Trnavské rybníky
reklama

Futbalistky Spartaka vstupujú do novej sezóny, na úvod privítajú Petržalku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.8.2023, 13.11, prispievatelia

Futbalistky trnavského Spartaka vstupujú do nového ligového ročníka s cieľom nadviazať na predchádzajúcu úspešnú sezónu.

Futbalistky Spartaka vstupujú do novej sezóny, na úvod privítajú Petržalku

Hráčky Spartaka čakajú na úvod novej sezóny súperky z Petržalky. Foto: Hanka Horňáková

Púpavy pri aleji
reklama

 

Letná prestávka pomaly končí aj ženskej časti Spartaka, už počas tohto týždňa ju čaká ostrý štart do novej sezóny. 


Prípravu absolvovali červeno-čierne v domácich podmienkach, sily si zmerali s tromi súpermi. Pripísali si postupne remízu s Lokomotívou Brno (4:4), prehru s Baníkom Ostrava (3:4) a výhru s ViOn-om Zlaté Moravce (10:0).


Už skôr predstaveného nového hlavného trénera Mateja Chocinu doplní na pozícii asistenta odchovanec trnavského klubu Matúš Pavlovčík. 

ŠUPA technika
reklama


V kádri nenastali až na dávnejšie známe odchody dvojice Patrícia Mudráková (Baník Ostrava) – Viktória Hanková (štúdium v USA) žiadne zmeny. Otázne je ešte pokračovanie Veroniky Slukovej z časových dôvodov. 


Priestor dostanú ďalšie mladé hráčky z kategórie do 19 rokov. Potešiteľný je návrat viacerých hráčok po zranení, k dispozícii aktuálne nie sú iba dlhodobo zranené Lenka Čoknayová a Janka Červíková.


„Príprava prebiehala veľmi dobre, káder sa nám takmer nezmenil, ale máme nový realizačný tím. Obaja tréneri sú veľmi mladí, ale majú veľký potenciál. Dôležité je, že sú ochotní pracovať v ženskom futbale a posúvať ho vpred. Čo sa týka samotnej prípravy, tréningy boli kvalitné, dievčatá poctivo trénovali. Stretli sme sa s kvalitnými súpermi, dvakrát sme hrali s českými prvoligistami a ako generálku sme mali duel so Zlatými Moravcami. Dali sme veľa gólov, avšak veľa sme aj inkasovali, takže je na čom pracovať. Ale máme nastavenú hlavnú koncepciu a je iba na nás, ako to dokážeme preniesť do ligových zápasov,“ zhodnotila prípravu kapitánka trnavských žien Viktória Čeriová, ktorá má od novej sezóny na starosti aj koordináciu celej ženskej sekcie v trnavskom klube.


V uplynulej sezóne skončili hráčky Spartaka na štvrtom mieste v ligovej tabuľke a zahrali si v pohárovom finále. Vysoko nastavenú latku by v nasledujúcom ročníku nechceli podliezť.


„Základný cieľ sezóny je skončiť v prvej päťke, čiže účinkovať v nadstavbovej skupine o titul. Následne by sme sa od toho odrazili ďalej. Mojim osobným cieľom je umiestniť sa na treťom mieste a tajným snom je druhé miesto. V pohári by sme sa chceli dostať aspoň do semifinále, ale dôležité bude aj to, či nám bude priať žreb,“ priblížila ciele v novej sezóne sedemnásobná slovenská reprezentantka.


Úvodný ligový duel čaká na andelky už v piatok 11. augusta o 17:00 v Jaslovských Bohuniciach. Ich súperkami budú hráčky z Petržalky, ktoré v predchádzajúcej sezóne zdolali vrátane pohára vo všetkých troch súťažných vystúpeniach, no všetky odohrali ešte počas jesene.


„Petržalka pre mňa vždy predstavuje nepríjemného a ťažkého súpera. Musíme byť od začiatku plne koncentrované, dobre vstúpiť do zápasu, vnútiť im našu hru. Myslím si, že ak sa nám to podarí a budeme hrať nátlakový futbal, tak budeme úspešné a nebudeme ich púšťať do žiadnych šancí,“ dodala na záver očakávania od ligovej ouvertúry odchovankyňa novozámockého futbalu Viktória Čeriová.

 

LUKÁŠ GREGUŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama