Trnavské rybníky
reklama

Gašparík: Vrátili sme sa do hry, Lech to nebude mať u nás ľahké

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.8.2023, 06.02, Ján Král

Odvetný zápas s Lechom Poznaň sa bude hrať v Trnave 17. augusta o 20:00.

Gašparík: Vrátili sme sa do hry, Lech to nebude mať u nás ľahké

Zeljkovič a Daniel v súboji so strelcom prvého gólu Marchwinskim (v modrom). Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava v Poznani prežil prvopolčasový tlak Lechu, hneď po zmene strán však inkasoval gól z kopačky Marchwinskeho a keď Poliaci pridali v 63. minúte Veldem i druhý gól, nevyzeralo to s trnavským tímom v úvodnom stretnutí tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy dobre.

 

Mužstvu sa však podarilo vstať. Úspešne resuscitoval Štetina, ktorý upravil na 1:2. Pred odvetou ide o hrateľný výsledok. Navyše, v závere mohli andeli aj vyrovnať, svoje šance však nedotiahli do zdarného konca.


„Vedeli sme, že Lech začne aktívne a budú dlho držať loptu, hrať nátlakovo. Po našich ziskoch lôpt sme sa dlhšie nedokázali udržať na lopte, pretože Lech mal vysoké postavenie a robilo nám to veľké problémy. Vrchní hráči sa nedokázali presadiť a preto sme boli  dlhé pasáže bez lopty, ale keď sme prvý polčas ustáli, a to nie je na Lechu ľahké, nemalo by sa stať to, čo prišlo v prvej minúte druhého dejstva. Chystali sme hráčov, aby bolo koncentrovaní, ale prišiel nešťastný moment, keď sa dvaja hráči nedohodli s odkopom a z následného centra sme inkasovali. Lech ožil, dostal sa na koňa a po peknej narážačke potom zvýšil na 2:0. Pomohli nám striedajúci hráči, dostali sme sa späť do zápasu a znížili sme po štandardke na rozdiel gólu, mohli sme pri troche šťastia po ďalšej mohli vyrovnať. Pred zápasom sme chceli, aby bola odveta otvorená, to sa nám splnilo. Lech to nebude mať u nás ľahké,“ hodnotil stretnutie tréner Spartaka Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama


Trnavskú hru oživili striedania. Ristovski, Azango aj neskôr Bukata priniesli do prejavu Spartaka oživenie.


„Každý polčas je vždy trochu iný. Mali sme v hlave už striedanie, ale čakali sme 15 minút, ako sa zápas bude vyvíjať. V podstate už dve striedania boli nachystané a v tom sme dostali druhý gól, nestihli sme vystriedať. Chalani to nemali ľahké, Lech na nás vystúpil, vzadu to otvárali do trojky, s jedným fullbackom hrali vysoko, v podstate hrali jeden na jedného na našej polovici. Bolo ťažké sa udržať na lopte, pokiaľ hráte len cez dlhú alebo čipovanú loptu. Chceli sme vidieť, ako bude zápas pokračovať, stretnutia vyzerajú vždy inak po 60. minúte, ihrisko sa roztrhá. Našťastie sme sa dostali späť do zápasu a v podstate sme stále v hre,“ pokračoval Gašparík.


K trénerským vstupom do stretnutia pridal: „Djuričin nie je úplne silový typ útočníka. Lech mal postavenie vysoko, pokiaľ sme išli cez čipovanú loptu v ich pressingu, potrebovali sme tam dostať inú typológiu útočníka. Preto išiel Ristovski. Ofori bol nevýrazný smerom dopredu. Poctivo však pracoval dozadu, čo je veľké plus, ale potrebovali sme to oživiť. Za stavu 2:0 sme boli mimo postupu, ale gólom Štetinu sme sa vrátili do hry o postup. Je to hrateľné.“

 


Trnava bola nebezpečná po štandardných situáciach, pri ktorých sa snažila prekvapiť súpera signálmi.


„Chystali sme sa na tieto veci, škoda, že nám to tam nepadlo na 2:2. Danielovi to na zlom ihrisku skočilo, mal možnosť prepaľovať zo stredovej osi ihriska. Pripravovali sme sa aj na to, že pokiaľ je Lech individuálne silnejší, potrebujeme byť pripravení takticky a štandardky patria do výbavy tímu.“


Gašparík zároveň odmieta prehnanú kritiku na svoje mužstvo.

 

„Moji hráči určite neboli z ničoho vystrašení, vyplynulo to z hry a kvality Lechu, s ktorou sa nemôžeme porovnávať. Áno, mali sme pasáže hry, keď sme sa nedokázali udržať na lopte, ale mali sme pasáže, keď sme podržali loptu. Ako tréner si predstavujem, aby sme viac hrali s loptou, bol to plán aj zámer, ale vždy máte proti sebe súpera. Lech je veľmi kvalitný v domácich podmienkach, odveta bude u nás a pravdepodobne bude vyzerať trochu inak. V tomto smere nemám chalanom čo vyčítať, rozoberieme a zanalyzujeme si zápas, pokúsime sa poučiť, ale prehrať o gól na tomto štadióne nie je v pohárovej Európe zlý výsledok.“


Kormidelník Spartaka mal po zápase aj dôvod na pochvalu niektorých hráčov.

 

„Z individuálnych výkonov treba pochváliť brankára Takáča, pretože ukázal kvalitu. Myslím si, že veľa chalanov poctivo pracovalo v defenzíve, dopredu to môže byť lepšie. Štandard si zase uhral Procházka, dal do hry pokoj, mal tam dobré veci v defenzíve, nestrácal toľko lôpt v ofenzíve, bol platný v stredovej formácii,“ dodal Gašparík.

 

Trnavský kouč neskôr pridal pozitívne slová aj k výkonom Zeljkoviča či Štetinu.

 

Poliakom sa málilo

Poľská strana očakávala zrejme výraznejšie víťazstvo nad Spartakom. Trénerovi Lechu Poznaň Johnovi van den Bromovi to na pozápasovej tlačovke podsunuli zástupcovia médií hneď na úvod tlačovky.


„Nemôžem uveriť, že prvá otázka, ktorú dostanem po dnešnom zápase, je takáto," reagoval na otázku k výkonu útočníka Ishaka.

 

„Myslím si, že kritika na mojich hráčov po tomto zápase nie je potrebná. Podľa môjho názoru sme hrali skutočne dobre. Chalani boli v zápase angažovaní, Spartak v podstate nemal šancu. Vyhrali sme síce rozdielom iba jedného gólu, ale držali sme loptu asi 75 percent času. Skutočne som hrdý na svoj tím a dávam im za dnešnú večer kompliment,“ zastal si svojich hráčov van den Brom. 


Veľmi dobrý výkon podal pravý bek Lechu Joel Pereira, ktorý epizódne pôsobil v roku 2020 aj v Spartaku. Na konte má v trnavskom drese tri štarty.

 

„Joelove kvality poznáme, má lepšiu ofenzívu ako defenzívu. Vieme to. Čiže, ak ho využívame vpredu, vidno to. Má už päť asistencií túto sezónu, čo je pre krajného beka veľmi dobré. V našej hernej schéme je akoby ďalším stredopoliarom, dokazuje kvalitu na lopte, sme s jeho výkonmi spokojní,“ dodal Holanďan na lavičke Lechu.

 

Aj hráči Lechu Poznaň si želali vzhľadom na priebeh duelu výraznejší výsledok.

 

„Gól Spartaka bol zbytočný. Takmer 90 minút sme dominovali a mali sme svoje šance. Je pravda, že sme vyhrali 2:1, no do Trnavy ideme len s jednogólovým náskokom. Myslím, že to, ako sme si pokazili výsledok bolo zbytočné. Ale som rád, že sme odohrali dobrý zápas,“ povedal autor prvého gólu Lechu Poznaň stredopoliar Filip Marchwiňski.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama