v priamom prenose duel odvysiela RTVS na kanáli Šport. Slovenská televízia má priamo na mieste aj svoj štáb.


Akú zostavu zvolí tréner Michal Gašparík, zatiaľ nie je jasné. V Zlatých Moravciach pristúpil k rotácii a nechal odpočívať niektorých hráčov. Očakáva sa však, že v základnej jedenástke nebude chýbať skúsený stopér Lukáš Štetina.


„Mali sme už videoanalýzu, kde nám tréner rozoberal súperovu silu, ktorá je v ofenzíve veľmi vysoká. Máme sa ako obrancovia na čo tešiť… Robia hlavne dobré nábehy za obranu, majú to zladené. Jeden si spadne, vytiahne hráča, druhý ide za neho. Nečaká nás nič ľahké, budeme musieť tieto nábehy zachytávať.  Výhodou pre nás je, že to budú mať viac otvorené vzadu a budeme mať „voľnejšiu“ cestu k bránke. V prvom rade ale musíme ubrániť ich ofenzívne snahy,“ uviedol Štetina. 

 

Po prílete v Poznani pršalo, krátko na to sa vyčasilo. Foto: Ján Král

 


Očakáva sa aj búrlivá kulisa, na INEA štadión, ktorý pomenovali po sponzorovi klubu len v júli 2023, sa vmestí viac ako 43-tisíc fanúšikov.

 

Z Trnavy by malo pricestovať podľa odhadov bezpečnostného manažéra Vladimíra Stúpalu, ktorý sprevádza klub priamo v Poznani, zhruba 400 priaznivcov.

 

Do Poznane vyrazí vo štvrtok ráno niekoľko autobusov s trnavskými priaznivcami, ďalší idú po vlastnej osi individuálnom prepravou.


„Keď hráme derby, tiež zažívame výbornú atmosféru, takže problém s množstvom domácich fanúšikov na tribúnach by sme nemali mať. Horšie to môže byť s komunikáciou a organizáciou na ihrisku, pretože tam zrejme nebude počuť ani slovko. Musíme byť dobre nachystaní, sústredení, aby si každý plnil čo má a nič sa nezanedbalo,“ pokračoval Štetina.


Mimochodom, záľubou stopéra Spartaka vo voľnom čase sú autá, už sa aj verejne vyjadril, že po kariére sa chce stať automechanikom. Sám ma doma športové vozidlo, na ktoré mu nesmie nik siahnuť. Na tréningy však jazdí na Škode Fabia.

 

Výborný odhad, ktorý uplatňuje aj na trávniku ako hráč, prejavuje i ako šofér. Svoje auto dokáže zaparkovať v podzemnej garáži City Areny tak natesno k stene, že medzi zrkadlom a múrom zostane azda milimetrový priestor.

 

Takto milimetrovo parkuje Lukáš Štetina. Foto: Ján Král

 


„Odkedy som v Trnave, parkujem na rovnakom mieste a vždy parkujem blízko k stene. Auto je pomerne malé,  s väčším by sa mi tam ťažšie manévrovalo. Jazdím na tomto type auta už pomerne dlho. Spoluhráči sa ma tiež už pýtali, prečo takto odstavujem auto. Odpovedám im, že sa bojím, aby mi ho neoškreli, keď nosia panákov pred tréningom do autobusu,“ usmial sa.


„Mám to tak vyrátané, že keď otočím kolesá doľava, auto sa v podstate zrkadlom oprie o stenu na milimeter. Vychádza mi to. Cúvacie senzory v aute nemám, idem podľa odhadu.“


Lukáš Štetina bude mať čoskoro príjemnú udalosť v rodine, manželka Martina mu privedie na svet druhé dieťaťa.


„Máme ešte približne tri týždne do termínu. Verím, že všetko dobre dopadne, zdravie rodiny je najdôležitejšie. Budeme mať po Samuelovi druhého syna. Vyšlo to tak, že by sa mal narodiť približne v rovnakom dátume ako prvý potomok. Meno sme vybrali Timotej, páči sa nám asi pri ňom zostaneme,“ dodal Lukáš Štetina.

 

z Poznane JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama