Trnavské rybníky
reklama

Musíme podať lepší výkon v ofenzíve, upozorňuje stopér Spartaka Štetina

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.8.2023, 09.03, Ján Král

Brankár Dominik Takáč hovoril aj o tom, aké je to chytať pod sektorom fanúšikov Lechu Poznaň.

Musíme podať lepší výkon v ofenzíve, upozorňuje stopér Spartaka Štetina

Lukáš Štetina hasí pri šanci Kristoffera Veldeho (č. 11). Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Strelec jediného gólu Spartaka Trnava v úvodnom dueli tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy proti Lechu Poznaň Lukáš Štetina po zápase nebol spokojný s herným prejavom mužstva.

 

Pred odvetou si uvedomuje, že ak chcú andeli postúpiť, musia byť aktívnejší v hre dopredu.


„Musíme si naliať čistého vína, že Lech je jednoducho lepší. Môžeme len prekvapiť. Ak by som však neveril v postup, nemusím ani nastúpiť. Dúfam, že opäť dáme nejaký gól po štandardke, bude to otvorené, môže byť predĺženie, penalty… Musíme fanúšikom tiež ponúknuť dobrý futbal,“ vravel na stretnutí s novinármi Štetina.

ŠUPA technika
reklama


„Dávali sme si pozor hlavne na nábehy za obranu, kde sme začínali v strednom bloku, napokon sa zápas vyvíjal tak, že sme boli až v hlbokom bloku. Nepúšťali sme ich do toho, z čoho bývajú obvykle nebezpeční. Nejaké strely a pološance mali, boli tam aj závary, ale nemyslím si, že si vytvorili extra veľký tlak. Lenže po zisku lopty sme boli márni, to musíme zlepšiť a potom to bude dobré. Musíme sa z toho poučiť, aby sme podali lepší výkon hlavne smerom do ofenzívy,“ prízvukoval skúsený stopér.


„Vyzeralo to, že sme sa zamerali príliš na defenzívnu činnosť. Treba zase povedať, že po prvej prihrávke spustili hráči Lechu taký pressing, že išli jeden na jedného. Nepúšťali nás do konštruktívnej rozohrávky. S týmto si musíme poradiť, niečo si nacvičiť a niečím ich prekvapiť. Musíme hrať odvážnejšie, lepšie kombinovať, viac o sebe vedieť. Hrali sme na náhodu, veľakrát sme nakopávali a mali veľa strát. Ak znížime stratovosť lôpt, bude to len dobré pre nás, môžeme z toho viac ťažiť.“

 


Jeho gól bol pre Spartak vykúpením, úplne zmenil rozpoloženie tímov. Rozdiel jedného gólu sa dá v odvete ľahko zotrieť.


„Bola to štandardka, ktorú Sebo Kóša nadvihol hlavou a  lopta sa odrazila ku mne, už som sa len snažil si strelu vypočítať tak, aby som loptu neposlal na tribúnu. Som rád, že som to takto trafil, bral som loptu zo vzduchu.“


Neskôr mal ešte jednu gólovú príležitosť. „Bol tam hráč už podo mnou, bral loptu on, ešte som čakal, že to brankárovi vypadne. To by bolo super, keby sa tak stalo a vyrovnali by sme na 2:2.“


Pochvalu adresoval dvom spoluhráčom. „Dominik Takáč nás viackrát podržal, nemal ľahké situácie. Myslím si, že dnes nám pomohol striedajúci Martin Bukata, ktorý má perfektný dribling a podržal loptu.  Znova sme získali silu, celý zápas hrať bez lopty je strašné. Prakticky sme mali kondičný tréning. Musíme byť viac na lopte, viaceré veci treba zlepšiť a súpera viac potrápiť.“


V hľadisku bolo približne 500 fanúšikov Spartaka, ktorí v 29-tisícovom dave hlasivkami bojovali za červeno-čierne farby.


„Klobúk dole pred fanúšikmi, cestovali do Poznane nie málo kilometrov. Verím v to, že ich v odvete potešíme tým, že to doma otočíme, alebo minimálne zdramatizujeme a ponúkneme dobrý futbal,“ dodal Štetina.

 

 

Takáč: Verím, že na odvetu príde veľa ľudí

Výrazný podpis na hrateľnom výsledku pred odvetou má Dominik Takáč. Brankár Spartaka svojimi zákrokmi zmaril viaceré dobré príležitosti súpera. 


„Góly padli po tom, čo súper robil celý zápas - krídla navážali loptu dovnútra. Pri prvom góle prišiel center, trafil svojho hráča, ktorý to pre seba šťastne a pre mňa nešťastne zakončil. Druhý gól spravili výborne, škoda, mal som to tesne pod rukou, mohol som to vyriešiť. Taký je futbal, všetko sa ubrániť nedá,“ vravel Takáč, ktorého výkon pochválil aj tréner brankárov Spartaka Pavel Kamesch.

 

Dominik Takáč. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

V druhom polčase chytal Takáč pod mohutne pôsobiacim kotlom fanúšikov Lechu.

 

„Nebola to sranda chytať pod sektorom domácich fanúšikov, po druhom góle začal poriadny rev, na ich hráčoch bolo vidno ako si ešte viac začali veriť. Našťastie sme dali gól, mohli sme aj druhý, ale dobre, remízu by sme si možno ani nezaslúžili, avšak výsledok je prijateľný. Doma dúfam, že príde čo najviac ľudí a budú nás hnať vpred. Klobúk dole pred našimi fanúšikmi, že merali takú dlhú cestu, musíme im poďakovať, že tu boli a boli výborní, tešíme sa na nich o týždeň v Trnave,“ pokračoval Takáč.

 


O vstupenky na odvetný zápas medzi Spartakom a Lechom je v Trnave značný záujem, predalo sa už vyše 5000 lístkov a to do tohto počtu nie je zarátaných 1800 vstupeniek, o ktoré pre svojich priaznivcov požiadal Lech. Všetko smeruje k tomu, že v Trnave bude vypredaná dostupná kapacita. 


„Čím viac ľudí na odvetu príde, tým to bude lepšie. Pôjde o zážitok pre ľudí a aj pre nás hráčov. Videli sme to aj tu, bolo tu tridsaťtisíc ľudí a to je úplne inak cítiť, sebavedomie domáceho mužstva bolo poznať. Všetci sme boli atmosférou vyhecovaní, na takomto štadióne sa nehrá každý deň, užili sme si to, ale robili sme si svoju prácu a koncentrácia bola u každého na maxime, v takomto zápase to ani inak nejde,“ uzavrel Takáč. 


Lístky na odvetný duel (17.8. o 20:00 v Trnave) sú v predaji TU.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama