Trnavské rybníky
reklama

Ekhardt vidí v Lechu kvalitu, Gašparík čerpal poznatky aj od Staňa a Radolského

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.8.2023, 11.13, Ján Král

Na Spartak dnes čaká duel tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy v Poznani.

Ekhardt vidí v Lechu kvalitu, Gašparík čerpal poznatky aj od Staňa a Radolského

Vladimír Ekhardt na štadióne v Poznani. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

O dueli Lech Poznaň – Spartak Trnava sa s rešpektom vyjadruje aj domáca strana. Fanúšikovia síce už vidia svoj klub v play-off Konferenčnej európskej ligy a červeno-čiernych považujú za zdolateľnú prekážku, tréner Lechu Poznaň John van der Brom vidí kvality andelov. 


„Spartak Trnava sme sledovali v predchádzajúcom predkole. Náš analytik Maciej Kędziorek navštevoval jeho zápasy a sledoval súpera. Tento tím dobre poznáme, je dobrý, skúsený, veľa hráčov hralo v Poľsku a to je pre nich určite plus. Spartak je fyzicky silný tím, dobre organizovaný a s dobrými krídlami,“ povedal na včerajšej tlačovke holandský kouč poľského klubu.


„Rešpektujeme súpera, očakávame ťažký zápas. Musíme sa však sústrediť na náš futbal a na to, ako chceme hrať. Zápas proti Spartaku prichádza v dobrom čase, zregenerovali sme sa po poslednom ligovom zápase proti Zaglebie. Čakáme na toto stretnutie s túžbou, platí to pre všetkých, pre nás, hráčov i fanúšikov. Jednoducho, celý Lech čaká na ďalší zápas v Európe. Bude veľmi dôležitý, kľúčový z pohľadu toho, ako ďalej,“ pokračoval van den Brom.

ŠUPA technika
reklama


Poľských novinárov na tlačovke Spartaka zaujímalo, ako sa Spartak vysporiadava s tým, že Lech je favoritom v stretnutí


„Keď hráte s favoritom a lepším mužstvom, musíte akceptovať silu súpera. Musíte pripraviť svoje mužstvo čo najlepšie z hľadiska organizácie a taktickej pripravenosti. Vždy si zakladáme na tom, aby sme to čo najviac ako trénerský štáb uľahčili hráčom a tí boli pripravení na všetky situácie, ktoré na ihrisku môžu vzniknúť. Riešenie samotné na trávniku vyplýva z hry. Snažíme sa ale o to, aby našich futbalistov nič systémové nezaskočilo. Máme veľmi veľa videa, pokiaľ hráte každé tri – štyri dni, nedokážete už veľa trénovať, ale analyzujete a učíte sa na základe videa. Takto sme sa presne pripravovali na každého jednotlivca a systém. Vieme aj o mínusoch súpera, aj ako ich využiť, ale až samotný duel ukáže, aká bude realita,“ reagoval Michal Gašparík, trnavský kouč.


Ohľadne súpera sa radil s Pavlom Staňom, ktorý ako tréner viedol v minulej sezóne Wislu Plock. Rady čerpal tiež od skúseného Dušana Radolského, ktorý pôsobil vo viacerých poľských kluboch.


„V zostave majú veľa cudzincov, možno dvaja – traja budú Poliaci. Vždy tam je nejaká mentalita. Bavil som sa s trénerom Dušanom Radolským, ktorý v Poľsku dlho trénoval a bavili sme sa o mentalite, čo tam je vidno, čo tu spoznal za tie roky a dal mi rady aj v tomto smere,“ poznamenal Gašparík.

 

Ekhardt chváli Mikoviča s Danielom

Duel v Poznani si osobne pozrie aj bývalý tréner andelov Vladimír Ekhardt. Zakúpil si členstvo v programe Rodzina, ktorým Spartak poskytuje pre svojich verných viacero výhod.

 

Jednou z nich bola možnosť pre dvoch vyžrebovaných cestovať s tímom na pohárový duel. Počítačovým programom vybrali dve čísla členských kariet, jedna z nich bola Ekhardtova. 


V autobuse pri preprave na letisko si sadol dopredu vedľa trénera Michala Gašparíka, ako kouč andelov svojho času sedával pred desiatimi rokmi na rovnakom sedadle.


„V roku 2013 sme v poslednom kole zachránili ligu v emotívnom dueli v Prešove, to je moja posledná zásadná trénerská spomienka, ktorá mi však asi navždy zostane v živej pamäti. Potom nastala dobrá éra, klubu sa začalo dariť a napokon v roku 2018 bola Trnava majstrom Slovenska,“ rozhovoril sa Ekhardt.


Aj on vidí v Lechu Poznaň veľmi ťažkého protivníka.

 

"Vzhľadom na to, čo má momentálne družstvo Lechu za sebou, keď bol nedávno majstrom Poľska a dostali sa medzi osem najlepších tímov v Európskej konferenčnej lige, stojí proti Spartaku nesporná kvalita opretá aj o mnohých kvalitných cudzincov. Myslím si však, že Spartak tu nemá čo stratiť a navyše má mužstvo, ktoré dokáže vzdorovať aj silnejším súperom. Môže to byť vyrovnaná partia. Nesmieme podľahnúť obavám o výsledok či z atmosféry, aby to chlapci nezabalili po prípadne inkasovanom góle. Za prijateľný výsledok považujem aj prehru o gól, do odvety by to bol hrateľný výsledok,“ uviedol Ekhardt.


Na zápasy Spartaka chodieva pravidelne, nechýba ani na ligových dueloch. „V poslednom čase ma zaujali výkonmi Mikovič a Daniel. Na ľavej strane sa vedia nájsť, ide im to. Títo dvaja momentálne pracujú pre mužstvo tak, ako by to malo byť,“ pochválil dvojicu futbalistov A-tímu.


Zápas Lech Poznaň – Spartak Trnava má výkop dnes o 20:00, v priamom prenose ho prinesie RTVS. V hľadisku bude viac ako 25-tisíc fanúšikov, medzi nimi približne päťsto fanúšikov Spartaka, ktorí už sú na ceste do Poznane.

 

Lístky sa už predávajú aj na trnavskú odvetu, zakúpiť sa dajú TU.

 


Z Poznane JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama