Futbal, 2. liga: Malženice po výbornom výkone vyhrali nad Prešovom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.8.2023, 13.46, Ján Král

Do malženického hľadiska prišlo v nedeľu predpoludním vyše 700 divákov.

Thomas Kotlár sa presadil v obkolesení hráčov Prešova a poslal Malženice do vedenia. Foto: Ján Král

Futbalisti Malženíc sa postarali o prekvapenie tretieho kola druhej ligy. Na domácom ihrisku zdolali Prešov 2:0 a oslávili tak hodový víkend v obci najlepším možným spôsobom.

Už v prvom polčase malo Dynamo tri gólové šance, v dobrom výkone však futbalisti Malženíc posilnení o viacerých hráčov A-tímu Spartaka (Rusov, Šulek, Ujlaky, Breznik, Peňa) pokračovali aj po zmene strán.

Odmeny sa dočkali v 52. minúte, keď Kotlár vnikol do šestnástky, obišiel protihráča a prudkou strelou prekonal brankára Kuchynskeho.

O päť minút na to si na prihrávku do pokutového územia nabehol Horvát a aj s prispením teču brániaceho hráča skončila jeho strela druhýkrát v prešovskej bránke.

Prešov sa snažil o vyrovnanie, keď sa však už aj dostal do šance, výborne zakročil brankár Rusov.

Gólovú oslavu poňal Kotlár v štýle Kyliana Mbappého. Foto: Ján Král

„Na Prešov sme sa dobre pripravili, súpera som si nasledoval. Do bodky sme splnili, čo sme chceli. V prvom polčase sme mali tri gólové šance, ktoré sme nepremenili. Po zmene strán sme pridali dva góly a uhrali sme to vzadu. Výkon celého mužstva bol oduševnený a veľmi dobrý,“ povedal tréner Malženíc Pavol Bartoš.

Hráčov pred duelom s najstarším slovenským klubom motivoval. „Chlapcom som povedal, že keď vyhrajú, platím večeru. Dáme si niečo dobré,“ usmial sa Bartoš.

Diváci: 705
MALŽENICE: Rusov – Rehák, Šulek, Ujlaky, Breznik – Horvát (90. Rusnák), P. Karhan – Kotlár (76. Kurej), Peňa (76. Šarmír), Nagy (88. Cíferský) – Cleber (88. Vaško)
PREŠOV: Kuchynskyi – Petko, Baran, Šimko, Jendrek (59. Sokol), Keresteš, Rakyta (59. Diao), Župa, Gáll (46. Nemtinov), Dolný, Gladiš

Zápas Malženíc si pozrel aj tréner A-tímu Spartaka Michal Gašparík. Sledoval ho v spoločnosti Vladimíra Ekhardta, niekdajšieho výborného futbalistu andelov. Foto: Ján Král